Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
1 lis 2016, o 15:43 Nieprzeczytany post

Posty: 151
Lokalizacja: Rzeszów
Sprzęt: KROSS Trans Pacific
Tak wygląda nowy fragment DDR, asfalt jeszcze dobrze nie stwardniał.


Obrazek


Sam zjazd opatrzony krawężnikami ok. 3 cm, podczas gdy powinno być 0 cm i to w drugą stronę, to przecież przejazd dla samochodów przez DDR, a nie dla rowerzystów przez jezdnię.


Obrazek


Czy Stowarzyszenie będzie interweniować, czy mam informować PINB?


 
 Góra
1 lis 2016, o 21:24 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Uszczypnijcie mnie ! Ta studzienka to chyba żart ? To nie może być prawda !
Przecież MZD współpracuje ze Stowarzyszeniem ;-)


 
 Góra
1 lis 2016, o 23:43 Nieprzeczytany post
Avatar użytkownika

Posty: 599
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: Mam ich kilka
Taka sama studzienka jest przy zjeździe Lubelską do skrzyżowania Staromiejska/Lubelska/Trembeckiego po zachodniej stronie

Chyba taki wpust byłby tutaj najlepszym rozwiązaniem, a nie pójście na łatwiznę... ale cóż.
http://pl.wavin.com/web/produkty/woda-deszczowa-i-drenaz-1/odwodnienie-nawierzchni/studzienki-deszczowe-z-wpustami/wpust-kraweznikowy-zeliwobeton-c250.htm

Obrazek


 
 Góra
2 lis 2016, o 00:10 Nieprzeczytany post

Posty: 151
Lokalizacja: Rzeszów
Sprzęt: KROSS Trans Pacific
Na Street View widać że ta studzienka byłana skraju prawego głównego pasa, w trawie. Teraz została przesunięta na południe o szerokość pasa zjazdowego, a że wypadła na DDR, cóż, innowacja.

Czy mi się zdaje, czy to podpada pod kodeks karny?

@jasiop: MZD tu nie jest inwestorem ale na pewno opiniował rozwiązanie, bo to gruntowna przebudowa tego zjazdu.


 
 Góra
2 lis 2016, o 01:38 Nieprzeczytany post

Posty: 125
Sprzęt: Cube LTD 29'er
To już lepiej by było jak by przy tej studzience latarnie albo inny słup postawili, bo przynajmniej widać, a tak to czekać tylko jak ktoś nie zauważy i wywali na ten zjazd wprost pod samochód...


 
 Góra
2 lis 2016, o 21:46 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
MarcinSz, pozwoliłem sobie użyć twojego zdjęcia i wrzuciłem na FB, na profil rzeszowskiej rady miasta z komentarzem
Cytuj:
Droga dla rowerów na ulicy Powstańców Warszawy przy remontowanym McDonald's. Komuś kto zaprojektował tą studzienkę należy odebrać uprawnienia inżynierskie, a osobie odbierającej inwestycję ze trony miasta postawić oskarżenie z art. 174 kodeksu karnego. Czy musi znowu dojść do tragedii?


Miałem dzisiaj telefony z Esski Radio i GW.
Taki artykuł
Cytuj:
Wilczy dół na rowerzystów przy al. Powstańców Warszawy
Marek Kruczek
02.11.2016 19:00
Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy

Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy (PATRYK OGORZAŁEK)

Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy - miniatura
Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy - miniatura
Zobacz zdjęcia (3)

Pomysłowość, a raczej głupota drogowców w utrudnianiu poruszania się po chodnikach granic nie ma - alarmuje jeden z rzeszowskich rowerzystów. - Zobaczcie, co zrobili na ścieżce obok remontowanego McDonalda przy al. Powstańców Warszawy - poinformował nas.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Remont McDonalda nie ograniczył się jedynie do przebudowy budynku i najbliższego otoczenia. Inwestor poprawił także stan prawoskrętu prowadzącego do McDonalda oraz fragmentu ścieżki rowerowej i chodnika. - Niewiele tego, ale wystarczyło, by odwalić koszmarną fuszerkę. Pomysłowość, a raczej głupota drogowców w utrudnianiu poruszania się po chodnikach granic nie ma - denerwuje się jeden z rzeszowskich rowerzystów.

