Rowery Rzeszów

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
19 gru 2016, o 17:30 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Dodałem na mapę nowy odcinek na Nowym Mieście.
wiem że jego powstanie w takiej lokalizacji jest dyskusyjne. Czy jest potrzeba separacji ruchu rowerowego od samochodowego w takim miejscu? Biorąc pod uwagę natężenie ruchu pieszego to raczej separacja od ruchu pieszego powinna tam wystąpić, a ruch rowerowy na zasadach ogólnych i strefa Tempo 30.
Foto z dzisiaj, wczoraj wieczorem jeden pas jezdni był całkowicie zastawiony przez parkujące samochody.
Początek od strony Podwisłocza. Krawężniki na zero, aż dziw.

Obrazek

Przejazd rowerowy, wykonany jak śluza typu II
Obrazek

Po przeciwnej stronie uliczki. Zjazd dla rowerzystów jadących od galerii handlowej

Obrazek

Jako że uliczka wokół bloków jest jednokierunkowa to nakaz skrętu w prawo uzasadniony. Ale czy nie warto zastosować na takich osiedlowych uliczkach kontraruchu rowerowego?

Obrazek

Już przy galerii widok w prawo w kierunku ul. Kopisto. Znaki po lewej stronie czyli nie obowiązują. A na nawierzchni znaki poziome P-23 mówiące o dwukierunkowości.
Obrazek

I widok z przeciwnej strony. Skręt w lewo za przejściem dla pieszych, czyli powinno być bezpieczniej. Pod warunkiem że Policja będzie odholowywać pojazdy parkujące bezpośrednio przed przejście,
Obrazek

Obrazek

20 gru 2016, o 23:24 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Przy realizacji tej inwestycji można powiedzieć że w Rzeszowie powstała najkrótsza w kraju droga dla rowerów. ok 5m

Rzeszowscy Inżynierowie aby nie budować CPR po prawej stronie nowej drogi dojazdowej do milenium hall oraz umożliwić włączenie się rowerzystom z jednokierunkowej drogi na dwukierunkowy CPR po przeciwnej stronie zastosowali ciekawą innowację ograniczającą możliwości ruchu dla rowerzystów

Załącznik:
DSC03453.JPG
DSC03453.JPG [ 127.77 KiB | Przeglądane 1291 razy ]

> jadąc od basenu delfin musisz wjechać na 5 metrowy odcinek DDR a następnie skręcić w lewo (powinien jeszcze stać znak o końcu ddr przed przejściem dla pieszych, oraz być strzałka na stojącym znaku o nakazie skrętu w lewo dla rowerzystów. Gdyż dalej zaczyna się chodnik który ma 1,5m, a zgodnie z przepisami jednokierunkowy CPR powinien mieć 3m lub jednokierunkowa DDRiP 2,5m. Rowerzysta zgodnie z przepisami nie może poruszać się chodnikiem
Załącznik:
DSC03453.JPG
DSC03453.JPG [ 127.77 KiB | Przeglądane 1291 razy ]

-Przypuszczam że jest to błąd logiczny projektanta, a w przyszłości odcinek ten zostanie poszerzony o chodnik 1,5m a najlepiej 2m co pozwoli rowerzystom poruszać się dwukierunkowo od kościoła i do kościoła na nowym mieście. Możliwości techniczne są.

> z błędów to również brak znaku informującego o początku dwukierunkowej DDR
Załącznik:
DSC03457.JPG
DSC03457.JPG [ 189.33 KiB | Przeglądane 1291 razy ]

> źle wyznaczone linie zatrzymania dla pojazdów z drogi przeciwpożarowej od hotelu prezydenckiego, brak śluzy rowerowej dla rowerzystów
- powinno również zastosować się również jednokierunkową drogę dla samochodów od Kopisto w kierunku kościoła na nowym mieście, ewentualnie podobne rozwiązanie z jednokierunkową przy mercedesie i likwidacją trójkątów
Załącznik:
DSC03445.JPG
DSC03445.JPG [ 209.91 KiB | Przeglądane 1291 razy ]

> inny problem to kobiety z wóżkami, ale przypuszczalnie dlatego że nie ma znaku z informacją o początku ddr.
Załącznik:
DSC03449.JPG
DSC03449.JPG [ 155.74 KiB | Przeglądane 1291 razy ]

7 mar 2017, o 22:42 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Do mapy dodałem kilka nowych i starych miejsc parkingowych
11 stojaków allegro jest przy hali Podpromie. Czyli 22 miejsca parkingowe. Było wieczorem więc tylko jedno wyraźne foto

Obrazek

Na Lenartowicza nr 10 i 8, w tamtym roku chyba spółdzielnia zamontowała w sumie 4 stojaki czyli 8 miejsc parkingowych

Obrazek

Przy bloku Graniczna 8, pięć stojaków, a przy Granicznej 2, jeden.

Obrazek

Przebudowują skrzyzowanie Powst. Warszawy z Graniczną. Przejazdy rowerowe z krawężnikami wtopionymi w asfalt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

9 mar 2017, o 01:01 Nieprzeczytany post

Sprzęt: KROSS Trans Pacific
Świetnie będzie można się zawijać na tym słupku z przedostatniego zdjęcia. Geniusze myślenia.

9 mar 2017, o 17:01 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
200m dalej od Granicznej w kirunku Rejtana/Sikorskiego na prędkości robią wjazd do Agata Meble, otwarcie 10 marca czyli jutro a są jeszcze w głębokiej du :cenzura: ie z pracami...
Ciekaw jestem jakie tam babole wykonają... :zalamany:

żeszuf stolica imitacji

14 maja 2017, o 19:35 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Na naszej mapie http://rowery.rzeszow.pl/interaktywna-mapa/ doszedł kolejny pozytywny punkt. 4 stojaki rowerowe wykonane z stali nierdzewnej. Jest to 8 miejsc parkingowych. Umiejscowienie to sklep "Biedronka" na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Króla Augusta.

Obrazek

Obrazek

14 maja 2017, o 19:54 Nieprzeczytany post

BaracudaV napisał(a):
wjazd Agata Meble ...
...Ciekaw jestem jakie tam babole wykonają... :zalamany:

Jak mnie znacie, to jestem dość srogim "sędzią" ;-)
Oceniam to miejsce na 5 (w sześciostopniowej skali) jest więc jak na Rzeszów bardzo dobrze :-)

14 maja 2017, o 20:09 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Ciekawe jest wcześniejsze skrzyzowanie z Graniczną. Jeszcze nigdy nie trafiłem tam na czerwone.
Zawsze na zielone.

Obrazek

14 maja 2017, o 20:42 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
Ciekawe jest wcześniejsze skrzyzowanie z Graniczną. Jeszcze nigdy nie trafiłem tam na czerwone.
Zawsze na zielone.

Bo tam prawoskręt ma chyba zawsze czerwone z warunkową strzałką, ktoś w końcu pomyślał w MZD Rz :-)

14 maja 2017, o 21:30 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Było by to rozwiązanie godne Holandii.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Podatek na rowery 1%