Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
6 lis 2013, o 21:57 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
Zaczęła się o tym rozmowa na shoucie, a nie widzę na forum podobnego tematu :)

Ja zwykle podczas deszczu jeżdżę po mieście w wiatrówce Campusa z kapturem, nieprzemakalnych spodniach z Lidla i skórzanych butach. O ile kurtka sprawuje się super, bo jest dość przewiewna, a jednocześnie nie przepuści ani kropli wody, to gacie z Lidla podczas jazdy dość mocno przemakają :dontgetit:

Czekam na wasze doświadczenia ;)

6 lis 2013, o 22:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jak mocno leje to kupuję bilet i jadę autobusem. Sprawdzone i działa. Na poważnie to polecam opończe rowerową i dobre błotniki z chlapaczem jeśli się chce mieć jako tako sucho w butach i w dolnej części spodni.

6 lis 2013, o 22:55 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Kands Maestro
Ja mam kurtkę z membraną nieprzemakalną więc u góry jest ok. Gorzej ze spodniami, rowerem raczej dojeżdżam na uczelnię więc dżinsy itp :P Ostatnio "lekko" zmokły więc teraz szukam jakiegoś rozwiązania. Na butach miałem worki foliowe :hyhy: :P
Przedni błotnik mam krótki a metalowego na prętach, który by zakrywał więcej koła, nie mam jak zamontować :/ Na taśmie się nie utrzyma :p Chyba, że ktoś by miał pomysł jak to zrobić.

6 lis 2013, o 23:07 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Czekaj na snajpera-psg1, montował u siebie jakieś cudo, może doradzi :)

6 lis 2013, o 23:11 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Mistic, polecam zipy :D

Ja śmigam w spodniach nieprzemakalnych, wykonanych z poliestru powleczonego PVC. Zupełnie nieprzemakalne. Wyglądają jak normalne czarne spodnie, tyle że z tyłu mają odblaskowe paski. Koszt 10zł.
Kurtka z Lidla się sprawdza, ale do dystansu 10km. Później przemaka. Najlepszy w taki deszcz jest nieprzemakalny ciuch rybaków, czyli komplet moro z marketu budowlanego. Kosztuje od 30-40zł (kurtka i spodnie) i jest to absolutnie nieprzemakalny zestaw na zimne i bardzo deszczowe dni. Kaptur zakładamy pod kask i można jeździć.
Błotniki w mieszczuchu mam pełne i z chlapaczami, więc do butów wpada minimalna ilość wody.

Jedyny minus tego zestawu, to że przy większym naparzaniu można się spocić i jest trochę wilgotno wewnątrz. Dlatego warto tego używać poniżej 10stopni.

Obrazek

6 lis 2013, o 23:41 Nieprzeczytany post

Masz może linki pod ręką?
Od 9 ma być w lidlu jakaś bielizna termoaktywna ;)
A w tchibo jest taka fajna kominiarka http://www.tchibo.pl/kominiarka-z-mikro ... a24e63e501
Do moich błotników chyba dorobię z gumy jakieś przedłużenie aby łapało więcej wody.

7 lis 2013, o 00:03 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

http://gazetki.biedronka.pl/g226,trendy_na_stoku.html#/Trendy%20na%20stoku/0
W biedronce od 14.11 odzież termoaktywna, a od 21.11 nieprzemakalne spodnie narciarskie. Trzeba będzie zobaczyć co to warte ;)

Kominiarka trochę za gruba na jesień, ja ubieram cienką czapkę na głowę i buffa na szyję :)

Kundello daj namiary na te spodnie ;)

7 lis 2013, o 09:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Bieliznę thermoaktywną, na temperatury w okolicach i poniżej 0, używan i polecam z Lidla 22pln/szt:

Obrazek

Oferty ze stonki nie testowałem ale i w tej sieci sklepów można będzie zakupić w dyskontowej cenie tka odzież:

Obrazek

Jak znam życie w dniu pojawienia się oferty przed i w sklepie będą walki ;) wydaje mi się że w stonce będzie łatwiej się zaopatrzyć, w City jest ich 18 a Lidla tylko 4 punkty. (Walk nie było ilość towaru wystarczająca)

Okrycia wierzchniego używam podobnego, kpl przeciwdeszczowy, jak koledzy ale rodem ze świata moto.

