Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
18 mar 2016, o 10:19 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Napisze jak to wyglądało z mojej strony.

Na początek został zrobiony dobry podkład w postaci nacisku medialnego w gazetach i od strony radnych (interpelacje) - Frodo i Heros.
Magdoń nie miał wyjścia i musiał się z nami ułożyć. Dostałem telefon i ustawiliśmy spotkanie w wąskim gronie.
O 9:00 odbyło się moje spotkanie z Magdoniem przy kafce w 4 oczy, a o 9:30 dołączyli do nas Radni, Heros, Frodo, Krysyna Koniuch, Robert Mierzwa,
specjalista od sygnalizacji i jeszcze 3-4 osoby z MZD.

Spotkanie w przyjaznej atmosferze w 4 oczy z Magdoniem przy kawie oceniam pozytywnie. Ustaliliśmy, że zaczynamy nowy rozdział w współpracy z MZD.
Zapisał sobie moją komórkę w telefonie i prosił o bezpośredni kontakt w razie sytuacji problemowych. Rozmawialiśmy też o pomysłach na przyszłość (np. standardy)

Druga część spotkania przebiegała w przyjaznej i merytorycznej atmosferze (szczegóły znacie). W pewnym momencie Heros zgrzał styki pani Krysynie Koniuch ale
rozładowałem sytuacje. IMHO Magdoń nie był zdenerwowany (Frodo gość po prostu lubi przeklinać i znam tego typu osoby).

Chciałem zaznaczyć, że ZARZĄD wykonał kawał dobrej roboty. W historii mojej działalności w RR.pl takiego spotkania nie pamiętam.
Czas pokaże co uda nam się z tego ugrać dla Rowerowego Rzeszowa i jak będzie się odbywać współpraca z MZD ale uważam to za NOWE OTWARCIE.

Jest to świetny Case w temacie "Negocjacje Win-Win". Polecam lekturę o tych zagadnieniach (Heros to temat dla Ciebie).

ps. Janusz Zarząd nie ma zamiaru się tłumaczyć z każdej pierdoły i denerwuje mnie Twoja wyłącznie roszczeniowa postawa.
Jeśli coś Ci się nie podoba to proszę o podjęcie dział zgodnych z Statutem RR.pl

19 mar 2016, o 11:07 Nieprzeczytany post

Jarko napisał(a):
ps. Janusz Zarząd nie ma zamiaru się tłumaczyć z każdej pierdoły i denerwuje mnie Twoja wyłącznie roszczeniowa postawa.
Jeśli coś Ci się nie podoba to proszę o podjęcie dział zgodnych z Statutem RR.pl

1 Nigdy nie chciałem żeby zarząd tłumaczył się z każdej sprawy, a tym bardziej z pierdoły. Więc po co ta Twoja uwaga ?
2 Jakoś dziwnym trafem ta "Moja wyłącznie roszczeniowa postawa" czy czepialstwo "denerwuje" w zasadzie tylko Szacowny Zarząd ...
3 Cały czas podejmuję działania zgodne ze Statutem RR.pl ...

PS
Ponowię:
Poruszony został tylko temat przejazdów z RBO ?
A co z innymi bieżącymi i ważnymi sprawami, od których zależy bezpieczeństwo czy komfort jazdy rowerem ?

19 mar 2016, o 13:01 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Nawet BÓG potrzebował 7 dni na stworzenie świata.
Nie poczuwam się do posiadania choćby 1% jego możliwości.
Jak mamy w ciągu jednego spotkania rozwiązać wszystkie problemy które stworzone zostały m.in. na ul. Wiejskiej.

Obrazek

19 mar 2016, o 15:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
jasiop napisał(a):
- rondo krzyża odpada przejazd na krzyżanowskiego z niepodległości te 3 wysepki - tam się nie da (pozostałe 3 po silnych naciskach wybudują)

Czemuż to się nie da i o których 3 jest mowa..?

heros333 napisał(a):
- odpada Armii krajowej padarewskiego - przygotują dokumentacje ale przebudować się nie da bo duża prędkość. Dodatkowo postawią znaki ostrzegawcze dla rowerzystów i samochodów aby uważali na siebie.

Nie da się ale przygotują za duża prędkość... Argumenty bez sensu :zalamany: 300m wczesniej, wjazd na Powstańców przy Król Knapik, dało się ograniczenie prędkości to samo 70km/h
Wjazd na Watkem za bublem im. JP2 podobny układ, dało się.
Te przejazdy powstały przy okazji GreenVelo...

heros333 napisał(a):
- odpada milenium-kopisto (teren prywatny, droga p.poż,serwisowa) dałoby się pas rowerowy nią puścić i dopiero wtedy przejazd. Teraz to jest taka hybryda niby nie wolno jeździć ale się jeździ.

Przecież zebrę można zastąpić.., Jasio o tym pisał... Najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie...

żeszuf stolica imitacji

19 mar 2016, o 17:01 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
... Jak mamy w ciągu jednego spotkania rozwiązać wszystkie problemy które stworzone zostały m.in. na ul. Wiejskiej.

A czy ja coś takiego sugeruję czy nakazuję ?
Ja jak zwykle tylko grzecznie pytam Szanowny Zarząd, a Szanowny Zarząd od razu się denerwuje czy wręcz obraża, że Jasio ma znowu czelność ...

23 mar 2016, o 21:03 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Jasiop spokojnie wszytko pod kontrolą. Lada dzień napiszę notkę do mediów i na nasze kanały że współpraca z MZD możliwa.

