Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
15 kwi 2014, o 11:51 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Merida Matts TFS 100 V
przykro mi muszę się wypisać:(

15 kwi 2014, o 15:08 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Jest już wymagana ilość statystów ale w dalszym ciągu nie mam potwierdzenia od filmowców :( Z pewnych źródeł wiem że ciągle się wahają ze względu na pogodę/oświetlenie :(
Z meteogramu: www.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.ph ... =Rzesz%F3w wnioskuję zachmurzenie. Wielce prawdopodobna jest zmiana terminu o czym będę informował na bieżąco.
Scenariusz zakłada zdjęcia podczas przejazdu kwietniowej Rzeszowskiej Masy Krytycznej...

Podczas pisania otrzymałem telefon, ze względu na pogodę, złe warunki oświetleniowe, nagranie teledysku zostaje przełożone na początek maja. O dokładnym terminie będę informował po świętach.

żeszuf stolica imitacji

15 kwi 2014, o 22:42 Nieprzeczytany post

Sprzęt: WŁASNY MOTÓR
Do 11 Maja mnie niema wiec ja odpadam :/

Więcej DDM!! - DrógDlaMotocykli

16 kwi 2014, o 11:15 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Cube
Oby to wypadło pomiędzy moimi maturkami :D A najlepiej przed , ale pewno ciężko będzie bo zaczynają sie od 5 maja ;/;/

20 kwi 2014, o 13:40 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Cytuj:
Poszukiwani są rowerzyści do udziału w teledysku
Najprawdopodobniej na początku maja odbędą się zdjęcia do teledysku do piosenki "Korki" autorstwa Aleksandra Berkowicza, rzeszowskiego muzyka kontrabasisty.
To ma być swego rodzaju żartobliwe spojrzenie na ludzi stojących w korku. - W pewnym momencie pojawia się tam motyw roweru jako alternatywnego środka transportu, dlatego po części ta piosenka promuje rower. Zresztą chcemy też sfilmować kwietniową masę krytyczną i wykorzystać te ujęcia w teledysku - komentuje Aleksander Berkowicz.
Wstępnie zaplanowano zdjęcia z udziałem rowerzystów na środę, ale ze względu na warunki pogodowe zostały przesunięte na początek maja. Wciąż jednak można się zgłaszać. Poszukiwana jest około 20-osobowa grupa rowerzystów. Konkretny termin zdjęć zostanie podany na Facebooku Rzeszowskiej Masy Krytycznej oraz na forum.rowery.rzeszow.pl.
Autorem słów i muzyki do piosenki "Korki" jest Aleksander Berkowicz. Utwór został skomponowany na fortepian, kontrabas i perkusję, jest utrzymany w konwencji reggae i folk

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... l#TRrelSST#ixzz2zQSdPn37

żeszuf stolica imitacji

28 kwi 2014, o 13:21 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Osoby, na rowerach, chętne do udziału w nagraniu teledysku rowerowego zapraszam na plan jutro 29.04 Wtorek godz 10:30 ul.Miłocińska skrzyżowanie z ul.Obrońców Poczty Gdańskiej pętla autobusowa (19) Proszę o przekazanie info dalej i potwierdzenie uczestnictwa w nagraniu videoclipu.

Admini Zapodajcie info na FB

1. BaracudaV
2. Justynaa
3. Frodo + żona
5. Osoby z sieci
6. ...

żeszuf stolica imitacji

29 kwi 2014, o 09:26 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Cytuj:
Przyjdź z rowerem na plan teledysku. Startują zdjęcia

We wtorek o godz. 10.30 na pętli autobusowej "19" przy ul. Miłocińskiej rozpoczną się zdjęcia z udziałem rowerzystów do piosenki Korki autorstwa Aleksandra Berkowicza, rzeszowskiego muzyka kontrabasisty.
To ma być swego rodzaju żartobliwe spojrzenie na ludzi stojących w korku. - W pewnym momencie pojawia się tam motyw roweru jako alternatywnego środka transportu, dlatego po części ta piosenka promuje rower. Zresztą chcemy też sfilmować kwietniową masę krytyczną i wykorzystać te ujęcia w teledysku - komentuje Berkowicz.
Poszukiwana jest około 20-osobowa grupa rowerzystów. Zdjęcia z ich udziałem kręcone będą we wtorek od godz. 10.30 przy ul. Miłocińskiej, na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, przy pętli autobusowej "19". Może przyjść każdy, kto ma rower i trochę wolnego czasu we wtorkowe przedpołudnie.
Autorem słów i muzyki do piosenki "Korki" jest Aleksander Berkowicz. Utwór został skomponowany na fortepian, kontrabas i perkusję, jest utrzymany w konwencji reggae i folk.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... l#TRrelSST

