Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
25 lut 2016, o 00:46 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Cube LTD 29'er
Mam pełne wiadro takich śrub, tylko akurat M5x10 nigdy nie brałem. Jakoś mi nie po drodze pod WSK ostatnio ;]

Pisz na priv to się jakoś zgadamy na mieście.

Z designem idę od końca, cześć 4 otrzymała ostateczny kształt:

Obrazek

Obrazek

Jak wszystko przejdzie pomyślnie testy, całość pójdzie wyglądem w tym kierunku.

1 mar 2016, o 21:27 Nieprzeczytany post

Odchudzania ciąg dalszy. Dodano trochę krągłości.

Obrazek

No i pomysł skręcanej pryzmy na kierownicę powstał.

7 mar 2016, o 02:04 Nieprzeczytany post

Jak coś to nie śpię, miałem tylko problem z moim postprocesorem (taki "plik" co tłumaczy z xyz położeń ścieżki narzędzia na coś co maszyna zakuma).

Tak czy siak koncept skręcanej pryzmy powstał, modelu wam nie pokażę bo mi się nie chce złożenia robić xD

Ale ogólnie wracamy do opcji skręcanej w pełni ;]

A Tym czasem, ktoś poleci jakieś siodełko do ~100pln, bo po zimie zrobiłem ~40km i więcej nie chce wracać na tą deskę za 20 pln...

7 mar 2016, o 12:41 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Kasu napisał(a):
A Tym czasem, ktoś poleci jakieś siodełko do ~100pln, bo po zimie zrobiłem ~40km i więcej nie chce wracać na tą deskę za 20 pln...

Zadaj to pytanie w osobnym temacie

8 mar 2016, o 13:03 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Kasu napisał(a):
Pisz na priv to się jakoś zgadamy na mieście

Poszło jakiś czas temu...

Co do siodła to tak jak @Zuki pisze no i określ jaki typ roweru i/lub pozycję przyjmujesz... :P

żeszuf stolica imitacji

10 mar 2016, o 03:39 Nieprzeczytany post

BaracudaV myślałem, że to wiadomość w związku z tym że ktoś mi odpisał w temacie ;]

Jak coś to śmigam przez miasto o godzinie 14-15 i wracam po 23. Pisz najlepiej na p.kkrz87(takie co podobno lubi banany)gmail.com, bo codziennie tu nie zaglądam.

zuki ok, ale na razie ścierpię jeszcze stare ;]

Co do tematu to tryktyki zostały już w pełni tylko jako forma awaryjna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pokojnie można dokręcić tak, że nie ma problemu za latarkę podnieść rower, można też złapać tak by dało się regulować góra/dół. Całość delikatnie się poddaje dopasowując do kierownicy, średnica kierownicy max ~30mm, minimalna standardowego gripa rowerowego, więc przykręcamy tam gdzie nam pasuje.

*nie sugerować się wyglądem górnej obejmy, to tylko wersja powstała do testów, do tego miała mały wypadek ;]

**czy da się jakoś wrzucać miniaturki zdjęć na forum, tak by po kliknięciu otwierały się w pełnym rozmiarze? Wrzucam z przyzwyczajenia na "ifotos".

11 mar 2016, o 04:43 Nieprzeczytany post

Wrzucany wcześniej model po odchudzaniu powstał:

Obrazek

Obrazek

Mały cytat z innego forum, żebym nie pisał razy 2:
Cała moja zabawa polega na tym, by nie trzeba było nic mierzyć i całość spasowała do każdej kierownicy. Ogólnie mamy standard na gripy rowerowe (nie powiem ile, bo chrzani mi się teraz z motocyklowymi standardami, tak czy siak jak robiłem szkic części to uwzględniłem to), potem średnica kierownicy rośnie w kierunku mostka w bliżej nieokreślony sposób (zależny od producenta itd.) do 3 standardów mostków:
- 1 cal (25,4mm)
- 26mm
- i popularne ostatnio kierownice "oversize" 31,8mm - sam posiadam taką w rowerze na którym testuje uchwyt,

Dlatego zastosowałem patent z pryzmą - dowolna średnica mocowania, w projektowaniu przyjąłem maks 30~30,5mm - tu blokuje rozstaw śrub, dolna zaś będzie w okolicach 20mm po obniżeniu części, które mam w planach. Od dołu zrobiłem pryzmę szerszą podpierającą w 2 punktach. Od góry znowu pryzma w miejscu styku z kierownicą jest zaokrąglona, tak by dopasowała się do stożka, w którym ułoży się dolna część.

