Rowery Rzeszów

Autor Wiadomość
10 cze 2017, o 11:32 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Merida Kalahari 550
Aktualnie mam założony Accent BB 30 68x112 mm, mocowanie na kwadrat.
Okazał się za krótki do korb które mam. i ogranicza mi ruch przedniej przerzutki na najmniejszej zębatce (łańcuch ociera)
Czy oś na 118 mm wystarczy?
I jaką warto kupić? Nie jeżdżę po żadnych maratonach, tylko miasto i jednodniowe wycieczki jak na razie do 100 km.
Coś takiego wystarczy?
https://www.sporti.pl/product-pol-42738-Wklad-suportu-BB-40-kwadrat-68x118-mm.html

Obrazek

12 cze 2017, o 18:04 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
118 powinien pasować. Zresztą zawsze możesz wymienic na inny jeśli nie będzie pasował. Ja brałem zawsze w NSB i nie było problemu z wymianą.
Najlepszy suport to kiedyś shimano Deore, ale teraz nie znajdziesz, bo od Alivio w górę są lepsze, bo HTII i nie będzie niczego lepszego na kwadrat.
Co do jazdy niby rekreacyjnej, to nie znaczy że tylko do ścigania się warto zakładać dobry sprzęt. Dobry osprzęt zakłada się po to by:
-mieć coś trwałego
-mieć coś lżejszego
-mieć coś, co lepiej działa

:D Do roweru miejskiego też można wpakować wszystko na deorce, a wtedy poruszanie się po mieście będzie po prostu lepsze.

Obrazek

17 cze 2017, o 11:46 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Żeby nie zakładać nowego tematu a dalej w temacie mojego roweru.
Problemy z napędem.
Korba to FCm131 (tourney - około roku, tak około 1,5k km),
Tył: piasta FH-RM30M, kaseta CS HG51-8 z przerzutką RD-C503 i łańcuch PC 870.
Wszystkie elementy lekko używane do 2k km
Jedynie koło z bębenkiem są już leciwe. Bębenek był serwisowany ale ma już swoje za sobą. Nie słychać tego tyrkania jak się nie pedałuje.
A co się dzieje, czasami jak przestaje pedałować i po chwili chcę znowu nacisnąć na pedała tak jak by mi napęd przeskakiwał mocno do przodu. Tak jak by łańcuch przeskakiwał.
Ale i kaseta nie jest zużyta, łańcuch tez nie jest naciągnięty (sprawdzałem przymiarem) .
Podobnie było na poprzedniej korbie sountura, więc to nie ona. Wymienię dzisiaj jeszcze łańcuch na CN-UG51.
A pytanie, czy możliwe by to wina bębenka była? A jeśli tak to czy warto go wymienić na nowy (całe koło tez ma swoje km) czy kupić nowe np: takie http://allegro.pl/wzmocnione-kolo-26-stars-pod-kasete-8-9-10-czarne-i6700476295.html lub takie http://allegro.pl/wzmocnione-kolo-26-stars-shimano-kaseta-8-9-10-bk-i6693830443.html

Obrazek

17 cze 2017, o 13:44 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
To wina bębenka. Koło tanie to tanie. Szału nie będzie ;)

Obrazek

17 cze 2017, o 15:24 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

kundello napisał(a):
To wina bębenka. Koło tanie to tanie. Szału nie będzie )

A co byś polecił? Tylko w granicach rozsądku..?
Dodam że przesiadam się z 7biegowego wolnobiegu więc każda pasta na kasetę to dla mnie lewel wyżej.

Obrazek

24 cze 2017, o 12:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

To ja dopiszę że u mnie tez już wszystko gra.
Na tyle wylądowało nowe koło, obręcz Rodi Rims NR19. 36 szprych. Szprychy nyple i kapsle marka nieznana. Piasta Shimano FH-RM30. Koszt 119 zł. Dzisiaj jeszcze wymieniłem wkład suportu na dłuższy. Z 112 na 120 mm (VP BC-73 68-120mm).
Nic nie zgrzyta, nic nie rzęzi. Musze posprawdzać kilometry, teraz mam jakieś 3500. Zobaczymy ile taki niskobudżetowy sprzęt pojeździ.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Podatek na rowery 1%