Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
22 wrz 2015, o 16:11 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Dziś dostaliśmy z wydziału promocji Urzędu Miasta Rzeszowa oficjalne zaproszenie od Prezydenta Ferenca na uroczystość otwarcia mostu Mazowieckiego. Miły gest ze strony Prezydenta że myśli o nas i chce współpracować :ok: Na pochwałę zasługuje również honorowy gest o przyznaniu się do błędu vs. czarnych przejazdów na wisłokostradzie, czego nie można powiedzieć o dyrekcji MZD.

Standardowo drogowcy popełnili znów kilka strategicznych błędów przy realizacji tegoż projektu. Jeszcze nie dokonaliśmy audytu całej inwestycji tylko kontem oka, ale już widoczne są pewne zaniedbania. Na uroczystości pojawimy się jako goście i zorganizujemy mały happening. Najpierw musimy dokonać weryfikacji całej inwestycji, miło będzie jak dostaniemy na to oficjalne pozwolenie od urzędu i po cichu naprawimy błędy. Inaczej musimy pod osłoną nocy pracować i publikować publicznie wnioski na przyszłość.

Jakieś pomysły na heppening ?

22 wrz 2015, o 17:44 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Kiedy "pokropek"/otwarcie ???
Jakie błędy zostały wykryte ???

Mój pomysł na "heppening" to wręczenie Magdoniowi "prestiżowej" nagrody od stowarzyszenia w stylu wieniec laurowy z "dziurawej połatanej dętki" lub statuetki "złotej/zardzewiałej pękniętej zębatki" za całokształt jego głupot i wypowiedzi oraz bezmyślną twórczość MZD.

żeszuf stolica imitacji

22 wrz 2015, o 18:37 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Jest ;)
heros333 napisał(a):
Dziś dostaliśmy z wydziału promocji Urzędu Miasta Rzeszowa oficjalne zaproszenie od Prezydenta Ferenca na uroczystość otwarcia mostu Mazowieckiego. Miły gest ze strony Prezydenta że myśli o nas i chce współpracować :ok:

Wybory się zbliżają więc zaproszenia się same rozsyłają ;)

Jeśli mogę coś zaproponować:
1. Wysłać do UM podziękowanie za zaproszenie i jednocześnie zaprosić na oficjalny audyt, który odbędzie się bezpośrednio(!) po uroczystości otwarcia mostu i będzie trwał max. 10-15 minut (chodzi o to, by oficjele mieli w kalendarzu zarezerwowany czas z jednej strony a z drugiej będą już na miejscu - zorganizowanie audytu w innym terminie może skutkować brakiem chęci poświęcenia czasu na dojazd i wysłuchanie narzekań).
2. Przed otwarciem zrobić wewnętrzny audyt, spisać wnioski (także te pozytywne, trzeba połechtać ego) by móc wręczyć kopię papierową(?) w czasie oficjalnego audytu.
3. Co do happeningu mam mieszane uczucia by nie wyszedł cyrk ;).

Edycja
Problemem w trakcie oficjalnego audytu może być długość drogi jaką być może trzeba będzie pokonać a urzędnicy pewnie niechętnie będą chcieli się przespacerować na np.: koniec przebudowywanej drogi. I może warto "wykorzystać" rikszę do przetransportowania chętnych - to mógłby by swego rodzaju happening :rotfl:. A wówczas przychodzą mi do głowy następujące przypadki:
- prezydent siedzący w rikszy - myślę, że dziennikarze chętni by pokazali prezydenta w nietypowej sytuacji (prezydent mógłby także to wykorzystać w autopromocji)
- przejazd rikszą ze zjazdem z wysokiego krawężnika (chociaż może i takiego tam nie ma, ale mogłoby to być zabawne) :rotfl:
- przejazd rikszą i próba wjazdu na wysoki krawężnik ("panowie, proszę o opuszczenie rikszy i pomoc we wtoczeniu pojazdu na DDR, jeśli chcą panowie dalej kontynuować jazdę") :szok:

23 wrz 2015, o 15:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

RzeNews napisał(a):
Testują wytrzymałość Mostu Mazowieckiego [ZDJĘCIA]

Wykonawca nowego mostu Mazowieckiego w Rzeszowie rozpoczął we wtorek (22 września) testowanie przeprawy. Na most w jednym czasie wjechało 16 ciężarówek...