Cytuj:
Rowerzyści proszeni na plan. We wtorek kręcą teledysk o korkach

Twórcy nagrania proszą wszystkich chętnych rowerzystów o stawienie się przy pętli autobusowej „dziewiętnastki”. Do nagrania teledysku potrzebnych będzie ok. 20 osób. Do akcji przyłączyła się Rzeszowska Masa Krytyczna, która prosi o potwierdzenie przybycia na adres mailowy: [email protected]
Piosenka „Korki”, to żartobliwy utwór utrzymany trochę w konwencji reggae, a trochę folk. Skomponowany został na bazie ludowej piosenki „Kukułeczka kuka” opowiadający o zmorze kierowców, czyli korkach. Jego autorem jest Aleksander Berkowicz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyk-kontrabasista Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Cały tekst: http://rzeszow-news.pl/rowerzysci-na-pr ... o-korkach/

żeszuf stolica imitacji

29 kwi 2014, o 09:56 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Słońce zza chmur wygląda, może będzie ciekawie. Za 15 min wyjeżdżam.

A oto mała fotorelacja z planu teledysku
Główny bohater na pierwszym planie.

Obrazek

Prawie cała ekipa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

30 kwi 2014, o 08:44 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country

Obrazek

30 kwi 2014, o 09:45 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Oj, Jubilat z 84 roku ma koncertowo wywalony klin korby - 1:32 w filmie na Nowinach - włączone głośniki wskazane :)

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

30 kwi 2014, o 11:56 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

To nie klin jeno pedał :P pedał to był... ;) I jakich 20 rowerzystów... :zdziwko:
Cytuj:
Tak w Rzeszowie kręcono teledysk do piosenki o... korkach [WIDEO]
W Rzeszowie kręcono ujęcia do nietuzinkowego, bo utrzymanego w rytmie oberka i elementów reagge, teledysku "Korki”.

Autorem i kompozytorem trzyzwrotkowej piosenki jest Alek Berkowicz, muzyk, kontrabasista w orkiestrze filharmonii podkarpackiej. Utwór i klip mają opowiadać o zmorze kierowców, czyli korkach.

- Nie jest to jednak piosenka o korkach rzeszowskich, tylko w ogóle o korkach polskich – podkreśla twórca, który do udziału zaprosił kolegę z pracy grającego w filmie na trójkącie i ok. 20 rowerzystów.
Utwór został skomponowany na fortepian, kontrabas i perkusję.

Wczoraj zdjęcia kręcone były na pętli autobusowej przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i Miłocińskiej. Do udziału twórcy zaprosili ok. 20 rowerzystów. Zgłosił się m.in. Kazimierz Wójcik, który – jak mówi - rowerem jeździ od dziecka, czyli od 59 r.

- O tym, że potrzebują rowerzystów dowiedziałem się z dzisiejszej prasy, z Nowin – uśmiecha się. - Mieszkam blisko, to aż się prosiło.
Zapragnął pan być gwiazdą telewizyjną?
- Gwiazdą to bardziej mój rower mógłby być – śmieje się.
Sprzęt wygląda na "wiekowy”.
- Stary dobry "Jubilat” Rometu, jeszcze z 1984 roku – pokazuje pan Kazimierz. – Jeszcze spokojnie daje radę. Hamuję ręcznie i do tyłu. Dzwonek też sprawny.

Ania Więcek z Rzeszowa przyjechała na dużo nowocześniejszych dwóch kółkach.

- Lubię jeździć na rowerze. Dlatego,. Gdy dowiedziałam się o kręceniu videoklipu, postanowiłam wziąć w nim udział – mówi.

Głównym bohaterem teledysku był twórca słów i muzyki. Wsiadł na rower w zabawnych, czarnych lakierkach, podwiniętych portkach i podpiętych klamerkami, takich do wieszania prania. Na plecy założył czarny płaszcz, a na głowę czapkę z daszkiem na bakier. Wsiadł na rower teścia. Niezapomniane "Wigry 2” w kolorze oranżu. Jeszcze z 1976 r.

- Pomysł na ten numer zaświtał mi w głowie już kilka lat temu, kiedy chodząc i jeżdżąc, także samochodem, po ulicach Rzeszowa, widziałem dużą dysproporcję między ilością samochodów a szerokością naszych dróg – mówi autor. – Inspiracja do tekstu były obserwacje koleżanki z pracy, która zwróciła uwagę, że zatrzymując się na skrzyżowaniu widzi mężczyzn kierowców, którzy... dłubią w nosie. Moim zdaniem to oni się tylko dropia po tych nosach.

Zamiar artystów jest taki, by sceny były karykaturalne, śmieszne, przerysowane. "Chłopy dłubio w nosie, baby robio oko – ten motyw ma się powtarzać w piosence wiele razy.

"Kupie se samochód większy, wygodniejszy, przestronniejszy”, "Do roboty na rowerze, sport to zdrowie, chcę i wierzę” – to fragmenty zwrotek.

Z samego rana filmowcy kręcili w stadninie koni Janiowe Wzgórze. Będą też m.in. na ul. 3 Maja oraz na Batorego.

