Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
29 mar 2014, o 21:47 Nieprzeczytany post

Sprzęt: rower
Zdjęcie wykonane przez osobę postronną, nie funkcjonariusza uprawnionych służb, dowodem samo w sobie nie jest. To tak samo, jakbyś kupił sobie fotoradar, postawił w ogródku i w czynie społecznym pstrykał foty a potem przekazywał je do ITD. Słabo, bo to Ty musiałbyś udowadniać w każdym przypadku, że radar ma homologację, ustawiłeś go prawidłowo, obsługiwałeś zgodnie z instrukcją itp. Dlatego właśnie tam w Polsce, gdzie są prywatne firmy świadczące "usługi radarowe" dla gmin, zawsze przy pracy pstrykacza jest obecny strażnik. Jego oświadczenie ma wagę dowodową, Twoje jako cywila niestety nie.
Żeby ukarać za wykroczenie trzeba wskazać przez kogo, gdzie i kiedy zostało popełnione. Obawiam się, że samo oświadczenie fotografa - cywila w formie maila to o wiele za mało. Weryfikacja zdjęcia może i jest banalna, ale żeby była w ogóle wykonana, wymagałaby powoływania świadków, biegłych i całego związanego z tym cyrku, czasu i kosztów. Bez tego w sądzie mamy Twoje słowo przeciwko słowu Jasia. I skąd pewność, że to akurat Ty mówisz prawdę?
A że logiczne wydaje się, że nikomu nie chciałoby się fabrykować zdjęcia - to też tylko Twoja opinia, Jasio może mieć inną, np. "teściowa mnie nie lubi, mam konflikt z sąsiadem pijakiem, jakieś dzieciaki jaja sobie robią z nudów". I sąd musi wziąć te obiekcje pod uwagę.

Ale kciuki trzymam, może się SM w końcu zechce ruszyć dupska, jak będzie bombardowana zgłoszeniami.
Walczcie chłopaki, jak macie na to czas i siłę. Ja już chyba za stary jestem i zbyt zgorzkniały...

jeżdżę sobie...

29 mar 2014, o 22:33 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Fotoradar, to narzędzie pomiarowe, a zdjęcie to tylko dowód w sprawie. Nie ważne czy robione telefonem, czy lustrzanką.
Po drugie, to samochód na postoju nie porusza się, a otoczenie w trakcie robienia zdjęcia jest swoistym odciskiem danej chwili. Co innego fotoradar, gdzie widać tylko kierowce, kawałek asfaltu i czasem jakiś obiekt obok.
Tutaj jest szereg osób, samochodów, które nigdy indziej nie znajdą się w takiej samej konfiguracji, jak ze zdjęcia. Nie potrzeba żadnych większych badań żeby ustalić czas i miejsce zdarzenia.

Obrazek

9 kwi 2014, o 12:32 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower

Obrazek

Obrazek

Chwilę postał - Aleja Niepodległości skrzyżowanie z Rejtana przy barze "Sinus"

żeszuf stolica imitacji

13 kwi 2014, o 15:54 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Czarnieckiego cała zablokowana, zaraz dorzucę zdjęcia, robimy coś z tym jak proponowałem na spotkaniu?
Patrol Policji był i porobił zdjęcia. W między czasie niektórzy odjeżdżają inni parkują. Dzwoniłem do SM ale powiedzieli że jak Policja była to oni już swojego patrolu nie przyślą.

Obrazek

Obrazek

a to parking przed UW 3 minuty później.

Obrazek

to parking u Bernardynów 4 minuty później

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

za UW

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

13 kwi 2014, o 16:40 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Koleżanka za pomocą FB doniosła 13 minut temu, że za galerią pojawiła się laweta w asyście policji i wzięła się do roboty. Mam nadzieję, że nie jedna ;)

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

13 kwi 2014, o 16:46 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

jadę tam

Obrazek

13 kwi 2014, o 16:49 Nieprzeczytany post

Cytat:
"No wreszcie laweta pod Galeria Rzeszów pod eskorta wspaniałej Policji wzięła się do roboty. Ścieżka rowerowa będzie przejezdna
Nie każdy dobiegł do samochodu na czas...przykre"
16:23

13 kwi 2014, o 17:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Dla malkontentów że Policja nic nie robi. Wszystkiego nie uchwyciłem. Oprócz tych dwóch holowników ze zdjęć był jeszcze trzeci.
Nie wiem ile ich było przed moim powrotem ale na DDR w porównaniu do poprzedniej wizyty brakowało mi z 10 samochodów.
Wniosek po rozmowie z Policjantem.
Dać sobie spokój z SM a dzwonić na 997.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czerwony opel zaoszczędził na holowaniu ale mandat za wycieraczką był

Obrazek

Obrazek

13 kwi 2014, o 22:57 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Dziś robiliśmy akcję pt. "Wiosenne porządki". We współpracy z rzeszowską policją i kilkoma lawetami uprzątnęliśmy ulice Czarneckiego, która już jest przejezdna

Przygotowaliśmy też pismo w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie:

https://docs.google.com/file/d/0B8gxq0D ... NEdFk/edit

Załączniki:
DSCF95452.jpg
DSCF95452.jpg [ 742.2 KiB | Przeglądane 8708 razy ]

14 kwi 2014, o 16:17 Nieprzeczytany post

Dzisiaj 986 znów był w użyciu, tym razem na Okrzei. Z tyłu przykleił się jeszcze trzeci mądrala.

