Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
10 paź 2015, o 09:35 Nieprzeczytany post

Sprzęt: giant tourer stx, gudereit
Witam, orientuje się ktoś ja ka obowiązuje długoś suportu pod korbę shimano deore lx 570? Muszę pwymienić suport nie mam obecnie klucza, niechcę poprostu jeździć 2 razy tzn. raz po klucz żeby odkręcić i sprawdzić dł. suportu a puźniej po suport chcę odrazu kupić i klucz i suport, dodam też że dokupię odrazu korbę akurat będzie to shimano m131 albo acera m361 tych akurat nigdzie obecnie nie ma wiec pewnie m131 kupię, w połowie zimy chciałbym wymienić tą korbę, w tym rzecz aby ten suport na kwadrat już pasował pod tą korbę, jak to wygląda można kupić jakiś uniwersalny rozmiar suportu czy czy do tej korby deore lx m570 musi być taki jak obowiązuje, a do m131 trzeba bedzie wymienić na inny rozmiar taki jaki obowiazuje do tej akurat korby? Jeszcze jedno pytanie jaki suport na zime na kwadrat kupić? Odpada accent bb50 spokojną jazdę bez kontaktu z wodą wytrzymał 4400km cykanie po 2k sie pojawiło, marka accent odpada.

11 paź 2015, o 16:30 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Twój zakup będzie średnio opłacalny, bo korba M131 to straszliwie giętka korba i do tego ciężka. Jeśli do tego chcesz kupić jakiś lepszy suport, to też tylko drogie shimano powyżej 50zł.
Dopłacając trochę więcej, możesz kupić korbę Deore na hollowtech II z suportem i taki zestaw nie dość że jest trwalszy, to lżejszy i jeszcze dość sztywny, więc więcej mocy idzie w napędzanie. To nie przepaść, ale wielki kanion między m131 i Deore i to na całej linii.
Suport w Twojej ramie może być różny, nalepiej zmierzyć i nic nie poradzisz. Obstawiam że oś to 115mm a mufa 68mm.
Zobacz ten PDF: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... jg&cad=rja

Obrazek

11 paź 2015, o 17:24 Nieprzeczytany post

Wiesz na zimę poprostu nie ma sensu kupować czegoś dobrego bo się zniszczy, dlatego pomyślałem o tej korbie m131, ostatecznie do wiosny założę nowy suport i dojeżdzę sobie tą kasetę i krbę LX, na wiosnę cały napęd wymienię, faktycznie, wyląda że 115mm, jeśli kupię dłuższy,przykładowo te 118mm, to coś by się stało? Chyba nic nie będzie przeszkadzało jak będzie dłuższy? Dla pewności zawsze lepiej by było kupić dłuższy wrazie czegoś, tak apropo to dzięki że odpowiedziałeś, na Ciebie zawsze można liczyć.

11 paź 2015, o 18:14 Nieprzeczytany post

Te 3mm to nic takiego:) Lepiej dłuższy niż krótszy, bo chodzi głównie by przednia przerzutka dała radę zrzucić łańcuch.

Obrazek

11 paź 2015, o 19:56 Nieprzeczytany post

To dobra informacja kupię 118mm, czyli przykładowo wnioskuję też iż przeżutki przednie też są dostosowane do długośaci suportu? Jeśli tak to dobrze to wiedzieć, warto
przy zakupie nowej zwrócić na to uwagę. Dzięki serdeczne za pomoc.

12 paź 2015, o 06:49 Nieprzeczytany post

Chodzi o to, że przy zbyt długiej lub zbyt krótkiej osi suportu, przerzutka przednia będzie miała problem z najmniejszą zębatką (przy zbyt krótkiej osi), albo z największą zębatką (przy zbyt długiej osi). Po prostu braknie jej wychyłu lub zostanie przyblokowana przez rurę podsiodłową i nie zrzuci.

Obrazek

14 paź 2015, o 22:21 Nieprzeczytany post

Jeszcze raz dzięki paweł za pomoc, rozmiar okazał się 111mm, taki też założyłem.

29 sty 2016, o 22:51 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Mam taki suport

Obrazek

Jak mam dobrać nową korbę?
Co powinienem zmierzyc?

Obrazek

30 sty 2016, o 01:50 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Długość osi ;)

30 sty 2016, o 09:32 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Ok. Długość osi zmierzę dokładnie suwmiarką, zwykłym centymetrem było około 122 - 125 mm. :|
Ale przy korbach w sklepach nie ma często informacji do jakiej długości suportu jest. Czasem pisze linia prowadzenia łańcucha 47,5 mm
Sprawdzać wszystkie na stronach producentów? :/
Muszę wymienić kompletny napęd a środki finansowe mam ograniczone. :(
Chyba że ktoś ma jakieś propozycje ;)

Obrazek

30 sty 2016, o 13:37 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Giant Revel 0 29er
musisz sprawdzić na stronie producenta i szukać potem konkretnej korby,np. ta acera co miałem fc - m391 była pod oś 122mm linia łańcuch 50 mm

30 sty 2016, o 20:09 Nieprzeczytany post

Frodo, przy Twoich przebiegach, to warto poważnie zastanowić się nad napędem Nexus 3 lub 7. W ogólnym rozrachunku wyjdzie Cię to taniej niż całkowita wymiana napędu. Przy nexusie zakładasz tylko jeden łańcuch na singla i zmieniasz go średnio co 100 lat ;)
Oczywiście to ma sens w przypadku, gdy masz poziome haki w ramie.

Obrazek

30 sty 2016, o 21:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Już wszystko zrobione. Kupiłem klucz do wolnobiegu i samodzielnie wymieniłem cały napęd.

Obrazek

Dopóki nie złożę drugiego roweru na wycieczki, ten obecny musi robić za uniwersalny.
Czy to co robię jest zasadne i logiczne? pewnie nie.
Ale radość z możliwości samodzielnej naprawy roweru - bezcenna. :hurra:

Obrazek

30 sty 2016, o 21:47 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Giant Revel 0 29er
Frodo907 napisał(a):
Ale radość z możliwości samodzielnej naprawy roweru - bezcenna.
a to to tak :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Podatek na rowery 1%