W ścieżce rowerowej umieszczono deszczową studzienkę kanalizacyjną. Nie użyto jednak popularnych ostatnio studzienek, których wlot umieszczony jest w obrzeżu chodnika, ale umieszczono studzienkę w ścieżce rowerowej i otoczono wysokimi krawężnikami. W efekcie powstało duże wgłębienie zajmujące około jednej czwartej szerokości ścieżki. Aż trudno sobie wyobrazić, jak taki pomysł mógł wpaść komuś do głowy.

- To zasadzka, jak wilczy dół, zastawiona na rowerzystów. Bardzo niebezpieczne. Studzienka jest na tyle szeroka, że może w nią wpaść całe koło roweru. Może dojść do tragedii - mówi rzeszowski rowerzysta.

Największe w Polsce badania rowerzystów. Jak wypada Rzeszów? [RAPORT]


Sprawą jeszcze w poniedziałek zainteresował się Arkadiusz Turoń ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. - Będziemy wysyłać pismo do Miejskiego Zarządu Dróg, by zainteresował się fuszerką, jaką tam wykonano. Chcemy także wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za wdrażanie takich bezmyślnych projektów. Jest przecież wiele dobrych, nowoczesnych rozwiązań, które stosuje się w takich przypadkach. Poza tym w tamtym miejscu jezdnia jest na tyle szeroka, że studzienkę można było na niej umieścić - mówi Arkadiusz Turoń.

Pomysł budowlańców wzbudził także niemałe zdumienie w rzeszowskim ratuszu. - Rozmawialiśmy już w środę z inwestorem czyli McDonaldem. To, co zrobiono na ścieżce rowerowej jest absurdalne i karygodne. Na miejscu były w środę nasze ekipy i nakazaliśmy natychmiastowe usunięcie tej studzienki. Zanim jeszcze dojdzie tam do jakiegoś nieszczęścia - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

- Nikt nikogo nie zwalnia z myślenia, a tam chyba komuś myślenia zabrakło - dodaje rzecznik. - To, co jest zagraża bezpieczeństwu i będziemy sprawdzać w trybie pilnym, jak została wykonana nasza decyzja - kończy.

źródło http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20923371,wilczy-dol-na-rowerzystow-przy-al-powstancow-warszawy.html#BoxLokRzeLink

i


Cytuj:
Powstańców Warszawy w Rzeszowie: Kolejny bubel dla rowerzystów? Padają ostre słowa. Co na to MZD?
Redaktor Sylwia Indycka-Rosół
Sylwia Indycka-Rosół
Redaktor
02/11/2016 10:33
Przeczytaj poźniej
Zdjęcie z artykułu: Powstańców Warszawy w Rzeszowie: Kolejny bubel dla rowerzystów? Padają ostre słowa. Co na to MZD? Padają ostre słowa; Rada Miasta Rzeszowa/ Facebook/Arkadiusz Turoń
Ilustracja do artykułu Powstańców Warszawy w Rzeszowie: Kolejny bubel dla rowerzystów? Padają ostre słowa. Co na to MZD?

Rowerzyści uważają, że ścieżka rowerowa przy przebudowywanym McDonald's stwarza niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Czy inwestycja jest już ukończona?

Słyną z tego, że lubią dbać o bezpieczeństwo rowerzystów i, tym samym, wytykać błędy w infrastrukturze rowerowej w mieście. Krytykowali już między innymi rowery miejskie, a ostatnio głośno było o "ghost bike'u" ustawionym na jednym ze skrzyżowań po tragicznym wypadku:
Zobacz: Po tragedii na Przemysłowej w Rzeszowie pojawił się rower duch [WIDEO]

Teraz Arkadiusz Turoń ze Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl krytykuje ścieżkę rowerową przy przebudowywanym McDonald's przy ulicy Powstańców Warszawy. Powód? Ścieżka nagle się zwęża, bo omija studzienkę kanalizacyjną. Padają ostre słowa:

"Droga dla rowerów na ulicy Powstańców Warszawy przy remontowanym McDonald's. Komuś kto zaprojektował tą studzienkę należy odebrać uprawnienia inżynierskie, a osobie odbierającej inwestycję ze trony miasta postawić oskarżenie z art. 174 kodeksu karnego. Czy musi znowu dojść do tragedii?"