...Obecnie na moście trwają prace wykończeniowe Układana jest kostka na chodnikach i masy bitumiczne na ścieżkach rowerowych. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na 7 października...

Cały tekst: http://rzeszow-news.pl/testuja-wytrzyma ... o-zdjecia/

Riksza to bardzo dobry pomysł tylko czy Rikszarz udźwignie to bierzmo odpowiedzialności..? :niepewny:
Może by białym kołnierzykom zaproponować również przejazd na rowerach..? Najlepiej miejskich nie ŚmiechRoweRes... Chętnie udostępnię swoją damkę rodem z PRL'u...

żeszuf stolica imitacji

30 wrz 2015, o 09:45 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W piątek ok. godziny 11.15 jest spotkanie ws. odbioru technicznego mostu Mazowieckiego, jesteśmy zaproszeni. Ktoś od nas oprócz mnie pojawi się by wspólnie podyskutować o bezpieczeństwie?

30 wrz 2015, o 20:31 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Brakuje Ci któregoś ze znaków interpunkcyjnych. Zdanie jest niezrozumiałe.

30 wrz 2015, o 21:32 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
zuki aleś zasadniczy ;)
Poprawiłem, tak będzie? :D

Obrazek

30 wrz 2015, o 21:38 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

RzeNews 30-09-2015WALDEMAR BIENIEK napisał(a):
Ewa Kopacz i Andrzej Duda spotkają się na moście w Rzeszowie?

W następną środę (7 października) zostanie oddany do użytku most łączący ul. Rzecha z Lubelską w Rzeszowie. Ratusz chciałby, żeby na uroczystość przyjechali premier Ewa Kopacz i prezydent Andrzej Duda.

– Most ukończyliśmy przed zakładanym terminem, dlatego prezydent Tadeusz Ferenc zdecydował, że nie będziemy sztucznie wstrzymywać ruchu – uroczystość zaplanowaliśmy najszybciej, jak to możliwe – twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

To przecież takie oczywiste

Uroczystość otwarcia mostu zaplanowano na następną środę (7 października) o godz. 10:00 od strony ul. Ciepłowniczej. Ratusz na uroczystość wysłał prawie 160 zaproszeń. Wśród nich są najważniejsze osoby w państwie: prezydent RP Andrzej Duda i premier Ewa Kopacz. Oprócz nich, zaproszenia wysłano m.in. do ministrów gospodarki, finansów, infrastruktury i rozwoju, prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, oraz parlamentarzystów i władz Podkarpacia.

– Nasza współpraca z rządem w ostatnich latach układała się bardzo dobrze. Dzięki temu duża część mostu finansowana jest ze środków krajowych, a nie miejskich, dlatego to dla nas oczywiste, żeby zaproszenie dostali najważniejsi ludzie w państwie – wyjaśnia Chłodnicki.

Ratusz zapewnia, że uroczystość nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą. Wizyta Andrzeja Dudy i Ewy Kopacz w tym samym miejscu wydaje się jednak mało prawdopodobna, bo prezydent RP ciągle odmawia spotkań z panią premier. Na razie ani Duda, ani Kopacz nie potwierdzili obecności na uroczystości.

Przejazdy rolkarzy i rowerzystów

Wiadomo natomiast, że w pierwszym przejeździe przez most wezmą udział rzeszowscy rolkarze, rowerzyści i właściciele zabytkowych samochodów. Na otwarcie zaproszeni są też mieszkańcy Rzeszowa. Uroczystości potrwają godzinę, a zaraz po nich most zostanie udostępniony dla ruchu.

Iluminacja będzie włączona po otwarciu mostu.

