Rowery Rzeszów

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
6 gru 2012, o 18:29 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: stary zardzewiały trup
No nam nic, ale żeby pokazać ją komuś to się nie nadaje już. Więc jeśli jest dla nas, to po co robić ją od nowa, skoro ja mam ją prawie gotową?

6 gru 2012, o 21:00 Nieprzeczytany post

ale czy komuś "przeszkadza" forma "mojej" mapy ? coś się nie podoba lub coś jest nie tak ?
https://docs.google.com/file/d/1PwE__ry ... edit?pli=1

Jarek ma już nowszą wersję z aktualizacją Niepodległości, Krzyżanowskiego, od szpitala na górce - rondo Kuronia - Ciepłownicza
ja jutro (wracając z pracy) mogę zrobić brakujący rejon parku Sybiraków - i wtedy będzie wszystko w miarę aktualne ...

6 gru 2012, o 21:06 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Poproszę o legendę kolorystyczną. Wniosłem poprawki do ul Paderewskiego Prawa str 1 i Paderewskiego park str 2. I Krzyżanowskiego prosze poprawić kolorystykę. A tak nawiasem mówiąc to wujek Googiel i jego fotki z satelitki są trochu mało aktualne ;) Al. Prof A. Krzyżanowskiego nie istnieje.

żeszuf stolica imitacji

6 gru 2012, o 22:34 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
jasiop napisał(a):
ale czy komuś "przeszkadza" forma "mojej" mapy ? coś się nie podoba lub coś jest nie tak ?
https://docs.google.com/file/d/1PwE__ry ... edit?pli=1

Jarek ma już nowszą wersję z aktualizacją Niepodległości, Krzyżanowskiego, od szpitala na górce - rondo Kuronia - Ciepłownicza
ja jutro (wracając z pracy) mogę zrobić brakujący rejon parku Sybiraków - i wtedy będzie wszystko w miarę aktualne ...

Twoja mapa jest ok, ale Prezes chciał aby linie nanieść na Google maps. bo Google z dokładnością do cm mierzy odcinki. Swoją drogą jest spore zainteresowanie mapą bo przez 2 dni ma już 500 wyświetleń !!

7 gru 2012, o 14:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Proponuje mapę podzielić na dwie strony na linii Wisłoka na dzielnice wschodnie i zachodnie celem lepszej przejrzystości. W tym momencie całości infrastruktury nie da się ogarnąć.
P.S. Proponowany podział nie ma nic wspólnego z podziałami związanymi z Rzeszowskimi klubami sportowymi ;)

żeszuf stolica imitacji

7 gru 2012, o 18:45 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
pasy rowerowe są liczone jako jedna linia ? Czy razy dwa bo po 2 stronach ?

7 gru 2012, o 19:27 Nieprzeczytany post

a jezdnie ratusz liczy podwójnie ? ;-)

25 wrz 2013, o 01:58 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Kands Maestro
Po pierwsze, dlaczego nie google maps engine lite? O wiele łatwiej tworzyć takie coś.
Po drugie, ścieżki rowerowe dodawajcie do map google a nie do jakichś prywatnych. https://www.google.com/mapmaker?hl=pl

25 wrz 2013, o 10:09 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Oni wiedzą lepiej:

4. edycja mapy ścieżek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem 100 tysięcy egzemplarzy

Firma RoweRes we współpracy z urzędem miasta już po raz czwarty wydała mapę Rzeszowa z zaznaczonymi na niej stacjami wypożyczenia rowerów, ścieżkami rowerowymi oraz parkingami dla samochodów - płatnymi i bezpłatnymi.

Mapę można powiesić na ścianie, jest formatu A2. - Jest to nie tylko mapa ze ścieżkami itp. Z tyłu znajdują się także informacje, co można robić na rowerze w Rzeszowie i w jego okolicach. Do projektu zaprosiliśmy także m. in. Łańcut, Strzyżów i Głogów Młp. Umieściliśmy też mapki tych miasteczek - mówi Małgorzata Mac z firmy RoweRes.

Nakład mapy w tym roku wyniósł ponad 100 tys. egzemplarzy, koszt to ponad 20 tys. zł. - Zaczynaliśmy od 5 tys. sztuk, potem było 20 tysięcy, a w zeszłym roku 50 tysięcy. Mapa jest darmowa, można ją otrzymać we wszystkich punktach informacyjnych Urzędu Miasta w Rzeszowie, czyli m.in. w Millenium Hall czy hipermarkecie E.Leclerc. Głównym odbiorcą są jednak turyści, zwłaszcza z zagranicy. W sierpniu jeden z hoteli zamówił 300 sztuk, a teraz przysłał zapotrzebowanie na kolejne. Ponadto często dostajemy zamówienia indywidualne od osób przyjezdnych na dostarczenie naszych rowerów do hoteli - opowiada dalej Mac.

