Rowery Rzeszów

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
27 lis 2013, o 17:53 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
Ja używam kilku par rękawiczek, od zwykłych wełnianych, po narciarskie - zależnie od temperatury. Czapkę mam jedną, nie za cienką, nie za grubą i jeżdżę w niej od jesieni do wiosny ;)

27 lis 2013, o 21:41 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
W tej kwocie spokojnie kupisz 2 pary: narciarskie z dyskontu na ostry mróz, stonka całkiem całkiem i neoprenowe np. firmy Jakson dla wędkarzy jeśli kolor zielony Ci nie przeszkadza ;) W militarnych można coś z neoprenu znaleźć obie propozycje maja możliwość wystawienia kciuka i wskazującego palca do strzału lub robaka :P
Czapki przyzwoitej jakości po byle ile da się znaleźć w tescu i makro ale po sezonie, ost kupowałem po 8-12pln gdyż czapki i rękawiczki gubię dość często :wstyd:

żeszuf stolica imitacji

27 lis 2013, o 23:26 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Kands Maestro
Narciarskie już mam :P Wolałyby po prostu nieprzewiewne. Czapka również nie może być przewiewna. O ile na płaskim nie osiągnę takiej prędkości która przewieje to już przy zjeździe z górki (mijam kilka po drodze) czuć zimno.

3 gru 2013, o 18:11 Nieprzeczytany post

Sprzęt: MTB
Do 200 złotych można kupić jakieś gatki pokroju fastriderów http://www.szumgum.com/spodnie-przeciwd ... users.html za 130 czy innych - o ile na tyle często jeździ się w deszczu. Inne formy ochrony przed deszczem? Nie znam, nie używam! ;d

12 gru 2013, o 11:11 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Coś z sieci na temat termoaktywnej odzieży:

Odzież termoaktywna na rower. Fakty i mity

Czy w ubraniach termoaktywnych człowiek się nie poci jadąc rowerem? A może przynajmniej nie śmierdzi? Krótko, zwięźle i na temat o odzieży termoaktywnej.

MIT: W ubraniach termoaktywnych człowiek się nie poci.

Niektórzy tak myślą, ale to by było przede wszystkim niezdrowe. Człowiek musi się pocić, aby chłodzić swój organizm.

Głównym zadaniem ubrań termicznych jest odprowadzenie tego potu z powierzchni skóry. Ma to kluczowe znaczenie dla naszego komfortu cieplnego. Przez wilgoć wychładzamy nasze ciało ok. 20 razy szybciej niż w suchych warunkach. Odzież termoaktywna zapobiega temu procesowi, dzięki odpowiedniej konstrukcji włókien i strukturze materiału. Wilgoć zostaje odprowadzona do zewnętrznej warstwy materiału i powierzchnia skóry dłużej pozostaje sucha, a my dłużej utrzymujemy ciepło.

Dlatego jeżdżenie rowerem w termoaktywnej odzieży na jesieni i w zimie to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na trening lub wycieczkę, gdzie "wyjściowy" ubiór nie jest koniecznością.

Poza tym bawełna chłonie kilkanaście razy więcej wilgoci niż materiały syntetyczne. Gdy tylko zaczniemy intensywnie się ruszać, mokry bawełniany podkoszulek nieprzyjemnie oblepia nasze ciało i znacznie szybciej się w nim wyziębiamy. Ubranie termiczne zapewnia lepszą wentylację, łatwiej nam w nim utrzymać stałą temperaturę ciała - w lecie chłodzić, w zimie utrzymać ciepło.

FAKT: W ubraniach termoaktywnych człowiek mNIEj śmierdzi.
To oczywiście zależy od higieny człowieka... Ale załóżmy wersję, że nasz bohater regularnie się myje. I oczywiście się poci, jak każdy człowiek...

Cały tekst: http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... _mity.html

żeszuf stolica imitacji

6 sty 2014, o 20:57 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Kands Maestro

12 sty 2014, o 23:19 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Mistic92 napisał(a):
...mam inny problem. Jakie możecie polecić rękawiczki do około 50zł i czapkę za podobną kwotę.

W Tescó ;) polarowe czapki w cenie 11pln a w Realu rękawiczki też w przecenie spory wybór...