Obecnie na moście prowadzone są prace kosmetyczne – nasadzenia, malowanie. Trwa również montaż i konfiguracja nowej sygnalizacji świetlnej od strony ul. Ciepłowniczej. Na most wydano ostatecznie 184 mln zł, z czego Rzeszów wydał tylko 13 mln. Dla porównania – okrągła kładka kosztowała 12 mln zł.

Most ma 480 m długości, 28,5 m szerokości. Pod względem wysokości pylonu (108,5 m) jest drugim mostem w Polsce. Pylon zdobi herb Rzeszowa, który w nocy będzie oświetlony. Most nosi imię Tadeusza Mazowieckiego.

Źródło: http://rzeszow-news.pl/ewa-kopacz-i-and ... rzeszowie/

"Dziadka cyrk, dziadka małpy..." Ja już :cenzura: wiem po co na otwarciu jesteśmy ratuszowi potrzebni :wsciekly: Robota się robi :zalamany:

żeszuf stolica imitacji

żeszuf stolica imitacji

1 paź 2015, o 18:25 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Zupełnie tak samo będzie przy chwaleniu się nowo wybudowanymi ścieżkami itp.
Urzędnicy przypiszą sobie zasługi, a ludzie ze stowarzyszenia zostaną olani całkowicie.
Szczerze mówiąc, to nie poszedłbym na otwarcie mostu. Ten most to nie jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców, a tym bardziej rowerzystów (ludzi którym zależy na zrównoważonym transporcie). Ten most to tylko potrzeba usunięcia ruchu tirów przez miasto i zaspokojenie ambicji ratuszu oraz akcja "patrzcie ludzie, co miasto dla was robi".
Rowerzyści zostaną potraktowani przy okazji jako ozdoba i dodatek propagandowy. Przecież dobrze wiemy że jesteśmy zlewani z każdej strony, więc czemu nagle ktoś się nami zainteresował? Właśnie po to by dodać sobie zasług.

Obrazek

2 paź 2015, o 21:22 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Dzięki dzisiejszemu „audytowi” jestem chyba pierwszym rowerzystą który przejechał mostem Mazowieckiego :hurra: . Wracając z „audytu” ul. Ciepłowniczą zauważyłem, że w miejscu gdzie nowa ścieżka rowerowa przechodzi na drugą stronę nie ma oznakowania d-6b (przejście pieszo-rowerowe). Samochody w tym miejscu jeżdżą szybko i nie łatwo w sposób bezpieczny znaleźć się na drugiej stronie (choć pierwszeństwo ma się na przejściu). Wydaje mi się, że to powinno także znaleźć się w zgłaszanych uwagach.

2 paź 2015, o 22:37 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

heros333 napisał(a):
... Na uroczystości pojawimy się jako goście i zorganizujemy mały happening...

...Jakieś pomysły na heppening ?

No to poklask dla kolejnej zachcianki dziadka Tadka czy... :?:

żeszuf stolica imitacji

3 paź 2015, o 11:35 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Niestety kierownik budowy nie przyjął naszych uwag, jak twierdził nie jesteśmy stroną w tej inwestycji. Uwagi mamy przesłać do MZD. Frodo jak znajdziesz chwilę popracuj nad tym pismem oraz pismem do Sowy
trzeba jaszecze wspomnieć o znaku zasłanijącym przez słup

Link do pliku oraz pozostałe pisma

3 paź 2015, o 22:38 Nieprzeczytany post

Moim zdaniem na razie nie powinniśmy nikomu nie przekazywać "naszych" uwag.
Postarajmy się o 1. projekt organizacji ruchu oraz 2. protokół z odbioru technicznego.
Zweryfikujemy tym samym poprawność projektu oraz skrupulatność i profesjonalizm pracowników MZD.

PS
Ileż to razy pisałem, że "My" nie jesteśmy "stroną" do wysuwania żądań czy wniosków w stosunku do wykonawców. Dla nich jesteśmy "nikim" ...
Adresatem naszych uwag, wniosków czy żądań winno być zawsze "miasto" jako inwestor ...

7 paź 2015, o 16:35 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

filmik

7 paź 2015, o 17:40 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Rower "Space"
Filmik mojego autorstwa:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Podatek na rowery 1%