Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
4 mar 2013, o 15:10 Nieprzeczytany post

Witam was. Dawno mnie tu nie było ; ] ale teraz gdy zaczyna się ładna pogoda postanowiłem po zimie cos zrobić z tym rowerem , a raczej z jego wyglądem , jest już trochę starty kolor na ramie przy kierownicy , pedały itp :D mniejsza o to , chciałem zapytać czym malować małe elementy jak np pedały w rowerze? spray , farba? co i jak , może ktoś mi udzieli odpowiedzi:] .
ps: jeżeli już gdzieś taki temat był a nie znalazłem to proszę usunąć i podać linka do tematu tamtego :). Pozdrawiam

Ten na kołach złom to nasz prawdziwy dom..:)
Pozdro Krzychu798
Ostatnio edytowano 4 mar 2013, o 23:20 przez Krzychu798, łącznie edytowano 1 raz

4 mar 2013, o 20:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Kto pyta nie błądzi a "woojek googiel" wie wszystko ;)
Podstawy lakiernictwa temat z zaprzyjaźnionego forum.

żeszuf stolica imitacji

4 mar 2013, o 20:20 Nieprzeczytany post

na google to polecają piaskowanie i malowanie proszkowane czy tam proszkowe juz nie pamietam.. a to skoro tak to powiedz mi mozna jakos nadac zywszego koloru przetartej z koloru ramie?:D moze opisze:D Mam wytarty kolor na ramie od linek itp i ten kolor jest taki wyblakły jakieś pomysły?:D czxy juz tylko czekac i kiedys do malowania oddac?

Pozdro Krzychu798

4 mar 2013, o 20:31 Nieprzeczytany post
obkleić naklejkami :p
jak chcesz tanim kosztem odmalowac ramę to najpierw musisz ją zmatowić np. papierem ściernym a potem machnąć sprayem tylko równomiernie żeby zacieków nie było. w klepie ze sprejami napewno doradzą ci jaki będzie odpowiedni. Piaskowanie i farba proszkowa to droższa zabawa

4 mar 2013, o 20:49 Nieprzeczytany post

włochaty mam takie pytanie , dalej szukam az moze znajde ale chce rozpiac łancuch i wypłukac , wyczyscic w benzynie ale gdzie jest to ogniwo do rozpinania? ;/

ps: acha dodam jescze ze od nowosci nie dokupywałem zadnej spinki

Pozdro Krzychu798

4 mar 2013, o 21:37 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Tak jak włochaty proponuje tzw sticker bomba czyli naklejki lub matowienie papierem i spray w kilku warstwach tak aby uniknąć tzw łez lakiernika, zacieków a na wierzch warstwa lakieru bezbarwnego. To samemu przy odrobinie pojęcia i umiejętności da się wykonać.
Wyblakły lakier (zwłaszcza czerwony najszybciej płowieje) nie wytarty do gołego można odświeżyć pastami koloryzującymi do lakierów samochodowych ale efekty nie zawsze są satysfakcjonujące :( Łańcuch bez spinki rozpina się przyrządem do tego ale wyczyścić i nasmarować można go bez rozkuwania.

żeszuf stolica imitacji
Ostatnio edytowano 4 mar 2013, o 21:44 przez BaracudaV, łącznie edytowano 1 raz

4 mar 2013, o 21:39 Nieprzeczytany post

ten łancuch nie był czyszczony od nowosci czyli od hmm ile aj go mam hmm z 2 lub 3 lata , tzn był czyszcozny ale nigdy nie byl rozpinany i nie był czyszczony w benzynie , i chcialem go wyczyscic bo łapie do siebie juz kazdy bród , jest tłusty a czyszczenie szczoteczka to dlugie zajecie , szybciej i lepiej było by go chyba odpiąc , PS: sorry za takie braki ś ć ź itp , nie mam tutaj tej korekty na operze , musze ogarnac na czasie ; )

Pozdro Krzychu798

4 mar 2013, o 22:01 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Zdejmij go z tylnej zębatki/choinki i zanurzając partiami wyczyścisz go pędzlem czy szczotką.
Istnieją też środki do czyszczenia łańcuchów w spray'u, dostępne w salonach moto.
Co do lakierowania możesz zapytać w zakładach blacharsko lakierniczych czy by Ci przy okazji nie trysneli ramy. Z doświadczenia wiem ze lakiernicy nie chętnie podejmują się malowania ram a jeśli tak to samemu trzeba ja przygotować, rozebrać, zmatowić, zabezpieczyć itp itd...

żeszuf stolica imitacji

4 mar 2013, o 22:04 Nieprzeczytany post

może lepiej zostawie te rame w spokoju i za pare lat jak jeszcze bardziej bedzie wytarta oddam całą rame do piaskowania i malowania , jakie wy mieliscie na myśli naklejki ? takie ochronne przezroczyste? bo na takie to juz troche za pózno ; ] są jakies matujące? bo to okropnie wygląda , jeszcze takie pytanie ale to raczje nie mozliwe , mam taką kłodkę , , zapięcie rowerowe gdzie do niej miałem chyba uchwyt taki by wieszac ja przy rowerze aby nie wisiała na ramie , niestety gdzies to sie zapodziało czy cos , nie wiem już można to czyms zastąpic? ponieważ chce ładnie zrobic rower i nie chcę aby cos go dalej szpeciło .

Pozdro Krzychu798

4 mar 2013, o 22:12 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jaka kłódka? U lock, linka, podkowa? No i jaki typ roweru? Najlepiej daj foto lub link do foto podobnych. Na forum jest coś na temat zabezpieczeń i jak je transportować.

żeszuf stolica imitacji

4 mar 2013, o 22:17 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
Jak łańcuch nie był czyszczony przez tyle czasu, to lepiej kup od razu nowy, jeśli nie chcesz w niedalekiej przyszłości inwestować większej kasy w napęd ;)

4 mar 2013, o 22:24 Nieprzeczytany post

mam taki rower ,
Obrazek

znalazłem kłódke mam taką samą a przynajmniej taka sama sie wydaje .
Obrazek

ale takiego uchwytu nie pamiętam za nic.;/

Wojtek a ja nie mówie ze nie był czyszczony w ogole bo był tylko nigdy nie był kąpany w benzynie tak to był czyszczony szmatką , i szczoteczką z benzyną od czasu do czasu

Pozdro Krzychu798
Ostatnio edytowano 4 mar 2013, o 22:31 przez Krzychu798, łącznie edytowano 1 raz

4 mar 2013, o 22:31 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jak linka to przewozić można ja wszędzie ;) na ramie, pod siodłem... ale przygotuj się bo mogą Cię nagabywać do zakupu U-locka ;)

żeszuf stolica imitacji

4 mar 2013, o 22:34 Nieprzeczytany post

tak wiem wiem , u-lock bezpieczniejszy :D ja własnie tak przewoziłem na ramie że wytarta jest;/

Pozdro Krzychu798

4 mar 2013, o 22:38 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
A oliwiony był?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Podatek na rowery 1%