Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autor Wiadomość
3 paź 2017, o 10:56 Nieprzeczytany post
Avatar użytkownika
Z czego będzie wykonana ścieżka rowerowa? Bo zauwazyłem,że w ostatnim czasie preferowane jest położenie kostki, która moim zdaniem na drogę rowerową spisuje się średnio Po pierwsze nie jset zbyt wygodna. Po drugie nie jest wytrzymała i z czasem niesety ale się rozpada....
Za granicą już dawno z kostki zrezygnowali na rzecz innych płaskich powierzchni,


 
 Góra
3 paź 2017, o 22:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2044
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Merida Kalahari 550Obrazek


 
 Góra
5 paź 2017, o 14:28 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
@Frodo
Lepiej dobrze obiecać niż źle dać...

I tu też o tym: http://supernowosci24.pl/bedziemy-miec- ... -holandii/

Z innej beczki ale prawie o tym samym:

Cytuj:
RzeNews Joanna Gościńska - 5 października 2017 13:43
Będzie 54 nowych autobusów MKS. Powstaną też ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki…

Komunikacyjny koszmar mieszkańców gminy Krasne i nie tylko ma szanse się zakończyć. Dlaczego? Bo Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” planuje zakup 54 nowych autobusów oraz szereg inwestycji w Krasnem i pozostałych ośmiu gminach.

Początkiem września pisaliśmy o skargach mieszkańców gminy Krasne na stan techniczny autobusów MKS, którymi zarządza ZG PKS. Wówczas narzekano, że pojazdy mają niesprawne drzwi oraz mają taśmami poklejone poręcze ochronne.

Taki stan rzeczy ma zmienić się i to już niebawem. Dlaczego? Bo ZG PKS, który zrzesza dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn realizuje projekt „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonowania”. W jego ramach zostaną m.in. zakupione 54 niskoemisyjne, niskopodłogowe autobusy ON EURO 6, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym: 15 autobusów 12-metrowych, mieszczących minimum 90 pasażerów, oraz 39 autobusów 10-metrowych, mieszczących co najmniej 70 pasażerów. Przetarg na ich zakup ma być ogłoszony w przeciągu kilku dni.

Ponadto, powstanie też nowe zaplecze techniczne do obsługi taboru w zajezdni autobusowej – m.in. hala napraw i diagnostyki czy automatyczna myjnia.

– Wprowadzimy także system transportowy Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, podobny do tego, który posiada już Rzeszów. Oba zostaną zintegrowane w celu doprowadzenia do jednego, spójnego systemu, łączącego miasto z sąsiadującymi gminami – wyjaśnia Sławomir Porada, zastępca przewodniczącego Zarządu Gmin PKS.

– Na dworcach i w pojazdach pojawią się nowoczesne tablice informacyjne. Dzięki nim, a także przez smartfon, pasażer będzie mógł sprawdzić, gdzie znajduje się autobus, za ile minut przyjedzie i ile kosztuje bilet – dodaje.

Warto też podkreślić, że najważniejszym celem projektu jest zachęcenie ludzi do tego, aby przesiedli się z samochodów do autobusów. Dlatego też w ramach projektu zostanie również stworzona infrastruktura, umożliwiającą korzystanie z komunikacji publicznej osobom, dla których dziś jest to niewygodne.

– Za rozwojem transportu publicznego przemawia również troska o środowisko i jakość życia. Więcej pasażerów w autobusach i pociągach, to mniej samochodów na drogach, mniej straconego czasu w ulicznych korki i czystsze powietrze – wyjaśnia Sławomir Porada.

W ramach tego projektu, który warty jest ponad 128 mln zł, swoje inwestycje będą realizować również poszczególne gminy należące do ZG PKS. I tak gmina Boguchwała uruchomi węzeł przesiadkowy przy stacji PKP w Boguchwale oraz przebuduje budynek starego dworca, wydzielając obok niego strefy parkingowe w systemie Bike&Ride oraz Park&Ride dla podróżujących samochodem i pociągiem.

Ponadto, w Boguchwale zostanie przebudowana ul. Kolejowa oraz powstaną ścieżki rowerowe do węzła przesiadkowego przy stacji PKP. Z kolei w Niechobrzu, Nosówce, Mogielnicy, Lutoryżu oraz Racławówce-Nosówce zostanie łącznie wybudowane 4 km chodników.

Sama Boguchwała, idąc śladem Rzeszowa, postawi przy Centrum Handlowym Stokrotka ogrzewaną wiatę przystankową. Nowe przystanki pojawią się również w Niechobrzu, Lutoryżu, Mogielnicy, Racławówce, Zgłobniu, Nosówce i Woli Zgłobieńskiej

Gmina Chmielnik w ramach programu wybuduje parking na Park&Ride na 35 miejsc dla samochodów i 60 miejsc dla rowerów.

W Gminie Czarna zostanie przebudowana droga powiatowa Rzeszów – Trzebownisko – Czarna na potrzeby istniejącej linii miejskiej nr 6. W ramach prowadzonych prac powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, cztery zatoki autobusowe oraz dwa parkingi Bike&Ride na 12 stanowisk i 9 stanowisk.

Jeśli chodzi o gminę Czudec, zostanie przebudowany most na Wisłoku w Przedmieściu Czudeckim, w ciągu drogi powiatowej Czudec-Wyżne. Ma to związek z planowaną budową dodatkowej linii komunikacji autobusowej długości 12,8 km, będącej przedłużeniem miejskiej linii autobusowej Rzeszów-Niechobrz.

