Rowery Rzeszów

Autor Wiadomość
5 cze 2017, o 14:35 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Jutro chcę wysłać wniosek do ZZM o poszerzenie pasa rowerowego w na odcinku ok 1km (o 1 m) który obecnie jest za wąski.

-Dodatkowo zwrócę się z wnioskiem o domalowanie przejść dla pieszych tam gdzie ich obecnie brakuje.
-Trzecim wnioskiem będzie zamontowanie lustra pod kolorowym mostem, bo obecnie widoczność jest tam ograniczona

Załączniki:
odcinek do poszezenia.jpg
odcinek do poszezenia.jpg [ 130.19 KiB | Przeglądane 783 razy ]

6 cze 2017, o 00:45 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Cube LTD 29'er
Jak tak patrzę na tą wizualizacje, to stwierdzam, że ja bym się tam na rolkach nie zmieścił ;) Chwilę jeździłem na tym wynalazku bez hamulców, ale sprzedałem z racji obawy o moje zęby.

Poszerzenia z tego co wiem są planowane, ale miejsce jest o tyle popularne, że chyba najlepszym rozwiązaniem było by całkowite rozdzielenie pieszych i ławek, od rowerzystów i rolkarzy. Ale miejsca brak jak i zapewne funduszy.

6 cze 2017, o 06:54 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

zdjęcie jest z tamtego roku, ogólni chodzi tylko o samo poszerzenie drogi dla rowerów, rolki powinny być po prawej stronie tam gdzie piesi

6 cze 2017, o 07:33 Nieprzeczytany post

Zadajmy sobie pytanie czy faktycznie jest tam za mało miejsca (chyba 3-3,5 m) ?
Moim zdaniem miejsca jest wystarczająco tylko rowerzyści zamiast jechać gęsiego czy parami, jeżdżą całą szerokością ...
Jakoś 100 m w drugą stronę (do Olszynek) DdR zwęża się około dwukrotnie i tam jakoś się już mieszczą ? Tam już nie ma potrzeby poszerzać ?
Moim zdaniem rowerzystom (rolkarzom zresztą też) należy się przede wszystkim w pierwszym rzędzie porządna dawka edukacji ...

6 cze 2017, o 07:49 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
W tym miejscu jest dość asfaltu, nie róbmy lotniska.
Tak Jasio pisze, teraz to edukacja by się przydała, ale wszystkim po społu.
A lustro przy kolorowym warte zastanowienia. albo cała przeróbka tego zakrętu z górki od gastronomika.

Obrazek

6 cze 2017, o 09:27 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W wekendy jest za wąsko, możliwości są to trzeba to poszerzyć przynajmniej o pół metra. Mówię o przesunięciu lini ciągłej o pół metra w prawo. Korzystam z tego odcinka co drugi dzień i jest niebezpiecznie.

całość ma 11m szerokości
ddr dwukierunkowa ma 3 m szerokości
piesi mają 8 m szerokości

sugeruję aby poszerzyć o pół metra w prawo na odcinku 170m, w niedalekiej przyszłości całość będzie poszerzona

dodatkowo brak przejść dla pieszych i przerywanej lini do skrętu. Zacznijcie coś działać a nie spicie

Załączniki:
rzeszow-bulwary.jpg
rzeszow-bulwary.jpg [ 120.04 KiB | Przeglądane 759 razy ]
bulwary-rzeszow.jpg
bulwary-rzeszow.jpg [ 308.37 KiB | Przeglądane 759 razy ]

6 cze 2017, o 15:29 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Pisz dokładniej  że chodzi o poszerzenie pasa dla rowerów a nie dołożenia szerzej asfaltu. Boi tak wynika z twojego pierwszego postu.
Biorąc pod uwagę że trasy nad Wisłokiem staje się teraz coraz częściej trasami dojazdu do pracy, szkoły pasowałoby infra mimo że głownie rekreacyjna była jednak zgodna z PoRD.

Obrazek

6 cze 2017, o 19:09 Nieprzeczytany post

jasiop napisał(a):
...
Jakoś 100 m w drugą stronę (do Olszynek) DdR zwęża się około dwukrotnie i tam jakoś się już mieszczą ?...

tam jest węziej może tylko o ok 0,5 m ...
Cały czas wydawało mi się że tam jest znacznie węziej, a jeżdżę tamtędy codzienne ;-)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Podatek na rowery 1%