Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
16 lip 2017, o 15:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Obchodzimy mały jubileusz.
To już 10 lat jak jeździ Masa Krytyczna w Rzeszowie oraz od kiedy działa stowarzyszenie Rower.Rzeszow.pl

Proponowane trasy
1.

Link do mapy
2.

Link do mapy

Proszę o info która wybrać, może coś zmienić, poprawić?
Jakie macie sugestie jak zorganizować przejazd.

Obrazek

17 lip 2017, o 14:14 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Ktoś może zna przebieg pierwszej trasy z przed 10lat ??? Jeśli nie to wersja nr 2 do mnie przemawia... ;-)

żeszuf stolica imitacji

20 lip 2017, o 19:24 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Druga wybrana. Dzisiaj wysyłam zgłoszenie.

https://drive.google.com/open?id=0B8gxq0DZpznoVjB6dEdtb1JLemc

Jakie pomysły na szprychówkę?
Na jednej może mapka przejazdu, a na drugiej?

Obrazek

21 lip 2017, o 14:03 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Tort i świeczki, jedynka przedni widelec i zero jako koło...

żeszuf stolica imitacji

24 lip 2017, o 20:22 Nieprzeczytany post

Wow! juz 10 lat! :D
pamiętam pierwsze masy, nawet te jeszcze wcześniejsze chyba w 2005r, nielegalne, sam rozwieszałem plakaty po mieście. Bylo hardkorowo, przyjeżdżało 20-30 ludzi, po chwili była policja i zaczynała się łapanka, mandaty, ucieczki w podwórka kamienic itp. Kilka razy masa przejechała przez pasaż Tesco! (wtedy na masie bylo z 15 osob) :D
Na zimowych masach bo takie też byly najmniej bylo chyba 6 czy 7 osób.
Masy były organizowane wtedy jeszcze przez środowiska punkowe. I właśnie na tychże masach poznawało się ludzi, którzy później chcieli zrobić to na legalu zakładając stowarzyszenie. Pamiętam pierwsze spotkanie w Tawernie, więcej było piwa i niż rozmów o stowarzyszeniu ale jakoś się udało, chyba nawet gdzieś miałem zdjęcie z tego spotkania ;) Jako, że masy są w piątki to często po masie część osób zostawała i umawiała się na sobotnią jazdę MTB za miastem, ekipa się powiększała, wyjazdy były co raz ambitniejsze i dalsze, co 2 tygodnie mieliśmy wypad w Biesy czy Beskid Niski busem na 18 osób i przyczepą pełną rowerów, czasami było więcej chętnych niż miejsc, zresztą można zobaczyć w archiwum forum. Powstał też team mtb, który startował w maratonach, stroje kolarskie z logiem stowarzyszenia. RR.pl robiło nawet własne zawody XC i DH To byly czasy! Boże ale jestem stary:D No i dzięki masie moja przygoda z kolarstwem trwa już 12 lat.
A może jakieś podsumowanie co się zmieniło za pomocą masy przez 10 lat ?

24 lip 2017, o 22:10 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jest pomysł na reaktywację dalszych wypadów.
A krótkie podsumowanie jest na http://rowery.rzeszow.pl/zakonczenie-mas-krytycznych-rzeszowie/
Zapewne niepełne gdyż obecna ekipa to całkowicie nowi ludzie.
Sam chciałbym by starsi wrócili i pomogli. Sam nie mam takiego doświadczenia.

Obrazek

25 lip 2017, o 21:26 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Na początek chcemy podziękować wszystkim chętnym którzy odpowiedzieli na nasze zapytanie o pomoc w organizacji przejazdu. Bez ich zaangażowania nie byłoby tego przejazdu.
Mimo tego ponawiamy apel. Jeśli chcecie by przejazdy Masy nadal miały miejsce pomóżcie nam w jej organizacji.
W tym miesiącu świętujemy dwie okazje. Mija 10 lecie istnienia stowarzyszenia Rowery.Rzeszow. pl oraz 10 rocznica od zaistnienia Rzeszowskiej Masy Krytycznej.
W tym miesiącu mamy dla was naklejki akcji "150 cm". Akcji mającej na celu zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów.
Mamy tez do Was prośbę. Podczas przejazdu odbędzie się zbiórka publiczna do puszek. Prosimy Was o wsparcie finansowe. Z pieniędzy tych będziemy finansować szprychówki oraz inne rzeczy potrzebne do organizacji Masy, takie jak nagrody które losujemy wśród uczestników przejazdu. Potrzebujemy też nowych kamizelek dla wolontariuszy zabezpieczających nasze przejazdy.
Zapraszamy w najbliższy piątek na rzeszowski rynek na godzinę 18:00.
Pozdrower.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Podatek na rowery 1%