Rowery Rzeszów

Autor Wiadomość
7 sie 2016, o 19:05 Nieprzeczytany post

Sprzęt: MERIDA
Witam

Pytanie w sprawie hamulców tarczowych hydraulicznych.

Od niedawna jestem posiadaczem nowego roweru z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi.
Jest to coś nowego dla mnie i jak to powiadają kto pyta nie błądzi :)
O co chodzi. Rower nowy :) przy zakupie nic nie stukało, pukało wszystko sprawnie.
Zacząłem korzystać z rowerka i od kilku dni słyszę takie ocieranie klocka hamulca o tarczę tak jak bym lekko przyciskał klamkę hamulca.
Zacząłem interesować się tym o co biega. Koło przednie nie jest scentrowane, tarcza tez nie jest pokrzywiona ani nie porysowana.
Tarcie słychać tylko w jednym miejscu, nie na całej tarczy.

Pytanie czy rower jest nowy to klocki są jeszcze niedotarte więc mogą przycierać, może dać im trochę czasu jest duża szanse ze sie uspokoją.

Pytam ponieważ jak wspomniałem pierwsze spotkanie mam z takimi hamulcami :)

7 sie 2016, o 19:41 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Giant Revel 0 29er
jeśli tarcie słychać w jednym miejscu to znaczy że tarcza jest krzywa lub krzywo zamontowana. Zdemij tarcze, wyczyść piaste i zamontuj. Potem poluzuj śruby mocujące zacisk do ramy bądź widelca, zaciśnij klamkę i z wyczuciem dokręcaj na zmianę śruby

7 sie 2016, o 20:15 Nieprzeczytany post

Przepraszam pomyłka po przyjeździe dzisiaj do domu jakieś 30 min. temu
raz jeszcze sprawdziłem, że to nie w jednym miejscu tylko ciągnie się przez około na oko 7 cm te tarcie przez tarcze:(

7 sie 2016, o 21:32 Nieprzeczytany post
sparwdz czy miedzy piasta a tarcza nie ma jakiegos syfu, miedzy klockiem a tłoczkiem, moze tez byc zacisk krzywo przykrecony.
najczęściej jest to kwestia krzywego ułożenia zacisku. Możesz tez wziąć jakieś drewniane narzędzie czy jakąs deseczke i rozchylić klocki na boki, ewentualnie upuścić kilka kropel płynu z układu.

8 sie 2016, o 08:42 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09

Tu masz to wytłumaczone.

8 sie 2016, o 17:47 Nieprzeczytany post

Dzięki wielkie chłopi za pomocne i cenne wskazówki oraz filmik:)

Zaznaczyłem sobie flamastrem tarcze w którym miejscu ociera klocek
Poluzowałem dwie śruby trzymające zacisk hamulca i ustawiłem i zakręciłem śrubki:)
Teraz wszystko gra tak jaka trzeba.

Tak więc raz jeszcze dziękuje za pomoc :) :ok:

29 sie 2016, o 17:59 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Giant :)
struma09 napisał(a):
popsikaj to miejsce W-40. Preparat pomocny na wszystko. Pewnie coś się zabrudziło.

"psikanie" tarcz i miejsc pobliskich wd-40 to baaaaaardzo kiepski pomysł... chyba, że mamy na celu zniszczenie klocków i chęć spędzenia chwili czasu na doprowadzenie tarcz do poprzedniego stanu.

31 sie 2016, o 10:13 Nieprzeczytany post

Nie tyle szkodzi co po prostu niszczy... Klocki po takim zabiegu są teoretycznie do wyrzucenia. Jest szansa odratowania, ale trzeba zdemontować cały układ hamulcowy i "wykąpać" to w jakimś odtłuszczaczu a klocki[ jeżeli to spiek] ponownie "wypiec" i przytrzeć papierem ściernym- co nie zawsze przynosi oczekiwany efekt.

Na zdrowy rozsądek... Wd-40 posiada właściwości smarujące/natłuszczające, czy chcemy by nasze klocki ślizgały się po tarczy?
Serio, zawsze psikałeś? I co później? Brak hamulców? Innej opcji nie widzę.
Zdarzyło mi się raz podczas konserwacji amortyzatora psiknąć Brunox-em w tarcze... Więcej roboty i straconych nerwów niż to było warte.

31 sie 2016, o 17:30 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Coś mi sie wydaje, że ktoś tu się zarejestrował by trollować. Czuję to moim moderatorskim nosem :D

Obrazek

1 wrz 2016, o 09:48 Nieprzeczytany post

kundello napisał(a):
Coś mi sie wydaje, że ktoś tu się zarejestrował by trollować. Czuję to moim moderatorskim nosem :D

Masz rację, kilka kont jedna osoba. Początkowo miałem wrażenie, że odwaliliście taki marketing na RZMK, że fala młodzieży wbiła na forum... a nakarmiłem trolla :P

1 wrz 2016, o 17:40 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Pisane z jednego IP.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Podatek na rowery 1%