Złodzieje rowerów • Zdjęcia i Filmiki Forum rzeszowskich rowerzystów
Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
13 lip 2012, o 00:41 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
http://www.youtube.com/watch?v=Uh47VOZp ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=IaW5lwK8uS0

Ostatnio Coraz więcej słysz się że komuś ukradli rower , chcielibyśmy nakręcić filmiki i zamieszczać je na youtube które przedstawiałyby jak działają złodzieje . Złodziejowi wystarczy kilka min żeby ukraść rower . Sam nie raz mam obawę czy nikt nie dobiera się do mojego . Ostatnio to prawdziwa plaga z tymi kradzieżami. Dlatego chcielibyśmy zapobiegać kradzieżom i łapać złodziei na gorącym uczynku . Chcielibyśmy zostawiać rowery w miejscach gdzie dochodzi najczęściej do kradzieży zapiętę jakimiś najtańszymi linkami za 4zł, z ukrytymi kamerami czekać w pobliżu , w momencie kradzieży wypadać na złodzieja nagrywać go i publikować to w sieci . Możliwe że to zmniejszyłoby liczbę kradzieży oraz zwiększyłoby liczbę złapanych na gorącym uczynku i odnotowanie ich na komendzie .

Obrazek

Tytuł:
13 lip 2012, o 08:37 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Heros jeśli masz czas żeby polować na takich pacjentów to nie ma sprawy.

Ja jestem zwolennikiem promocji U-locków, które w RZ są niezwykle rzadkie.
Myślę, że jedno z drugim się łączy bardzo fajnie ponieważ po takim filmiku
zapięcia szybciej znikną z półek sklepowych.

Myślę, że można tematem można zainteresować media ponieważ ostatnio były
3 przypadki ale myślę, że to wierzchołek góry lodowej.

Tytuł:
13 lip 2012, o 10:18 Nieprzeczytany post

Niestety U-locki nie dają gwarancji, że roweru nikt nie ukradnie. Ostatnio w tv4 pokazywali ile warte są zabezpieczenia rowerowe. Niestety i u-locki marnie wypadły. Byle dres jest go w stanie przeciąć nożycami. Egzamin zdało tylko zapięcie na motocykl z konkretnego, drogiego łańcucha.

Tytuł:
13 lip 2012, o 12:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Xoni... jak słucham coś takiego to mi szczena opada.

Wszystko da się przeciąć ... to jest kwestia czasu i narzędzi.

Na warunki rzeszowskie dobry U-lock się sprawdza ponieważ jest on "wyzwaniem" dla złodzieja. Wolą łatwiejszy łup w postaci roweru zapiętego linką, którą przecięcie trwa 3 sek.
95% rowerów w RZ tak są zapinane, a zdarzają się sytuacje nie zapinania rowerów.

Tytuł:
13 lip 2012, o 17:42 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Jest dokładnie tak jak pisze Jarko.

Sytuacja z dzisiaj. Stojak przy Tesco, rowerek nówka zapięty "zapięciem" opartym o linkę może 0,5 cm.
Wystarczyło by mi tylko (jeśli byłbym złodziejem) wrócić się do marketu i kupić zwykłe kombinerki i po sprawie.

Tytuł:
14 lip 2012, o 00:53 Nieprzeczytany post
nawiązując do tematu kradzieży i do filmów to polecam film Marco P. i złodzieje rowerów :)

Tytuł:
14 lip 2012, o 20:07 Nieprzeczytany post

Ja używam Kryptonite Evolution mini LS + linka Kryptonite Kryptoflex + zwykła linka KLS i myślę że to zniechęca złodziejaszków. Tym bardziej, że zawsze blisko stoi jakiś całkiem niezły sprzęt przypięty taką linka jak ja zapinam dla pewności tylne koło ;) .

Endomondo - używa ktoś jeszcze? ;)

Tytuł:
14 lip 2012, o 20:29 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Problem ulocków polega na tym że ludzie nie wiedzą jak tego używać , np Gienek ma kryptonite za 180 zł ulock z linką i zapina rower linką a linkę ulockiem do stojaka tak że przecinając linkę ulock zostaje ze stojakiem nie wytłumaczysz mu że tak się nie zapina .

Ja mam kłódkę kryptonite NEW York kupiona za ponad 300 zł wraz z ubezpieczeniem , łańcuch wywaliłem z niej bo za ciężki i używam do niej grubej liny ok 1cm z auchan za 20 zł. Dodatkowo kłódką zapinam za tarcze hamulca tarczowego a linką do stojaka .

Obrazek

http://www.ambike.pl/p/pl/2338/zabezpie ... 30cm-.html

Pamiętam miny ludzi jak wyciągałem ten łańcuch by zapiąć rower, większość mówiła że jak tak się boje o rower to mogą mi popilnować , najlepsi byli goście którzy zapinali 3 nowe rowerki ful wypas linką 0,5 cm gdy zobaczyli czym ja zapinam uświadomili sobie że jednak jeden z nich zostanie ich popilnować .