żeszuf stolica imitacji

13 sty 2014, o 00:30 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Jeszcze w Majstrze były czapki i rękawiczki na zimę, dość tanio. Nie wiem czy nadal są, ale warto sprawdzić. Były polarowe czapki, rękawiczki. Sporo skarpet narciarskich i zimowych. Tak samo były rękawice typu narciarskiego.
Wszystko na dziale koło żarówków ;)

Obrazek

25 sty 2014, o 12:05 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

-11C ;) + wiatr :( temperatura odczuwlna -15 -17 Sorry taki mamy klimat :P Podwójna warstwa thermoaktywnej bielizny (lidlowostonkowa) Kurtka softshel, większe o dwa nr myśliwskie buty. Dotatkowe moto-skarpety, dodatkowa kominiarka z materiału typu windstoper na głowie i narciarskie rękawice zapewniły miłe ciepełko a umiarkowana prędkość ochroniła przed ewentualnym nadmiernym poceniem podczas porannej drogi do pracy. Zapomniałem ubrać gogli :zawstydzony:

Konkluzja: człowiek na starość stygnie ;)

żeszuf stolica imitacji

26 sty 2014, o 00:58 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Snajper, na przemieszczanie się czapki, jest taki wynalazek...
Nazywa się "kask rowerowy" ;)

Po mieście gdy pada śnieg śmigam ubrany prawie po cywilnemu, czyli normalne spodnie, pod to kalesony, normalne buty zimowe, rękawice podwójne (jesienne rozmiar XL i w środku zwykłe), na głowe cienka, ale za to nieprzewiewna czapka polarowa.
Kurtka rowerowa, a pod spodem: koszulka rowerowa, bluza termoaktywna i bluza zwykła.

Ale do jazdy w terenie, nie jest już tak różowo...
Kask, czapka pod kask, podwójne rękawice, podwójne skarpety, buty do łażenia po górach, podwójne długie gacie rowerowe, koszulka rowerowa, bluza termoaktywna i bluza rowerowa. Na to kurtka rowerowa.
Na gały okulary przemysłówki bezbarwne.

Kominiarki nie mam i nie potrzebuję :)

Obrazek

26 sty 2014, o 11:53 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Ja sobie takie coś zakupiłem, najpierw zakładam czapkę a na nią to coś. Rzep z tyłu przytrzymuje czapkę na miejscu. Tylko jak na moją termikę to musi być co najmniej -8C bym się nie przegrzał.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 26 sty 2014, o 13:04 przez zuki, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem, obrazek mieszał sie z tekstem

26 sty 2014, o 12:27 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Przetestowałem extremalnie ;) thermo komplet bielizny z lidlu przy odśnieżaniu, świetnie zdał test. Moja ocena -5 na 5. Minus za gumkę w pasie gdyż lekko mnie irytuje. Stosunek ceny do jakości wyśmienity, doskonale odprowadza nadmiar wilgoci/potu od powierzchni skóry, skutecznie chroni przed wychłodzeniem, bardzo szybko wysycha. Doskonała dla pod-miejskiego rowerzysty odśnieżacza :ok:

żeszuf stolica imitacji

26 sty 2014, o 14:16 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Zawsze rzep można wypruć i wszyć gumkę lub linkę z zaciskiem. Tylko to wymaga czarodziejskich umiejętności krawieckich ;)

Obrazek

3 sty 2016, o 08:36 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

...Nie ma złej pogody do jazdy na rowerze są tylko źle ubrani rowerzyści...

Nie ma się czym podniecać bywało gorzej i sobie chwalili...
Miasto 7 rano i tylko -13°C (Wg ICM Meteo temp. odczuwalna -18°C/-20°C) ale po kilku km oczy "zamarzają" przydały by się gogle narciarskie :niepewny:

Piszcie o swoich sposobach na "pogodę" w tym momencie na zimno. Wklejajcie foty i pamiętajcie :

...Do jazdy na rowerze występują dwa rodzaje pogody, dobra i bardzo dobra...

Załączniki:
Komentarz: -13°C
WP_20160103_004.jpg
WP_20160103_004.jpg [ 1.32 MiB | Przeglądane 1605 razy ]
Komentarz: Oczy zamarzają ;-)
WP_20160103_002.jpg
WP_20160103_002.jpg [ 1.43 MiB | Przeglądane 1605 razy ]

żeszuf stolica imitacji

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Podatek na rowery 1%