Sugeruje też, że mapa może służyć rodzicom, by pomogli dziecku wyznaczyć ścieżkę dojazdową do szkoły. - Na wakacjach przyuczałam moje dzieci do jazdy rowerem. Teraz same już dojeżdżają na lekcje. Najpierw jadą obwodnicą, potem ulicą Podwisłocze, następnie przez Most Zamkowy, gdzie skręcają w ulicę Chopina. Jest to trochę okrężna trasa, za to cały czas ścieżkami rowerowymi. Moje dzieci uczą się w szkole muzycznej przy Chopina, w 3. i 6. klasie. We wrześniu byłam na Kongresie Mobilności w Gdańsku, gdzie tylko utwierdziłam się w zdaniu, że rower jest fajną alternatywą dla auta i że dzieci mogą w ten sposób bezpiecznie dojeżdżać do szkoły - dodaje właścicielka RoweResu.

W następnych wydaniach mapy do ścieżek rowerowych, stacji i parkingów zostaną także dorzucone informacje o lokalizacji stojaków w Rzeszowie.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z2ftDAJes7

żeszuf stolica imitacji

25 wrz 2013, o 14:42 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Mapki są już dostępne na punktach informacyjnych i obsługi oraz w Ratuszu na dole na przeciwko okienka kancelarii.

edit:

Nie znam poprzednich wydań, ale wg tego po obu stronach jezdni na Moście Karpackim - potocznie zaporze - znajdują się ścieżki rowerowe :hyhy:

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

25 wrz 2013, o 18:33 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: stary zardzewiały trup
Znaczy robota się robi :hurra: Na mapie, którą dostałem w grudniu na Kongresie Planowania i Projektowania jeszcze nie było ;) Ale były za to przytoczone przepisy, które nie obowiązywały już od 1,5 roku...

Mistic92 napisał(a):
Po pierwsze, dlaczego nie google maps engine lite? O wiele łatwiej tworzyć takie coś.

Nie wiem, możliwe. Jak mi pokazało, że nie mogę zaimportować pliku kml, to dałem sobie z tym spokój i tworzę mapy klasycznie.

Mistic92 napisał(a):
Po drugie, ścieżki rowerowe dodawajcie do map google a nie do jakichś prywatnych.

Kreator map google jest strasznie upierdliwy i nieintuicyjny w obsłudze. Znacznie lepszy i dający o wiele lepsze możliwości jest www.openstreetmap.org Na początku jest trudniejszy do edycji, bo edytor w przeglądarce też jest upierdliwy, a żeby edytować tagi to trzeba ich trochę poznać, do tego są po angielsku i najlepiej jest ściągnąć program do edycji. Niemniej zachęcam do edytowania, bo można zmapować niemal wszystko: nawierzchnię, szerokość, wspólna/rozdzielona z pieszymi, czy są przejazdy czy nie, zakazy ruchu dla rowerów, prędkość maksymalną, stojaki ... Potem te wszystkie dane można wyciągnąć i stworzyć własną mapę pod takim kątem, jaki tylko chcemy.

25 wrz 2013, o 19:07 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Tak jeszcze gwoli porządku

Obrazek

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

30 wrz 2013, o 19:26 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Trzymam w rękach to fałszywe, zakłamane i pełne błędów wydawnictwo na miarę stolicy imitacji i szlag mnie trafia :wsciekly: żeby nie użyć łaciny podwórkowej
Rzeszów posiada ponad 100km. ścieżek rowerowych...
W centrum miasta jedynym miejscem gdzie występuje ścieżka rowerowa jest kilku metrowy odcinek przy RARR pomiędzy ul. Szopena a Trasa Zamkową reszta to ciągi pieszo-rowerowe.
Przez wspominany most Karpacki tzw. Zaporę jak i tzw. Kładkę na bulwarach nie wolno przejeżdżać rowerem.
Brak przejazdów dla rowerów na całej długości Al.Armii Krajowej oraz wiele innych fałszywie oznaczonych miejsc, jako ścieżki rowerowe, linią koloru czerwonego. :dobani: Jak można tak nieprofesjonalnym wydawnictwem chwalić się i udostępniać tą mapę w punktach UM? :wstyd: Nie wiem czy za takie wprowadzenie w błąd nie należy się jakiś paragraf?

żeszuf stolica imitacji

30 wrz 2013, o 19:49 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

dziś byłem w biurze RoweRes właśnie pototo i gość mówił, że każdy mieszkaniec dostanie
to "cudo" do skrzynki pocztowej. Też się we mnie gotuje ale czekam na rozmowę z Ferencem.

1 paź 2013, o 08:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
byłem w jednej z galerii handlowych w Rzeszowie punkcie UM, są te mapki ogólnodostępne, tylko zapytać trzeba.
sorry za jakość

Obrazek

Obrazek

i link do pełnej rozdzielczości https://picasaweb.google.com/115653663286752939846/InfrastrukturaRowerowaWRzeszowie#

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Podatek na rowery 1%