W rozmowie telefonicznej dodaje:

- Zgłoszenie dostaliśmy od jednego z mieszkańców. Nie zachowano tu odpowiednich wymiarów ścieżki. Takie rozwiązanie stanowi zagrożenie, stwarza niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Sprawdzamy, czy inwestycja została ukończona. Po kilku telefonach do różnych działów w Miejskim Zarządzie Dróg i przedstawieniu problemu słyszymy w Dziale Ochrony Pasa Drogowego, że:

- Inwestycja nie została jeszcze ukończona i odebrana.

Niewykluczone zatem, że ścieżka rowerowa zmieni jeszcze swój ostateczny kształt. Czas pokaże, jak zakończy się ta sprawa.
Zdjęcie z artykułu: Powstańców Warszawy w Rzeszowie: Kolejny bubel dla rowerzystów? Padają ostre słowa. Co na to MZD? Padają ostre słowa; Rada Miasta Rzeszowa/ Facebook/screen
Ilustracja do artykułu Powstańców Warszawy w Rzeszowie: Kolejny bubel dla rowerzystów? Padają ostre słowa. Co na to MZD?

źródło http://rzeszow.eska.pl/komunikacja/powstancow-warszawy-w-rzeszowie-kolejny-bubel-dla-rowerzystow-padaja-ostre-slowa-co-na-to-mzd/299510?h=46e459e636dd9c88d497cc1b6fb391a9493c81b0Obrazek


 
 Góra
3 lis 2016, o 00:42 Nieprzeczytany post

Posty: 151
Lokalizacja: Rzeszów
Sprzęt: KROSS Trans Pacific
Czytałem na GW. Skoro jeszcze nie jest ukończona, dlaczego jest tam dopuszczony ruch, zamiast wyznaczenia objazdu?


 
 Góra
3 lis 2016, o 08:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
Robota się robi a tempo musi być pierońskie... :zalamany:

@Frodo cytując art prasowy należałoby podać źródło/link...


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
3 lis 2016, o 09:13 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Poprawiłem. system wcześniej automatycznie mi dodawał i teraz nie zwróciłem uwagi.Obrazek


 
 Góra
3 lis 2016, o 23:10 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Cytuj:
McDonald's: ścieżkę naprawimy do grudnia. Miasto: natychmiast
mk
03.11.2016 16:56
Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy

Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy (PATRYK OGORZAŁEK)

Wilczy dół dla rowerzystów na al. Powstańców Warszawy - miniatura
Zobacz zdjęcia (2)

Zasadzka na rowerzystów przygotowana przez ekipy remontujące restaurację McDonald's w Rzeszowie ma być usunięta do dnia oddania restauracji do użytku. - To zdecydowanie za późno. Studzienka kanalizacyjna musi być usunięta natychmiast - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Ekipy budowlańców remontujące restaurację McDonald'a przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie przebudowały także pobliski chodnik i ścieżkę rowerową. Niestety w ścieżce rowerowej umieszczono głęboką i szeroką studzienkę kanalizacji deszczowej. W efekcie powstało duże wgłębienie zajmujące około jednej czwartej szerokości ścieżki. Aż trudno sobie wyobrazić jak taki pomysł mógł wpaść komuś do głowy. - Pomysłowość, a raczej głupota drogowców w utrudnianiu poruszania się po chodnikach i ścieżkach rowerowych granic nie ma - alarmowali rzeszowscy rowerzyści. - To zasadzka, jak wilczy dół, zastawiona na rowerzystów. Bardzo niebezpieczne. Studzienka jest na tyle szeroka, że może w nią wpaść całe koło roweru. Może dojść do tragedii - dodawali.