Obrazek
foto poglądowe

Różnica w materiale budowlanka zwykle wykonana jest z PCV a moto PVC na oko grubsze, cięższe i sztywniejsze są sztormiaki z budowy. W ofercie moto znaleźć można kondony wykonane z materiału podobnego do ortalionu/poliestru (nazwa wyleciała mi z głowy) Odzież ta jest dość cienka, lekka oraz występuje podszyta membranami termicznymi (thinsulate). Zamki wykonane są w technice labiryntowej oraz szwy są klejone co daje 100% wdoszczelności. Budowlanka bywa zgrzewana i zapinana na guziki lub napy. Dodatkowym atutem są dobrze zabezpieczone przed H2O kieszenie w tym duża na plecach oraz elementy odblaskowe których budowlane stroje przeciwdeszczowe nie posiadają.
W motocyklowych kpl odzieży przeciwdeszczowej, zwłaszcza dla ATV, Enduro, Cross, występują systemy wentylacji pomagające odprowadzić nadmiar ciepła i wilgoci powstające podczas ruchu/jazdy. Jednak przy ostrym popylaniu rowerem rady nie dają :zalamany: Dlatego zwykle po City latam w stylu retro i ubieram się lekko. Wyposażone są też w system różnego rodzaju ściągaczy, ramiona, nadgarstki, boki, pas, kostki, ułatwiające dopasowanie do sylwetki/stylu jazdy i zapobiegające nadymania się jak żagiel fregaty ;)
Największą wadą jest cena za dobry 2 czesciowy kpl, występują też jednoczęściowe kombinezony, trzeba dać kwotę co najmniej z dwoma zerami :(

Buty z reguły jakieś z membraną nieprzemakalną lub ocieplanych kaloszkach rodzimej produkcji Demar model Trop

Obrazek
bardzo ciepłe, lekkie i z wyjmowanym ociepleniem

Jeśli dziś miał bym kupić coś podobnego zainteresował bym się śniegowcami z Lidla

Obrazek
wyglądająna solidne a za ta cenę ciężko coś podobnego znaleźć, wygląd sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje

Rękawiczki polecam neoprenowe motocyklowe z oferty Scott'a, 120-150pln :(

Obrazek

Neopren nawet jak jest mokry to jest w nim ciepło i daje doskonałe czucie (można nawlec igłę. ;)) Rękawiczki te maja też w miejscach newralgicznych wzmocnienia z miękkiej skóry.
Głowa, kasku nie używam natomiast różnego rodzaju czapki od cienkich bawełnianych w kombinacji z kapturem po grube uszatki i traperki :P

EDITA//
opis + foto

żeszuf stolica imitacji
Ostatnio edytowano 10 lis 2013, o 13:51 przez BaracudaV, łącznie edytowano 1 raz

7 lis 2013, o 19:01 Nieprzeczytany post

Z tymi butelkami to właśnie taki pomysł mi się nasunął. Tylko myślę jak to trwale zamocować :P
Dzisiaj kalesonki nie jakieś termoaktywne itp i się przyjemnie jechało nawet w lekkim deszczyku :D

7 lis 2013, o 21:56 Nieprzeczytany post

Izolka power! :P Nie no, musi się trzymać odpowiednio a nie jednorazowo :P

9 lis 2013, o 21:34 Nieprzeczytany post

A co sądzicie o tej koszulce w cenie 50zł? Warto? :P http://hi-tec.com.pl/pl/kolekcja/bieliz ... tywna/gemm

10 lis 2013, o 09:43 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Chyba 79pln? Za ta cenę masz kpl z Lidla, polecam :P (2 x 22pln) i jeszcze kasa zostanie :chytry:
Z obrazka wynika (nie testowałem osobistycznie :( ) że bezszwowość i fason to jedyne różnice ;) więc po co przepłacać.

żeszuf stolica imitacji

10 lis 2013, o 11:31 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Byłem dziś w Lidlu na Hetmańskiej, zostało jeszcze sporo kompletów, ale nie kupowałem, bo wg mnie szału nima, poczekam na te w Biedronce :)

10 lis 2013, o 15:33 Nieprzeczytany post

BaracudaV napisał(a):
Chyba 79pln? Za ta cenę masz kpl z Lidla, polecam :P (2 x 22pln) i jeszcze kasa zostanie :chytry:
Z obrazka wynika (nie testowałem osobistycznie :( ) że bezszwowość i fason to jedyne różnice ;) więc po co przepłacać.

Znalazłęm za 50 :P Dlatego o tym napisałem.

27 lis 2013, o 14:44 Nieprzeczytany post

Koszulka jest spoko. Sprawdza się zestaw koszulka termo, polar i softshell.
Jednak mam inny problem. Jakie możecie polecić rękawiczki do około 50zł i czapkę za podobną kwotę.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Podatek na rowery 1%