Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
24 mar 2014, o 07:45 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Kiedy po raz pierwszy zgłaszałem sytuację do sM przyszedł mi do głowy pomysł na taki.
Potrzeba dużo osób na rowerach.
Wszystkie wolne miejsca na ścieżce, między zaparkowanymi samochodami, a zapewne tak będzie, obstawić dwoma rowerzystami, którzy uniemożliwią wjazd i parkowanie w tych "dziurach".
Pewnie momentami będzie ostro. Gdyby jeszcze zainteresować tematem gazety ...

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

24 mar 2014, o 08:56 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Ja też zaproponuje parkowanie dużej ilości rowerów lecz na jezdni tak aby blokowały ruch na jednym pasie wzdłuż "śmieszki" i uniemożliwiały wyjazd parkujących OOOO. Rowery powinny zajmować całą szerokość pasa i być z sobą pospinane tworząc długiego węża. Media mile widziane.

żeszuf stolica imitacji

24 mar 2014, o 17:49 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Chyba w tym miejscu przyda nam się jakaś zbroja do DH i koniecznie korki do uszu.
Patron ulicy zobowiązuje hehe ;)

Obrazek

24 mar 2014, o 18:15 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Ja się piszę.

Obrazek

24 mar 2014, o 21:59 Nieprzeczytany post
karne kuta$y i tak chyba bardziej przemawiają do kierowców bo sa jakby indywidualne

25 mar 2014, o 07:43 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
I jednocześnie podpadają pod kolegium dla naklejających.
Stowarzyszenia musi być jak żona Cezara - po za wszelkimi podejrzeniami o niezgodne z prawem działania.

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

25 mar 2014, o 18:50 Nieprzeczytany post
ale naklejek nie rozkleja stowarzyszenie tylko osoba prywatna

26 mar 2014, o 15:40 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Karny K... to nie sposób na rozwiązanie problemu tylko raczej jego eskalację.
A oto co dostałem dzisiaj na e-maila
"Straż Miejska w Rzeszowie
26 marca 20914 r.
SM.5521.317.2014.ZK1

Dziękuję za zgłoszenie i informuję, że zobowiązałam strażnika rejonowego do częstszych kontroli ul. ks. Jałowego pod kątem przestrzegania przez kierowców przepisów w zakresie parkowania pojazdów.

Pozdrawiam
Zastępca Komendanta
mgr Jadwiga Jabłońska
Straż Miejska w Rzeszowie
35-209 Rzeszów, ul. Ofiar Katynia 1
tel.: 17 8754670 fax.: 178636075 tel. alarmowy: 986
[email protected] "

Także polecam ten wysyłać mejle jak korzystać z telefonu jak najczęściej to mam nadzieję będzie i skutek.

Obrazek

27 mar 2014, o 17:05 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Dzisiejszy dodatek do wczorajszego mejla
PS. Kierowcę pojazdu z przesłanego przez Pana zdjęcia ustalimy i wyciągniemy wobec niego konsekwencje prawne.

Pozdrawiam
Zastępca Komendanta
mgr Jadwiga Jabłońska
[email protected]

Obrazek

27 mar 2014, o 18:14 Nieprzeczytany post

Koniecznie np za 3-4 tygodnie złóż wniosek o przedstawienie działań S.M. - czyli jak zakończyła się ta sprawa

PS
W moim "przypadku" Policja otrzymała zdjęcia tego typu przekazane z MZD (chodziło o konieczność ustawienia słupków-wygrodzeń a udokumentowałem to zdjęciami) i musiałem pofatygować się składać zeznania.
Czy w takim razie samo zdjęcie wystarczy S.M. by ukarać kierowcę ? Bo Policja wymagała zgłoszenia wykroczenia ...

27 mar 2014, o 20:56 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Wysłałem tylko zdjęcia. Polskie prawo jest niejednolite gdyż nieraz to nawet sąd wydając wyrok raz uznaje zdjęcie osoby postronnej za dowód a innym razem nie. Brak jest czegoś takiego jak "precedens" a istnieje dowolność interpretacji.
Innym słowy, jeśli ktokolwiek z forumowiczów jest świadkiem zdarzenia złamania przepisów PoRD przez kierowcę zrobić proszę zdjęcie i wysłać do SM na ten adres [email protected]
p.s. to naprawdę nie boli.

Obrazek

27 mar 2014, o 21:01 Nieprzeczytany post

Sprzęt: KROSS Trans Pacific
Kilka razy na forum polecałem wysyłanie zdjęć do SM. Sam tak robię a wcześniej pytałem mailowo czy samo zdjęcie wystarczy. Otóż jeżeli kierowca przyjmie mandat to tak, a jeżeli nie to sprawa trafia do sądu. Sąd decyduje w każdym przypadku czy konieczne jest przesłuchanie świadka, czy zdjęcie będzie wystarczającym dowodem.

Na razie ten ostatni przypadek mi się nie przydarzył.

28 mar 2014, o 15:26 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Accent Tormenta (czarny)
Zdjęcie działa. Trwa to około 3 tygodni.

Poniżej moja korespondencja z SM z początku roku.
Nie było moim zamiarem ukaranie mandatem Pani Kierowniczki samochodu nieprawidłowo zaparkowanego, chciałem aby SM poświęciła po prostu więcej uwagi na nieprawidłowe parkowanie w tym miejscu (ul.Sobieskiego obok Urzędu Wojewódzkiego) , a na dziś dzień nic się niestety nie zmieniło :(

---------------------------
27 stycznia 2014r.
SM.5521.88.2014.ZK1

Informuję, że kierowca pojazdu wskazanego przez Pana na zdjęciach została ustalona i wezwana do siedziby Straży.
Za popełnione wykroczenie został na nią nałożony mandat karny.

