Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
8 lut 2014, o 11:43 Nieprzeczytany post

No i musiało mi się to trafić - kierowca mnie nie zauważył ;-) na PdR Podwisłocze/Seniora
Na szczęście tylko przednie koło do wymiany ...

8 lut 2014, o 12:04 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Giant Revel 0 29er
dobrze że Ty cały :)

8 lut 2014, o 13:48 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Z protokołem policyjnym czy w 4 oczu załatwione?

Obrazek

8 lut 2014, o 14:27 Nieprzeczytany post

100 na rękę ... spieszyłem się do pracy - nowe koło (Novatec - fajne na łożyskach) 85 zł

PS
nie było sensu wzywać Policji ...

21 maja 2014, o 14:25 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Obrazek

Obrazek

Efekt kolizji z poprzedniej soboty z 8-latkiem.
Na szczęście nam się nic takiego nie stało a cały impet przyjął mój przedni widelec.

Obrazek

1 cze 2014, o 09:34 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Rowerzyści jechali ścieżką, potrącił ich samochód
jz 31.05.2014 , aktualizacja: 31.05.2014 23:35 A A A Drukuj
Miejsce wypadku z udziałem rowerzystów obok Tesco

Nasz czytelnik "pisul1976" poinformował nas, że w sobotę po południu doszło w Rzeszowie do wypadku z udziałem rowerzystów przejeżdżających prawidłowo po przejeździe rowerowym.
- Ok. godziny 14.20 doszło do wypadku w Rzeszowie z udziałem rowerzysty(ów) na ścieżce rowerowej, tj. przejeździe rowerowym obok przejścia dla pieszych na krzyżówce Alei Powstańców Warszawy i Zdzisława Kozienia. Policja zabezpieczyła ślady krwi na ścieżce rowerowej i 2 rowery - relacjonuje w mailu do redakcji "pisul1976".

Pisze dalej, że często tamtędy przejeżdża i zauważa, że nagminnie kierowcy wymuszają pierwszeństwo na jadących prawidłowo ścieżką rowerową i znajdującym się w tamtym miejscu przejazdem. Jego zdaniem to była tylko kwestia czasu, kiedy dojdzie tam do potrącenia rowerzysty.

Nawiązuje w dalszej części listu do akcji stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, które chciałoby więcej przejazdów rowerowych w Rzeszowie. Jednakże, jak zauważa, kierowcy także muszą się nauczyć zatrzymywać przed takimi przejściami z przejazdami i ustępować pierwszeństwa pieszym oraz rowerzystom. - Bo inaczej tragedia gotowa - kończy "pisul1976".

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... #LokRzeTxt#ixzz33N2iGnfg

Obrazek

1 cze 2014, o 10:05 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Przejeżdżałem akurat wczoraj autem po Powstańców, chyba zaledwie kilka minut po zdarzeniu. Nadal widzę dzieciaka leżącego na ziemi, otoczonego ludzmi, którzy mu pomagali.

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

1 cze 2014, o 11:30 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W zeszłym miesiącu doświadczyłem dwa wymuszenia pierwszeństwa na raz na tym skrzyżowaniu. To skandal jak kierowcy się zachowują. Trzeba będzie coś wymyślić dla tego nieszczęsnego skrzyżowania Powst. W-wy / Kozienia.

1 cze 2014, o 22:12 Nieprzeczytany post

Nie tylko na tym skrzyżowaniu, ostatnio jechałem ścieżką wzdłuż alei Rejtana i co chwile jakiś samochód blokował mi przejazd, albo wymuszał pierwszeństwo zmuszając mnie do gwałtownego hamowania. Tylko mieć kamerke i nagrywać. :)

1 cze 2014, o 23:12 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Albo jechać asfaltem i być bezpieczniejszym ;)

2 cze 2014, o 20:53 Nieprzeczytany post

Sprzęt: KROSS Trans Pacific
zuki napisał(a):
Albo jechać asfaltem i być bezpieczniejszym ;)

snajper-psg1 napisał(a):
No cóż, jak ktoś się dziwi albo trąbi że jeżdżę po jezdni to czytając post zukiego i odnosząc go do kilku poprzednich wie dlaczego tak jest. Owszem, zdarzają się sytuacje jak ktoś wyprzedza a zaraz po tym skręca w prawo ale wolę w takim momencie złapać gwałtownie klamkę hamulca niż zwalniać przed każdym przejazdem prawie do zera i machać głową na prawo i lewo...

Otóż to. Jazda chodnikiem czy CPR to zuo - w większości przypadków. Ale nie ma się co dziwić, skoro nawet tutaj na forum lansowane są rozwiązania mieszające ruch rowerów z pieszym i przecinanie się go co kawałek z innym ruchem kołowym...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Podatek na rowery 1%