Rowery Rzeszów

czy podoba ci się to urządzenie
TAK 100%  100%  [3]
NIE 0%  0%  [0]
nie wiem 0%  0%  [0]
Liczba głosów : 3
Autor Wiadomość
19 kwi 2014, o 17:48 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Witajcie, od jakiegoś czasu poszukuję najskuteczniejszego zabezpieczenia antykradzieżowego do roweru. Kilka lat temu skradziono mi rower, najgorszy jest moment gdy wychodzisz z budynku idziesz w miejsce w którym go przypiąłeś, a tu go nie ma.

Standardowa procedura przez którą trzeba przejść w takiej sytuacji.

1. Ukradli ci rower
2. Idziesz na policję zgłosić kradzież
3. Na komendzie podajesz stosowne dane identyfikacyjne roweru i swoje
4. Po kilku tygodniach dostajesz list że postępowanie zawieszone z powodu braku dowodów.
Niestety polska policja średnio ma chęci aby zajmować się kradzieżami rowerów i na spisaniu protokołów kończy się ich praca.

Dlaczego ukradli mi rower?
bo używałem taniego zapięcia linkowego - teraz używam kłódki typu Ulock i każdemu polecam

W Budapeszcie chłopaki organizujący tamtejszą masę krytyczną postanowi konkretnie przetestować typowe zapięcia rowowe w tym spybike oto wyniki (napisy angielskie+polskie tłumaczenie):

Po oglądnięciu kilku filmików od tolvajkergetok postanowiłem zakupić kilka sztuk takich nadajników i przetestować

SpyBike - to niepozorny nadajnik gps/gsm który montuje się w rowerze. Urządzenie to bardzo dokładnie lokalizuje swoją pozycję a następnie wysyła sms na dowolny numer z linkiem do google maps po którego kliknięciu wyświetla się aktualna pozycja roweru. Nadajnik uzbraja się przy pomocy specjalnego magnetycznego kluczyka.

jest kilka funkcji do wyboru:
    - tryb uśpienia - nadajnik jest uśpiony w trybie niskiego poboru energii (do 30 dni na baterii) po wykryciu wibracji wybudza się (co trwa ok 40sek) i przesyła aktualną pozycję na wcześniej zdefiniowany numer (interwał co ok min)
    - tryb zaplanowanego wybudzania - w tym trybie ustalasz godziny o których nadajnik powinien wysłać ci wiadomość sms z aktualną pozycją
    - tryb life - w tym trybie nadajnik przesyła co 30sec sms z aktualną pozycją
    - tryb geopłoto - urządzenie włącza się i sprawdza aktualne położenie względem uprzednio zdefiniowanego jeżeli wykryje różnicę wzbudza alarm i wysyła smsy na wcześniej zdefiniowany numer.
W każdej chwili możesz przeprogramować nadajnik wysyłając do niego sms z odpowiednią komendą. W przypadku braku zasięgu przesyła ostatnią znaną pozycję lub stara się wysłać pozycję na podstawie danych gsm. Kolejną bardzo fajną funkcja jest to że jak zadzwonisz z dowolnego telefonu komórkowego na numer nadajnika to on odrzuca połączenie i wysyła automatyczną wiadomość sms z aktualną pozycją. Cała konfiguracja urządzenia odbywa się poprzez smsy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia jak to wygląda. Obecnie testuje ten sprzęt i jestem zadowolony. Ktokolwiek dotknie mój rower ja dostaję zaraz sms z informacją że snsor wykrył ruch i dokładną pozycję. Montaż i obsługa bardzo prosta. Zamówiłem tego 8 szt i jak ktoś jest zainteresowany przetestowaniem tegoż sprzętu to proszę o kontakt.

Załącznik:
1_zps224d4c72.png
1_zps224d4c72.png [ 137.42 KiB | Przeglądane 3459 razy ]

Załącznik:
Komentarz: montaż sim
567_zps20258c31.png
567_zps20258c31.png [ 10.67 KiB | Przeglądane 3459 razy ]

Załącznik:
Komentarz: montaż w kierownicy
23_zps53267a23.jpg
23_zps53267a23.jpg [ 117.15 KiB | Przeglądane 3459 razy ]

Załącznik:
Komentarz: przykładowa pozycja
GoogleEarth.jpg
GoogleEarth.jpg [ 108.87 KiB | Przeglądane 3459 razy ]

W Budapeszcie dzięki temu urządzeniu wytępli większość złodziei rowerowych wystarczy oglądnąć ich filmiki, co miesiąc dają nowy odcinek a na facebooku publikują zdjęcia przestępców. Coś takiego trzeba zrobić w rzeszowie https://www.facebook.com/tolvajkergetok?fref=nf

Instrukcja Obsługi:
Link do pliku oraz pozostałe pisma

Jeżeli potrzebujesz pomocy pisz na forum pomożemy - więcej informacji o produkcie na tej stronie
(nie udzielam wsparcia telefonicznego, za opłatą mogę pomóc w konfiguracji)

19 kwi 2014, o 19:31 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Pierwszy, chcę do testów, jaka moneta w zakupie? Czas zacząć robić prowokacje w City i ukrócić proceder rąbania rowerów :ok:

żeszuf stolica imitacji

8 lip 2014, o 15:33 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

mam jeszcze ostatnie 2 sztuki spybike

8 lip 2014, o 21:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Ja też chce. Ile to kosztuje?

16 lip 2014, o 17:21 Nieprzeczytany post

I jak ktoś testował?

15 sie 2016, o 06:35 Nieprzeczytany post

Sprzęt: zielona błyskawica
Witam , od niecałego tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem spybike i wypowiem się na jego temat , no to tak :

Ja z konfiguracją miałem mały problem , bo miałem niewłaściwego typu kartę , ale jeśli takiej nie posiadamy to nie powinno być żadnych problemów :)

Aktywacja jest niezwykle prosta , z resztą każdy wie jak to zrobić , dezaktywacja również

Sprzęt praktycznie niewykrywalny przez złodziei

Na sms przychodzą bardzo dokładne wiadomości :)

Ogółem sprzęt jak za tą cene bez zarzutów. Bezpieczeństwo dla roweru niesamowite :)

Jeździć trzeba umieć

15 sie 2016, o 06:40 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
O jaki właściwy typ karty chodzi..?

żeszuf stolica imitacji

15 sie 2016, o 06:52 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

karta sim (play,plus,orange itp) rozmiar standardowy tzn. micro sim nie pasuje.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Podatek na rowery 1%