Specjalnie dlatego mam podczas testów zakręcony uchwyt u siebie w miejscu największego skoku średnicy mojej kierownicy:

Obrazek

Mimo lekkiego zakręcenia przez izolepe (w celu zaoszczędzenia lakieru, ponieważ części testowe z racji oszczędności czasu robię bardzo szybkim wierszowaniem ze skokiem 0,3mm - obróbka a'la pilnik) da się spokojnie trzymając za latarkę z rowerem zrobić tak:

Obrazek

Także, jak kto woli:

Obrazek

P.S. Całkiem przypadkiem wyszła mi jeszcze jedna rzecz, mianowicie, poprzez skręcenie obydwu chwytów śrubą, mocowanie przy mocniejszym uderzeniu odpuszcza i ulega skręceniu patrząc od góry w prawą stronę - co przy zamontowaniu pod kierownicą po lewej stronie - tak jak to przewidziałem, może ocalić podczas upadku na jakiś kamień latarkę ;]

11 mar 2016, o 14:35 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Może warto zrobić 3 segmentową obejmę górną, z możliwością usunięcia jednego segmentu dla węższych kierownic. Łączenie segmentów na zasadzie zazębienia się jednego za drugi. Mam jeszcze pomysł na inny sposób montażu, ale nie mam w czym tego narysować w 3d.

Obrazek

12 mar 2016, o 05:54 Nieprzeczytany post

kundello nie ogarnę dziś zdjęć, ale górna obejma uległa przemodelowaniu, wygląda lepiej i działa. Postaram się zrobić zdjęcia jutro jak to wygląda na najmniejszej jak i największej średnicy. Co do Twojego pomysłu, to pomysł z "wkładką" mi nie wpadł do głowy, a tym bardziej chciałbym dowiedzieć się co jeszcze chodzi Ci po głowie ;]

14 mar 2016, o 22:22 Nieprzeczytany post

Ktoś gdzieś pytał o wagę, sprawa na dzień dzisiejszy ma się tak:
Załącznik:
IMG_20160314_195522.jpg
IMG_20160314_195522.jpg [ 2.24 MiB | Przeglądane 11425 razy ]

Załącznik:
IMG_20160314_195559.jpg
IMG_20160314_195559.jpg [ 2.42 MiB | Przeglądane 11425 razy ]

Jeszcze spokojnie uda się zejść.

14 mar 2016, o 22:51 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Pierwszego zdjęcia nie widzę.
ps. już git.

2 gramy więcej, ale wygląd :ok:

Obrazek

28 mar 2016, o 03:11 Nieprzeczytany post

Nie wiem czy Pan Baracuda miał czas ogarnął swojego sprzęta, ale w razie w dałem mu ostatni prototyp ze zdjęć, tak żebyście mieli jak go obadać na masie ;]

28 mar 2016, o 18:58 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
A czy byłbyś skłonny zaprojektować, wykonać ale wcześniej wycenić takie ustrojstwo?

Obrazek

Obrazek

29 mar 2016, o 23:28 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Pan mi mówi :rotfl:

żeszuf stolica imitacji

30 mar 2016, o 03:03 Nieprzeczytany post

Za niedługo przekonamy się czy nie przesadziłem z odchudzaniem:

Obrazek

Ogólnie w modelach już nie chce nic zmieniać, chyba że będą technologiczne problemy. Prace na pewno zwolnią bardzo, z racji wiosny i mojego nowego hobby - hodowla pomidorów/cukiń/dyń i innych warzyw/przypraw :rotfl:, poszukiwań kolejnego motocykla i innych zajęć jakie się pojawiają wraz z nadejściem ciepła. Mam nadzieje że do wakacji powstanie wersja produkcyjna ;]

Frodo Co to jest i za co to odpowiada? Problem z mojej strony będzie raczej z materiałem - jako całość mogę wykonać, ale to będzie koszt i czas, bo minimum 3 mocowania i 4 osiowa maszyna, znowu samą blaszkę i samą rurkę, tak żeby ktoś majtnął ze sobą to od ręki i grosze. Tylko kwestia w tym, że ja mam dostęp do stopów alu lotniczych i stali nierdzewki - jedno i drugie trudno majtalne. Mam też spory zapas stali narzędziowej, głównie hartowanej 42-56 hrc, ale tu znowu obróbka bardzo ciężka i czasochłonna. Na 99% taniej wyjdzie kupić o ile taka możliwość istnieje ;]

barracuda Staram się być miły ;p

Nawiasem mówiąc jak by ktoś coś prostego potrzebował to dawać znać na priv, ostatnio dorabiałem np. uchwyt do słuchawki od prysznica i grawerkę z numerem domu :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Podatek na rowery 1%