– Chcemy pokazać parodię życia kierowców stojących w korkach – śmieje Jaromir Czyż, reżyser klipu, który ma być zmontowany za ok. 2-3 tygodnie. - Chcemy, by teledysk był promowany we wszystkich telewizjach muzycznych i nie tylko. Piosenkę damy do badania radiowego i okaże się, czy będzie puszczana
Rzeszowska ekipa ma nadzieję, że utwór stanie się hitem.

Cały tekst: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140429534

Cytuj:
Na planie teledysku "Korki". Do roboty na rowerze! [WIDEO]

We wtorkowe przedpołudnie rowerzyści ochotnicy, sympatycy Rzeszowskiej Masy Krytycznej i stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl wzięli udział w nagraniach teledysku do piosenki "Korki" Alka Berkowicza, rzeszowskiego muzyka kontrabasisty.

- Pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy jeździłem rowerem po Rzeszowie. Zauważyłem dużą dysproporcję między liczbą aut a szerokością naszych dróg - jest ich po prostu za dużo. Na przełomie listopada i grudnia 2013 r. nagraliśmy tę piosenkę - wspomina Alek Berkowicz, który w teledysku wciela się także w rolę głównego bohatera, rowerzysty. - Będę jechać przed rowerzystami na takim składaku z 1976 r., który należy do mojego teścia. To pamiętny model Wigry w kolorze pomarańczowym - dodaje Berkowicz.

Piosenka "Korki" ma trzy zwrotki, trwa około trzech minut. Jest żartobliwym spojrzeniem na ludzi stojących w korkach. - W pewnym momencie pojawia się tam motyw roweru jako alternatywnego środka transportu, dlatego po części ta piosenka promuje rower. Ale tak naprawdę jest o ludziach stojących w korku. Koleżanka z pracy mi powiedziała, że jak jedzie autem i zatrzymuje się na światłach, to faceci zawsze dłubią w nosie. Z kolei z moich doświadczeń wynika, że oni nie tyle dłubią, co drapią się po nosach, a panie się malują. Dlatego przewodni motyw jest taki: chłopy dłubią w nosie, baby robią oko. A w refrenie padają słowa: "Kupię se samochód większy, wygodniejszy, przestronniejszy" - opowiada Berkowicz. Dodaje jednak, że to rowerzyści są tak naprawdę najważniejsi w piosence. - W pewnym momencie pada zwrot "Do roboty na rowerze, sport to zdrowie" - dodaje autor piosenki.

Zdjęcia były już kręcone w jednej z rzeszowskich rozgłośni radiowych oraz w... stadninie koni na Janiowym Wzgórzu. - Tam kręciliśmy filharmonika, który grał sobie na trójkącie. Teraz przed nami kręcenie ujęć małej masy krytycznej. Czekamy, aż zbiorą się rowerzyści. Planujemy nakręcić tę masę na ulicy Miłocińskiej. Kolejne ujęcia będą miały miejsce na ul. 3 Maja. Tam główny bohater, rowerzysta, będzie próbował swojego szczęścia w loterii - z samochodem jako główną nagrodą. W sumie różnych ujęć zaplanowanych mamy 50 - wylicza Jaromir Czyż, reżyser teledysku i właściciel firmy "Czyż Studio Filmowe".

Twórcy mają nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zdążą zmontować cały teledysk i go wypuścić. Chcą go promować m.in. w telewizji i radio. - Damy piosenkę do badania radiowego i za jakiś czas okaże się, czy będzie nadawana w ogólnopolskich rozgłośniach. W pierwszej kolejności będzie można ten teledysk zobaczyć na stronie http://www.rzeszownazywo.pl, której jestem właścicielem oraz na kanale YouTube "Czyż Studio Filmowe" - mówi reżyser.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... #LokRzeTxt#ixzz30MWvjZMk

Wklejam całość ze względu na PIANO i ku potomności ;)

żeszuf stolica imitacji

10 maja 2014, o 08:36 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W sieci ukazał się zwiastun teledysku Alka Berkowicza - Korki z "naszym" udziałem:

:ok:

żeszuf stolica imitacji

10 maja 2014, o 10:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

mi się już podoba

12 maja 2014, o 11:50 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Cytuj:
Rzeszów nie chciał stać w korkach…

Można już zobaczyć zwiastun teledysku do piosenki Alka Berkowicza „Korki”. Okazuje się jednak, że podczas kręcenia klipu Rzeszów… nie stał w korkach. – Będziemy musieli dokręcić ten wątek, bo korki akurat są realne – mówi Alek...

Cały tekst: http://rzeszow-news.pl/rzeszow-nie-chci ... teledysku/

Zwiastun teledysku "Korki" na stronie RzMK CHŁOPY DŁUBIĄ W NOSIE, BABY ROBIĄ OKO… W KORKACH

żeszuf stolica imitacji

22 maja 2014, o 10:24 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Dzisiaj o 12.00 na youtubie premiera teledysku "Korki" Alka Berkowicza...

Edyta//

I jest...

żeszuf stolica imitacji

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Podatek na rowery 1%