Pozdrawiam
Zastępca Komendanta
mgr Jadwiga Jabłońska
-
[email protected]

----- Original Message -----
From: .......
To: [email protected]
Sent: Friday, January 03, 2014 3:53 PM
Subject: Parkowanie przed Urzędem Wojewódzkim na ul.Sobieskiego.

Witam,

Proszę Państwa, jak długo będzie tolerowane takie parkowanie w Rzeszowie jak na zdjęciach (w załącznikach) ????

Pani Kieorwniczka samochodu RZE ..... na zwróconą uwagę, że tutaj nie ma miejsc parkingowych i tarasuje przejście pieszym na chodniku wykazała się totalną niewiedzą z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym i odpowiedziała, że tu gdzie stoi jest dozwolone parkowanie.
Proszę Państwa, dopóki nie będzie żadnych sankcji za takie zachowania, dopóty centrum Rzeszowa bedzie coraz bardziej zagracane w ten sposób przez bezkarnych kierowców. O tym, że uniemożliwiają poruszanie się pieszym chyba nie muszę przekonywać, proszę zaobserwować co tam siędzieje każdego dnia. Piesi są zmuszani do przechodzenia ulicą, a szczególnie narażeni są idący z wózkami dziecęcymi i inwalidzi.

Stanowczo domagam się interwencji Strazy Miejskiej w przypadkach niepoprawnego parkowania z utrudnianiem ruchu i bezpieczeństwa pieszych.

Pozdrawiam,
[....]
-------------------

29 mar 2014, o 02:01 Nieprzeczytany post

Sprzęt: rower
MarcinSz napisał(a):
Kilka razy na forum polecałem wysyłanie zdjęć do SM. Sam tak robię a wcześniej pytałem mailowo czy samo zdjęcie wystarczy. Otóż jeżeli kierowca przyjmie mandat to tak, a jeżeli nie to sprawa trafia do sądu. Sąd decyduje w każdym przypadku czy konieczne jest przesłuchanie świadka, czy zdjęcie będzie wystarczającym dowodem.

Na razie ten ostatni przypadek mi się nie przydarzył.

No dobra, to ja wam powiem jakby to mogło wyglądać. :hyhy:
Najpierw SM musi ustalić właściciela pojazdu. Przyjmijmy dla uproszczenia, że auto jest własnością prywatną niejakiego Jasia.
Jasio dostaje wezwanie ze SM. Powiedzmy, że mieszka w Rzeszowie i tego wezwania nie oleje i się stawi, bo akurat nie miał nic lepszego do roboty. Strażnik pokazuje mu zdjęcie wydrukowane z maila. A Jasio na to:
- Tak to mój samochód. A kiedy i gdzie zrobiono to zdjęcie?
- Na ścieżce rowerowej przy ulicy Jałowego, w dniu 28.03.2014, o godzinie 15:00 - rzecze Strażnik.
- Oooo, a skąd Pan wie? - pyta przytomnie Jasio.
- Bo tak mi napisał w mailu jego autor - szczerość Strażnika aż boli...
I tu Jasio ma kilka odpowiedzi do wyboru. Może oczywiście się przyznać do błędu i przyjąć mandat, ale może też wybrać jakikolwiek inny wariant, np:
1. Grzeczny: - A potrafi Pan to udowodnić? Bo na zdjęciu tego nie widać...
2. Mniej grzeczny: - Nie wydaje mi się. Chyba ktoś was robi w balona, bo mi to wygląda na Piotrkowską w Łodzi w letni poranek...
3. Całkiem na chama: - A odpier... się Pan, wtedy to ja byłem ze szwagrem na rybach...
I co? I kupa.
Oczywiście SM może popchnąć sprawę dalej, aż do sądu. Tylko w sądzie też trzeba będzie udowodnić gdzie i kiedy zrobiono zdjęcie, a potem zapewne także kto pojazdem kierował. Bo Jasio nie musi tego pamiętać za pół roku, kiedy w końcu odbędzie się rozprawa.

Morał:
Zła wiadomość jest taka, że w jakichś 95% przypadków nawet bardzo przeciętnie inteligentny Jasio wykręci się od mandatu.
Jeszcze gorsza: jeśli autor wielu takich zdjęć i maili będzie na tyle upierdliwy, żeby zmusić Straż do nadawania dalszego biegu sprawom - musi liczyć się z koniecznością wielokrotnego stawania przed sądami, żeby zeznać gdzie i kiedy każde z nich zrobił.
Potencjalnie dobra wiadomość: duża ilość takich zgłoszeń od dużej liczby osób może w końcu zmobilizuje SM do częstszych odwiedzin w newralgicznych miejscach. Ale do tego droga daleka.

jeżdżę sobie...

29 mar 2014, o 11:24 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Elel, chyba sprawa nie jest aż taka skomplikowana, jak piszesz. Zdjęcie to dowód, numery rejestracji też. Jest szereg dowodów na samym zdjęciu. Wystarczy nawet zapytać innego kierowcę obok gdzie był, a ten potwierdzi że stał tam w tle. Weryfikacja autentyczności zdjęcia jest banalna. Nikomu chyba nie opłacałoby sie fatygować, by robić fotomontaż i wysyłać do SM.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Podatek na rowery 1%