Poniżej przesyłam wam protokół ze spotkania
Link do pliku oraz pozostałe pisma

24 mar 2016, o 18:49 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
To jest zbyt piękne żeby było prawdziwe... :niepewny:

żeszuf stolica imitacji

25 mar 2016, o 09:33 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Wczoraj miałem tel. z MZD od naszej zaprzyjaźnionej osoby. Cytat z Magdonia po spotkaniu z nami do pracowników MZD... "z nimi się jednak można dogadać".
To jest nasz MEGA sukces.

Teraz spokojnie trzeba pilnować realizacji RBO....

1/ Pisma na kiedy realizacja przejazdów rowerowych w ramach remontów?
2/ Pismo na kiedy realizacja przebudowy sygnalizacji świetlnej
3/ Masa Krytyczna z przejazdem wzdłuż trasy gdzie się nowe przejazdy rowerowe.
Zaproszenie do wszystkich świętych: Magdoń, Koniuch, Rudnicki, Buż, Fiołek... jakieś zdjęcie, przecięcie wstęgi, uściski dłoń i do mediów.

Za miesiąc lub 2 wprosimy się na kawę do Magdonia i porozmawiamy o nowych pomysłach.... kładki na zaporze, śluzy itd.

25 mar 2016, o 15:01 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Urzędnikom trzeba dać marchewkę. Jeśli będą widzieć tam korzyść dla siebie będą bardziej skorzy do współpracy.
Przyparcie do muru może spowodować zaparcie na swoim stanowisku, a wtedy można zapomnieć o realizacji naszych postulatów.
Miło słyszeć że Magdoń ma takie zdanie o nas.

Obrazek

18 kwi 2016, o 19:21 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
Co do przejść i przejazdów w jednym będziemy jeszcze interpelować. Musimy tylko twarde dowody dostarczyć.

Ja już przedstawiłem Szacownemu Zarządowi "twarde dowody". Co jeszcze trzeba zrobić ?

Frodo907 napisał(a):
... Jak mamy w ciągu jednego spotkania rozwiązać wszystkie problemy ...

Doskonale rozumiem, że w ciągu jednego spotkania nie da się rozwiązać problemów i naprawić błędów narosłych przez długie lata.
Mam nadzieję, że zaplanowano już następne spotkania ...

20 kwi 2016, o 17:12 Nieprzeczytany post

Jarko napisał(a):
... Za miesiąc lub 2 wprosimy się na kawę do Magdonia i porozmawiamy o nowych pomysłach.... kładki na zaporze, śluzy itd.

Jarek,
Uważasz, że stać na stratę czasu ?
Uważasz, że błędy infrastrukturalne czy oznakowania, które w występują w Rzeszowie i w bezpośredni sposób zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego mogą jeszcze poczekać na naprawę ? Jak długo ? Aż do pierwszego, ciężkiego wypadku ? I co wtedy ? Powiemy, że czekaliśmy 2 miesiące na kawę do Magdonia ?
A co zrobiliśmy by temu zapobiec ?
Uważasz, że możemy czekać i zwlekać ze zgłaszaniem swoich uwag do planowanych lub będących już w realizacji inwestycji ?

2 maja 2016, o 18:50 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: stary zardzewiały trup
Jarko napisał(a):
Za miesiąc lub 2 wprosimy się na kawę do Magdonia i porozmawiamy o nowych pomysłach.... kładki na zaporze, śluzy itd.

To jeden miesiąc już minął ;)

2 cze 2016, o 18:12 Nieprzeczytany post

Jarko napisał(a):
... Za miesiąc lub 2 wprosimy się na kawę do Magdonia i porozmawiamy o nowych pomysłach.... kładki na zaporze, śluzy itd.

I co tam z kawką u Magdonia ?
Czas ucieka a wraz z nim maleją możliwości wpływu na wiele inwestycji w mieście ...

3 cze 2016, o 13:13 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Bez kawy udało się ruszyć następny temat i są to mosty. Jest wola ze strony MZD i inne podejście. W poprzednich latach to było nie da się, a teraz się da.
Nie mam zamiaru tutaj pisać o szczegółach bo nie będe tracił czasu na zarzuty Jasia.... dlaczego tak? z jakiego paragrafu? itd.

14 cze 2016, o 09:36 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

13 czerwca BIP - OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA do PRZETARGU :

"Rzeszów: Poprawa rzeszowskiej infrastruktury rowerowej - budowa bezpiecznych przejazdów rowerowych realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Poprawa rzeszowskiej infrastruktury rowerowej - budowa bezpiecznych przejazdów rowerowych"

Maksymalnie do 30 września mają być wykonane przejazdy rowerowe do RBO 2016 dla skrzyżowań.
4.1.1. al. Wyzwolenia – ul. Okulickiego,
4.1.2. al. Witosa – ul. Krakowska – al. Okulickiego,
4.1.3. al. Powstańców Warszawy – ul. Dąbrowskiego – al. Batalionów Chłopskich,
4.1.4. ul. Hetmańska – ul. W. Pola

Kwota NETTO: 368 076,27 PLN

Firma Bogusław Czerwiński ZUP ELSTOP z Nowego Sącza jest odpowiedzialna za wykonanie projektu i realizację.

To jest zapis z warunków przetargu:
"W przypadku skrzyżowania al. Powstańców Warszawy – ul. Dąbrowskiego – al. Batalionów Chłopskich w ramach zamówienia należy również miejscowo przebudować drogi krajowe, tj. przenieść ścieżkę rowerową za ekrany akustyczne na drogę serwisową, zlikwidować schody i wykonać zjazd (projekt i realizacja)."

ps: jutro tj. 15 czerwca jestem umówiony z Dyr. Magdoniem w tej kwestii i nie tylko

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Podatek na rowery 1%