Kiedyś pod szkołą po kradzieży mojego roweru przecięliśmy wszystkie gówniane linki którymi były zapięte rowery (były to rowery kumpli z klasy którzy kończyli zajęcia) i czekaliśmy w krzakach na ich reakcję . Byli wielce zdziwieni że linek nie ma a rowery są . Dodam że 90% tych linek otworzyliśmy bez użycia narzędzi wystarczyło wyłamać linkę kilkukrotnymi ruchami i sama pękała , po tej zagrywce nie mieli wyjścia i musieli kupić lepsze linki .

Co do filmików to godzinkę raz na jakiś czas z kumplami możemy poświęcić , też chcemy kręcić filmy z podstawionymi złodziejami w miejscach które są rozpoznawalne przez rzeszowskich rowerzystów np. uniwerek na Rejtana dawać podstawiane rowery lipne zapięcia z tesco i uświadamiać ludziom że nawet w miejscach które są pozornie bezpieczne da się ukraść rower . Te filmy mają poprawić bezpieczeństwo rowerów i uświadamiać ludziom czego nie robić . Dodatkowo mają zniechęcić do kradzieży, teraz niektórzy traktują kradzież jak dobrą pracę , ukradniesz dwa dobre rowery i masz pensje 3000 zł za 15 min roboty . Dlatego nie chcę by złodziei przybywało

Kradzieży coraz więcej , dlatego trzeba wystartować z akcją UWAGA ZŁODZIEJ - akcja prowokacja i publikować zdjęcia złodziejaszków na naszym powstającym już fanpage na facebooku .

Fajną zaletą facebooka będzie możliwość oznaczania znajomych złodziejaszków pinezkami na naszym profilu . No i oczywiście możliwość komentowania całej akcji prowokacji .

Oczywiście wszystko zgodnie z prawem :

[center]Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej.
W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta
otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
w art. 80: uchylenie
pkt 3 w ust. 1 oraz
nowe brzmienie ust. 2
i 7 wchodzą w życie z
dn.5.02.2005 r.
(Dz.U. z 2004 r. Nr
172, poz. 1804)
©Kancelaria Sejmu s. 25/40
04-08-23
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych,
zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz,
publiczna impreza.[/center]

Te zdjęcia będą skupiały się raczej na krajobrazie i przedstawia przy okazji złodziejaszka który wejdzie w kadr i pracuje w swoim publicznym zawodzie , tzn. zawód złodziej .

Na KOLEJNEJ masie ORGANIZATORZY powini zrobić demonstracje instruktażową jak łatwo otwiera się zapięcia na szyfr , wyłamuje linki czy przecina zapięcia . Pokaz proponuje przeprowadzić jednocześnie ze sprzedażą U-locków po atrakcyjnej cenie dla uczestników .

Ostatnio edytowano 16 lip 2012, o 13:27 przez heros333, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
15 lip 2012, o 10:39 Nieprzeczytany post

snajper-psg1 napisał(a):
Dodam, że na Zamenhofa w sklepie rowerowym u-locki kupicie naprawdę w atrakcyjnej cenie, nie mam żadnego interesu polecania tego sklepu ale jest pełna oferta Kryptonite i najlepsze ceny w Rzeszowie.

Dokładnie. Ja tam kupiłem swojego taniej niż na allegro, nie mówiąc już o dodatkowych kosztach wysyłki. Polecam ten sklep. ;)

Endomondo - używa ktoś jeszcze? ;)

Tytuł:
15 lip 2012, o 11:02 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Kupowałem ostatnio Kryptonite E4 LS właśnie na Zamenhoffa i cena była allegrowa. Zresztą sklep ma swoje aukcje na tym portalu i jeśli komuś nie chce się wychodzić z domu dla sprawdzenia cen może poszukać odpowiedniej aukcji (dwie są aktualnie).
Ulock ledwo się zmieścił w mojej ramie ale warto było. Przynajmniej wiem, że zrobiłem wiele aby uchronić swój rower przed kradzieżą.

Tytuł:
16 lip 2012, o 09:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

pokazy cięć zapięć rowerowych odbywają się w czasie Święta Cyklicznego.

W tym roku w W-wie i Łodzi zrobili fajne pokazy, które przyniosły wiele pozytywnych reakcji.
W sklepie, który ufundował zapięcia na pokaz sprzedaż U-locków wzrosła przynajmniej na chwile.
Niestety aby zorganizować taki pokaz to trzeba mieć kasę. Firmy Kryptonite i Abus nie są zainteresowane sponsorowaniem takich pokazów (Raffi rozmawiał z nimi na tarach rowerowych), a takie zapięcia są niestety drogie. Do tego trzeba za każdym razem kupować dobre nożyce do cięcia. W Łodzi nożyce, które padły na cięciach U-locków na następnym Świecie Cyklicznym miały problem z przecięciem linek za 10 pln.

