Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
26 sie 2017, o 11:41 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Mam nowy rower z dynamem w piaście DH-C3000-N1, 6V 1,5 W.
Czy da się przy tej mocy podłączyć ładowarkę takiego typu https://www.kemo-electronic.de/pl/Przetwornice-i-regulatory/Converter/M172N-%C5%81adowarka-USB-do-roweru.php lub https://www.powerbug.pl/
Mam tylko chyba jeden feler. lampki w rowerze nie maja swojego wyłącznika i świecą cały czas.

Chodzi by w trakcie wyjazdów na dalszy dystans można było telefon podładować, lub aku do innych urządzeń.
Czy istniej inne rozwiązania tego typu?.
Jakie to byłyby koszta?

Obrazek

26 sie 2017, o 19:00 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Naladujesz tyle że ładowarka będzie dawać po prostu mniejszy prąd. Czyli będzie ładować dłużej. Jeżeli chcesz wyłączyć lampki to zamontuje sobie wyłącznik na kablu łączącym dynamo z lampami. Oczywiście wstaw go tak żeby nie wyłączał ładowarki. Chyba masz lampki z czujnikiem zmierzchu i jest on zepsuty. Inny sposób ładowania to panel solarny na bagażniku lub plecaku. Taki duży.

Obrazek

29 sie 2017, o 12:50 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Czy fakt że dynamo to ma moc 1,5 W nie stanowi problemu?
W necie znalazłem opis że do tego dynama można podłączać tylko dedykowane oświetlenie.
Z drugiej strony moc diody w lampce to 2,4 W.
Czy może zwiększa się opory toczenia ze względu na silniejsze pole elektromagnetyczne?
A wydawało mi się że moc odbiorników nie może być większa niż moc źródła energii.
Wyjątek jaki znam to głośniki, które muszą mieć moc większa niż wzmacniacz bo inaczej by się spaliły.

Obrazek

30 sie 2017, o 13:09 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Akurat tutaj nie dojdzie do zbytniego przegrzania uzwojenia, bo to za mała moc. Inaczej jest z generatorami prądotwórczymi, gdzie jest te minimum 600W, i w razie przeciążenia nie ma szans na wypromieniowanie ciepła przez obudowę uzwojenia, więc grzeje się uzwojenie do tego stopnia, że następuje zwarcie i spalenie. Moc diody to mylne określenie jasności. W rzeczywistości jest to ilość ciepła oddanego przez diodę.
Opór toczenia nawet przy przeciążeniu prądnicy nie wzrośnie, bo nie uda się wygenerować więcej mocy niż nominalna. Opór magnetyczny będzie maksymalnie duży przy maksymalnym wydatku prądnicy (jak duży, to zależy też od jakości dynama). Ja mam dynamo 3Watowe DH-3D37-QR i nie czuć wielkich oporów, a mam podpięte 3 diody Cree Q5. Oczywiście opór trochę czuć, ale to jedynie kilka watów z nóg, więc niewiele. Jakby nie patrzeć to 1% procent mocy jaką generuje przeciętny kolarz amator :)

Obrazek

22 gru 2017, o 19:25 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Ładowarka Rowerowa PowerBUG
Frodo907 napisał(a):
A wydawało mi się że moc odbiorników nie może być większa niż moc źródła energii.

Witam na forum wszystkich.
Oczywiście powyższe stwierdzenie jest prawdą. Należ jednak pamiętać, że źródło energii jakim jest dynamo produkuje energię w funkcji prędkości obrotowej koła rowerowego. Producenci określają moc nominalną dynama, jednak nie określają z jaką prędkością należy jechać. Ładowarkę PowerBUG testowaliśmy na dynamach 3W z prędkościami dochodzącymi do 80 km/h i wszystko było w porządku. Jest wyposażona w układy zabezpieczające, więc nie ma obawy o podłączanie naszych urządzeń :)

Zapraszam na stronę http://www.PowerBUG.pl do zapoznania się z polską ładowarką rowerową.

Mateusz z powerbug.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Podatek na rowery 1%