Obrazek

14 kwi 2014, o 16:26 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

A przysłali kogoś? do wyboru jest jeszcze 997.

Obrazek

14 kwi 2014, o 16:52 Nieprzeczytany post

Nie miałem czasu stać i czekać, tym razem.

15 kwi 2014, o 09:39 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

"Wiosenne porządki" na ścieżkach rowerowych
Justyna Zielińska 14.04.2014 , aktualizacja: 15.04.2014 08:49

W niedzielne popołudnie 37 aut blokowało ścieżkę rowerową przy ul. Czarnieckiego w okolicy Galerii Rzeszów. Policja wszystkim kierowcom wystawiła mandaty. 9 aut odholowano na parking strzeżony. Czy będzie więcej tego typu akcji?
O interwencji "drogówki" donieśli nam rowerzyści ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. To właśnie oni wzywali na Czarnieckiego policję. Na ich forum pojawiły się wpisy chwalące działania policji. - No wreszcie laweta pod Galerią Rzeszów pod eskortą policji wzięła się do roboty. Ścieżka rowerowa będzie przejezdna... - czytamy na forum.rowery.rzeszow.pl.

- Dobrze, że o tym piszecie. Może dzięki temu mniej kierowców będzie blokować chodniki i ścieżki, bo my regularnie interweniujemy m.in. na ul. Czarnieckiego. W niedzielę odholowaliśmy tylko 9 aut, bo na więcej nie pozwalały nam możliwości techniczne - informuje Wojciech Grodzki z drogówki.

Zastępca naczelnika wydziału Wioletta Wandas ma nadzieję, że poprzez tego typu akcje policjanci dotrą w końcu do świadomości kierowców. - I że przestaną parkować wg zasady: jak najbliżej drzwi galerii. Można zostawić auto kawałek dalej, w miejscu dozwolonym, np. na parkingu galerii, i przejść się na piechotę. Musimy w końcu zacząć uwzględniać prawa innych uczestników ruchu, w tym np. osób niepełnosprawnych, o kulach lub na wózku, które nieraz muszą balansować pomiędzy autami blokującymi im chodnik - komentuje Wandas.

Rowerzyści liczą na kolejne akcje rzeszowskiej drogówki, ale też na interwencję w tej sprawie Miejskiego Zarządu Dróg. Wysłali pismo do dyrektora Piotra Magdonia z prośbą o lepsze oznaczenie ścieżki rowerowej przy ul. Czarnieckiego. Chcą wymalowania dodatkowych znaków poziomych na ścieżce, podwyższenia krawężników i ustawienia znaku "zakaz zatrzymywania i postoju". Dyrektor jednak sceptycznie odnosi się do ich prośby. - Tam dochodzi do ewidentnego łamania przepisów, i to jest sprawa dla policji. Dodatkowych znaków pionowych typu "zakaz parkowania" na ścieżkach rowerowych nie będzie, bo musiałbym wtedy w całym mieście ok. 1000 takich znaków postawić, bo nie tylko na ścieżkach, ale też na chodnikach - wyjaśnia dyrektor. Po czym dodaje: - Mogę już jednak teraz zapowiedzieć, że malowanie znaków poziomych, czyli tych tzw. rowerków, będzie powtórzone na wszystkich ścieżkach w całym mieście i do 15 maja powinno być zakończone.

On także nie kryje rozczarowania nieposzanowaniem prawa przez rzeszowskich kierowców: - To ewidentne łamanie przepisów. Ludzie chcą prawie że wjechać autem do miejsca pracy czy do galerii handlowej. Mogą to ukrócić jedynie skuteczne akcje policjantów w postaci odholowania aut i wysokich mandatów - kończy Magdoń.

Co grozi za parkowanie w niedozwolonym miejscu?

Odholowanie auta - 480 zł + 35 zł za dobę postoju na parkingu strzeżonym

Mandat karny w wysokości 100 zł plus 1 punkt karny

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... #LokRzeTxt#ixzz2ywEiprN6

Wkleiłem cały tekst ku potomności i niedowiarkom że policja olewa rowerzystów. Chińskie przysłowie mówi że kropla skałę drąży, tylko niektórym cierpliwości brakuje.

Obrazek

15 kwi 2014, o 16:53 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Accent Tormenta (czarny)
Frodo907 napisał(a):
"Po czym dodaje: - Mogę już jednak teraz zapowiedzieć, że malowanie znaków poziomych, czyli tych tzw. rowerków, będzie powtórzone na wszystkich ścieżkach w całym mieście i do 15 maja powinno być zakończone."

Lepiej zrobiliby przegląd oznakowania DDR i przejazdów dla rowerów, bo to co jest teraz to totalny bałagan. Samo przemalowanie tego bałaganu jest zupełnie bez sensu.

23 kwi 2014, o 14:03 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Obrazek

Przejście pomiędzy ul. Bożniczą a Mickiewicza, przy Archiwum Państwowym.
Sprawa do poruszenia, od nie wiem jakiego czasu zrobiło się tam stałe miejsce parkingowe z blokadą zajęcia jaką znamy już z rzeszowskich ulic. Podjazd zrobiony by ułatwić poruszanie się rodzicom z dziećmi w wózkach, osobom niepełnosprawnym i pewnie też, aczkolwiek nieświadomie rowerzystom. Ale jak zamiast krzesła pojawi się tam samochód to już trzeba po schodach.
Ma ktoś pomysł/propozycję jak rozwiązać ten problem?

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Podatek na rowery 1%