Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
30 sty 2016, o 22:54 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Cube LTD 29'er
Witam

W ramach zimowej nudy i chwilowej potrzeby wystrugałem klucz do Hollowtecha.

Obrazek

Mogę oddać chętnym 2 sztuki testowe, jeden jest troszkę luźny, ale z powodzeniem odkręciłem nim swoje miski. Wykonane z bliżej nieokreślonego amelinium lotniczego (brałem co było pod ręką), także nie jest to jakaś straszna rzepa która zaraz się pognie, a przy okazji nie porysuje misek.

Za niedługo będę też miał montaże do latarek fi 25,4. Narazie pracuje nad 4 elementem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pzodrawiam

30 sty 2016, o 22:58 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Gratuluje pomysłu. :super:

Obrazek

30 sty 2016, o 23:59 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Zamiast trytytytek vel krawatek elektrycznych użył bym pasków z rzepa... I takie ustojstwo chętnie bym zanabył drogą kupna po przystępnej cenie...

żeszuf stolica imitacji

31 sty 2016, o 02:51 Nieprzeczytany post

Frodo907 pomysły powstały z potrzeby, rower to moje drugie hobby, bo pierwsze to 2 kółka, ale z silnikiem po środku ;p

BaracudaV o tym nie pomyślałem, fakt. Ogólnie jestem otwarty na wszelkie pomysły i sugestie, jedyne ograniczenia w tym przypadku to moje zdolności modelowania i możliwości maszyny - chce się ograniczyć do 2'ch mocowań. Przewidziałem 3 sposoby montażu latarki: doraźny na gumkę jak widać na zdjęciu (tutaj widział bym O-ring silikonowy, tylko muszę się wybrać na Siemieńskiego do hurtowni coś dobrać), 2'gi doraźny na tryktyki i docelowy skręcany, tylko na razie jest w fazie modelowania:

Obrazek

*na pewno będzie wyglądać inaczej, ze względów technologicznych.

Paski z rzepą trzeba by pewnie zastosować 2 cienkie i obawiam się czy by zapewniły odpowiednią siłę docisku żeby latarka nie przesuwała się.

Chciałem całość zrobić na śrubkach M3, ale z racji tego, że większość roweru jest na M5 i taki imbus ma się przy sobie, zdecydowałem się na ten gwint, co utrudnia mi trochę sprawę, bo gwinty muszę robić ręcznie - nie mam takiego gwintownika maszynowego.

Ale największą trudnością jest niejednorodność kierownic rowerowych... Nie ma problemu, żebyś dostał egzemplarz do testów za free, ale musiał byś mi zmierzyć średnice swojej kierownicy w miejscu gdzie chciałbyś ten montaż. Jeżeli masz kierownice po stożku to obejma ma 10mm szerokości i potrzebuje znać 2 średnice. Ogólnie myślę czy całość nie przerobić na 2 elementy montowane przez gumę tryktykami do kiery.

31 sty 2016, o 11:10 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Pomysł rewelka , mi by pasował taki uchwyt do lampki z możliwością antykradzieżową. Bo niestety pod ratuszem kradną nawet uchwyty do lampek za 4 zł.

31 sty 2016, o 13:37 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Giant Revel 0 29er
pokaż tego klucza bo się nie wyświetla, póki go nie widzę to jest zainteresowany :]

31 sty 2016, o 13:43 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Chętnie potestuję.

W temacie stworzyły się dwa wątki, pasowało by je rozdzielić na klucz i uchwyt.

Proponuję jedną szerszą (2-2.5cm) taśmę mocowaną jak na rysunku z załącznika. Wydaje mi się że powinno zdać egzamin. Choć system z grubym O-ringiem też powinien działać

Załączniki:
IMG_20160131_123406.jpg
IMG_20160131_123406.jpg [ 170.73 KiB | Przeglądane 5425 razy ]

żeszuf stolica imitacji

31 sty 2016, o 14:42 Nieprzeczytany post

jak chcecie wersję antykradzieżową to polecam takie śruby http://www.art-nierdzewne.pl/wkrety-799 ... bolec.html bez specjalnej końcówki nie odkręci się tego

31 sty 2016, o 17:52 Nieprzeczytany post

Cosik picasa szwankuje chyba.

Obrazek

Co do mocowania, przemyślę patent na rzep, w sumie tylko musiał bym małe zmiany wprowadzić ;] Tak czy siak w tym tygodniu nie będę miał raczej jak się tym zająć.

31 sty 2016, o 18:42 Nieprzeczytany post

ok, jestem zainteresowany tym kluczem

31 sty 2016, o 23:31 Nieprzeczytany post

grande1970 w tym tygodniu mam pierwszą zmianę, także popołudniem ewentualnie wieczorem możemy się zgadać. Pisz na priv ;]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Podatek na rowery 1%