– Linia ta wymaga mostu o większej nośności, który ma zapewnić dostęp do pętli autobusowej. Obecny drewniany most nie spełnia tych wymogów – wyjaśnia Andrzej Ślipski, zastępca wójta Gminy Krasne.

W planach inwestycyjnych gminy jest również budowa dwóch pętli autobusowych w Czudcu, przy skrzyżowaniu ul. Jasielskiej z drogą powiatową Pstrągowa – Nowa Wieś oraz przy stacji kolejowej Czudec, budowa trzech parkingów Park&Ride dla 50 samochodów w Czudcu – przy nowej pętli autobusowej (ul. Jasielska), przy stacji PKP oraz w centrum miejscowości w pobliżu przystanku autobusowego.

W gminie Głogów Małopolski zostanie przebudowany dworzec PKP na centrum przesiadkowe oraz powstanie nowy dworzec autobusowy. Ponadto, zostaną też przebudowane ulice w Głogowie Małopolskim na odcinku: ul. Sikorskiego, ul. Długiej, ul. Jaśminowej, ul. Gajowej, ul. Fabrycznej oraz fragment drogi powiatowej. Przy pierwszych trzech ulicach pojawią się również ścieżki rowerowe o długości 2 km.

Jeżeli zaś chodzi o gminę Krasne to planowana jest przebudowa drogi gminnej gminna „Przycznia” w Palikówce na długości ponad 2 km. W celu wydłużenie kursów linii autobusowej na trasie Rzeszów-Krasne-Palikówka, zostanie przebudowany około 1 km drogi Mała Kolonia, dzięki czemu wydłużona zostanie trasa linii autobusowej od strony Rzeszów Załęże. Droga ta zostanie poszerzona, powstaną dwie zatoki autobusowe oraz chodnik i oświetlenie uliczne. Na terenie gminy przy drogach powiatowych powstanie też 7 zatok autobusowych.

Jeśli chodzi o gminę Świlcza – tu zostanie przebudowane 20 zatok autobusowych przy drogach powiatowych w Bratkowicach, Trzcianie, Błędowej Zgłobieńskiej, Dąbrowie, Świlczy oraz Woliczce.
W planach jest również budowa ścieżek rowerowych i chodników wraz z kanalizacją deszczową. Powstaną one: w Bratkowicach – ponad 800 m ścieżki pieszo-rowerowej, wzdłuż drogi powiatowej w Świlczy, Mrowli i Rudnej Wielkiej – 2,4 km, w Rudnej Wielkiej – ponad 750 m ścieżki rowerowej i chodnika.

W gminie Trzebownisko zostanie rozbudowana droga gminna w Łukawcu i Wólce Podleśnej oraz powstanie most na rzece Wisłok. Inwestycja obejmuje budowę dwóch zatok autobusowych wraz z infrastrukturą przesiadkową Park&Ride, Bike&Ride oraz chodników i ścieżek rowerowych do przystanków. Powstaną one w ramach budowy planowanego łącznika wraz z mostem na Wisłoku pomiędzy dwoma drogami powiatowymi w Łukawcu oraz Jasionce-Medyni Głogowskiej.

W ramach budowy drogi i mostu powstaną 2 parkingi Park& Ride (łącznie 19 miejsc postojowych) oraz 2 parkingi Bike&Ride (razem 20 miejsc postojowych). Ponadto, wybudowana zostanie też ścieżka rowerowa i chodnik o długości 3 km, po obu stronach łącznika między Łukawcem a Jasionką i Medynią Głogowską.
W gminie Tyczyn zaplanowano budowę 2-kilometrowego chodnika w Borku Starym, który powstanie po lewej stronie drogi wojewódzkiej relacji Rzeszów-Dylągówka.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl


źródło: http://rzeszow-news.pl/bedzie-54-nowych ... rzystanki/


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
8 paź 2017, o 23:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2044
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Merida Kalahari 550Obrazek


 
 Góra
9 paź 2017, o 10:17 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
http://rzeszow-news.pl/pge-stworzy-rzes ... we-rowery/

Rowery elektryczne i operator śmiech roweresu to przepis na kolejną klapę roweru miejskiego w Rzeszowie...


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
7 lis 2017, o 10:42 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2044
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Merida Kalahari 550
Trochę z opóźnieniem piszę.
Końcem października z Urzędu Skarbowego dostaliśmy korespondencje z listą osób i instytucji które wsparły nasze stowarzyszenie 1% z podatków PIT.
Serdecznie wszystkim dziękujemy. To dzięki tym pieniądzom może choćby działać to forum na którym dzielimy się informacjami między sobą.
https://drive.google.com/open?id=1dKhlViuiL2CNA4EyUk9DJzgG1q4jaEM_Obrazek


 
 Góra
22 lis 2017, o 22:15 Nieprzeczytany post
Avatar użytkownika

Posty: 79
http://rzeszow-news.pl/wypadek-rzeszowi ... owerzyste/

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


 
 Góra
22 lis 2017, o 22:43 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2044
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Merida Kalahari 550
Mijałem rano to miejsce.
Rower leżał na przejściu dla pieszych na środkowym pasie jezdni. W tym miejscu jest ich trzy.Obrazek


 
 Góra
25 lis 2017, o 19:04 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2044
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Merida Kalahari 550
Na wczorajszym spotkaniu założycielskim Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji usłyszałem od chłopaka z Dębicy słowa uznania za naszą http://rowery.rzeszow.pl/interaktywna-mapa/ mapę rowerową. :szok:
Chciałbym tu podziękować wszystkim którzy się przyczynili do jej powstania. :super:
Jeśli macie sugestie co do niej piszcie do mnie na pw lub na mejla kontakt@rowery.rzeszow.plObrazek


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41cron


  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|