Pomysł budowlańców wzbudził zdumienie w rzeszowskim ratuszu. - To co zrobiono na ścieżce rowerowej jest absurdalne i karygodne. Na miejscu były w środę nasze ekipy i nakazaliśmy natychmiastowe usunięcie tej studzienki. Zanim jeszcze dojdzie tam do jakiegoś nieszczęścia - mówił Wyborczej w ostatnią środę Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

- Nikt nikogo nie zwalnia z myślenia, a tam chyba komuś myślenia zabrakło. To co jest zagraża bezpieczeństwu i będziemy sprawdzać w trybie pilnym jak została wykonana nasza decyzja - dodawał rzecznik.

W czwartek studzienka została oznakowana. Tak by była z daleka widoczna. Pytamy w McDonald's komu przyszedł do głowy tak kuriozalny pomysł. - To pytanie do projektantów nie do nas i nie do wykonawców. Oni zrobili wszystko zgodnie z projektem - mówi Mieczysław Gaweł, franczyzobiorca restauracji McDonald's na Podkarpaciu. Od razu jednak dodaje: - To drobny błąd w sztuce. Niedopatrzenie po stronie projektanta. Oczywiście tak jak jest pozostać nie może. Z punktu zdroworozsądkowego. Na pewno zostanie przebudowane do czasu otwarcia restauracji - kończy Mieczysław Gaweł.

Problem jednak w tym, że chodnik i ścieżka po poprawkach zostały już oddane do użytku, a oddanie restauracji zaplanowano dopiero na 15 grudnia.

- Nie ma takiej możliwości by ścieżka w obecnym stanie czekała do 15 grudnia. Jest po prostu niebezpieczna. Oczekujemy, że błąd zostanie naprawiony natychmiast bo chodnikiem i ścieżką odbywa się normalny ruch pieszych i rowerzystów. Będziemy tego pilnować - zapewnia Maciej Chłodnicki.


żródło
Cytuj:Obrazek


 
 Góra
7 lis 2016, o 12:06 Nieprzeczytany post

Posty: 151
Lokalizacja: Rzeszów
Sprzęt: KROSS Trans Pacific
Jest oznakowanie, sygnalizator nie mruga (stan na niedzielne popołudnie - może się wyładował). W tym czasie prace na placu budowy trwały pełną parą.

Załącznik:
IMG_20161106_134921.jpg
IMG_20161106_134921.jpg [ 91.56 KiB | Przeglądane 15580 razy ]


 
 Góra
7 lis 2016, o 12:46 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Przypuszczalnie skrajnia nie została naruszona, jest tam 3m szerokości a min. może być 2,5. Innowacyjne będzie jak domalują tam białą ciągłą linię do omijania studzienki. Samo rozwiązanie pokazuje jednak na jakim poziomie mamy inżynierów. Co lepsi niestety zbierają ogórki za granicą bo nie widzieli perspektyw w naszym kraju.


Cytuj:
1. Szerokość ścieżki rowerowej powinna wynosić nie mniej niż:
1) 1,5 m - gdy jest ona jednokierunkowa;
2) 2,0 m - gdy jest ona dwukierunkowa;
3) 2,5 m - gdy ze ścieżki jednokierunkowej mogą korzystać piesi.
2. Szerokość ścieżki rowerowej należy ustalać indywidualnie, jeżeli oprócz prowadzenia ruchu rowerowego pełni ona inne funkcje.


Obrazek


Kreska pionowa ten znak oznacza po prostu drogę dla rowerów położoną obok drogi dla pieszych (chodnika).
Szerokość chodnika odsuniętego od jezdni lub szerokość samodzielnego ciągu pieszego nie powinna być mniejsza niż 1,5 m, a dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,0 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.

2M+1M = 3m - minimalna szerokość CPR Z DWUKIERUNKOWA DRgOA DLA ROWERÓW kreska pionowa, w przypadku poziomej CPR musiałby mieć 2M + 1,5M = 3,5M
 
 Góra
8 lis 2016, o 10:59 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
8 lis 2016, o 13:48 Nieprzeczytany post

Posty: 125
Sprzęt: Cube LTD 29'er
Baracuda nic tylko otworzyć paczkę chipsów i zagłębić się w tą pasjonującą lekture ;)


 
 Góra
8 lis 2016, o 16:57 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
Głos ludu głosem prawdy... ;-)


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|