Chłopaki inicjatywa jest SZCZYTNA tylko trzeba znaleźć sponsora lub wyłożyć kilka kilkaset złotych z własnych środków.
Przed pokazem można zwrócić się z pismem do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie o udostępnieni informacji o ilości skradzionych rowerów w RZ za ostatnie lata. Takie fakty ludzi przekonywują.

ps. ten pokaz kosztował 700 pln
http://polskanarowery.sport.pl/blogi/wa ... nizatora/2

Tytuł:
16 lip 2012, o 13:51 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
heros333 napisał(a):
Ostatnio Coraz więcej słysz się że komuś ukradli rower...

Nie dajmy się też zwariować, nie siejmy plot że ...ktoś komuś gdzieś tam mówił że kiedyś ktoś gdzieś komuś ukradł rower jakiś... Liczą się fakty a nie domniemania. Czy jest prowadzona statystyka kradzieży w mojRZESZÓWku?? Ile konkretnie rowerów zapiermandolono z ulicy a ile z piwnic, garażu czy balkonu??

Fakt jest faktem że lepiej mieć dobre zabezpieczenie niż nie mieć.
Nie zapominajcie o innych firmach typu ABUS i MAGNUM
A nie koniecznie U-lock jest lepszy od linki które niejednokrotnie przewyższają podkowy wytrzymałością na przecinanie nożycami.

żeszuf stolica imitacji

Tytuł:
16 lip 2012, o 18:17 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

snajper-psg1 napisał(a):
bardzo grubą można by nie objąć nożycami i trzeba by po kolei druciki przecinać, ale takich chyba nawet nie ma, bo czym one są, splotem cienkich drucików...

Ten splot cienkich drucików (stalowych i mocnych) jest dodatkowo chroniony przez hartowane, nachodzące na siebie łuski przykład http://www.abus.pl/index_mo.htm Przegra z nim każdy tani U-lock marki no name from hiperus czy allegro.
Wiem bo mówię ;) ponad 10lat handlowałem różnymi zabezpieczeniami do moto a nawet najdroższego U-Locka da się unicestwić w kilka sekund :szok:

żeszuf stolica imitacji

Tytuł:
16 lip 2012, o 20:45 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Ja jestem zwolennikiem U-lock'a, który jest wystarczający na warunki rzeszowskie.
Jest także praktyczny bo można go wozić na uchwycie przy ramie. Ja mam taki:

http://www.kryptonitelock.com/products/ ... 0&pid=1207

http://www.youtube.com/watch?v=AWBQPRJ6Xh8
http://www.youtube.com/watch?v=4-Y2ghHkdks
http://www.youtube.com/watch?v=-KdAMjznWSs

Najgorsze jest to, że firmy typu Kryptonite czy Abus nie są zainteresowane sponsorowaniem takich pokazów. Szkoda, że nie mamy polskiego producenta podobnych zabezpieczeń tylko musimy korzystać z amerykańskich lub niemieckich firm, które nas olewają.

Tytuł:
17 lip 2012, o 08:27 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

snajper-psg1 napisał(a):
Barracuda link nie działa ale znalazłem to o czym mówisz. Porównujesz linki z dodatkowym pancerzem za powyżej 150 albo powyżej 200zł (nie wiem który model miałeś na myśli) z tanim u-lockiem za kilkadziesiąt złotych. Coś nie tak....
...tylko Kryptonite Evolution Series 4, konkret.

Biega mi o ABUS'y z rodziny Steel-O-Flex Granit X-Plus

A właśnie tak że tak ;) podawać proszę konkrety a nie U-lock/podkowa jest "THE BEST FUCK THE REST". Są gorsze i lepsze, linki też. Z tej samej stajni ABUS'a w/w linka Steel o Flex... w testach osiąga wyższą ocenę bezpieczeństwa 15-10 w stosunku do bardzo dobrego U-locka Granit Plus 51

Inne przykłady, nie tylko Kryptonite, bardzo dobrych zabezpieczeń:
Pętla zbrojona Rotweiler
Bulldog COMBO STD w zestawie uchwyt mocujący do ramy
Brute LS - Polski Atestzzz Atest umożliwia wykup ubezpieczenia AutoCasco (dotyczy moto)w Allianz oraz w PZU

A tu coś z zupełnie innej beczki ale w temacie:
Abus Granit X Plus 59 dodam że jest to najwyższa klasa (ocena 25) bezpieczeństwa wśród produktów ABUS'a
Kryptonite Lock With vs Bic Pen
i jeszcze jeden Kryptonite :szok:

edit/
Kryptonite w 3 sek

żeszuf stolica imitacji
Ostatnio edytowano 17 lip 2012, o 09:02 przez BaracudaV, łącznie edytowano 5 razy

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Podatek na rowery 1%