Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
22 maja 2014, o 05:37 Nieprzeczytany post

Sprzęt: RockRider 9.1 2011
Witam,
jako że jeżdżę na rowerze z kamerką to nagrywają się ciekawe ujęcia, więc postanowiłem zmontować taki film informacyjno-edukacyjny dla użytkowników ekologicznych(nie benzynowych).

W filmiku są umieszczone błędy jakie są najczęściej popełniane.
Materiał powstał z 2 godzinnego nagrania z dnia 18.05.2014r.

Mam nadzieje że inicjatywa się spodoba i nie będzie problemu z wykorzystaniem loga forum oraz jego adresu który znajduje się w materiale wideo.

Filmik tymczasowo jest ukryty i dostępny tylko z podlinkowania, więc czekam na komentarze co można by jeszcze poprawić bo nie ukrywam używałem nowego narzędzia do renderowanie i nie mam w nim wszystkiego jeszcze opanowanego :)

Pozdrawiam.

22 maja 2014, o 07:50 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Znowu mi się ciśnienie podniosło na sam widok sytuacji na ścieżkach.

Sytuację z 5:00 trochę rozumiem. Jest to oczywiście wykroczenie, ale może obcy nie był do końca pewien czy ma jechać prosto czy w lewo? Jak stanie za światłami to stosuje się do oznakowania pionowego i poziomego, tu już światła nie grają roli.

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

22 maja 2014, o 10:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
WŁAŚNIE TAKIch filmików brakuje w rzeszowie. Dobra robota, mam jednak kilka uwag a bardziej sugestii

moje uwagi co do filmu:

- za długi
- powtarzające się sceny ( wystarczy raz dwa razy pokazać że np rolkarze jeżdżą po złej stronie
- ostatnia scena mało rowerowa (usunąłbym ją)
- napisy początkowe trochę małe i ta wibracja niepotrzebna (przy takiej ilości słów lepiej dać efekt pojawienia się tekstu lub najechania)

jak uda się nanieść te poprawki to zamieścimy go na naszym fanpage i dotrze do szerszego grona pieszych rowerzystów rolkarzy.
dzięki

22 maja 2014, o 10:34 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Git, moje sugestie j/w a dodatkowo nie opisana jazda pod prąd rowerzystów po odcinku DDR za przystankiem oraz przejazd rowerzysty po przejściu na początku ostatniej sceny.

żeszuf stolica imitacji

22 maja 2014, o 12:10 Nieprzeczytany post

Ciesze się że inicjatywa się spodobała :)

Jutro zmontuje poprawioną wersje z uwzględnieniem uwag.

22 maja 2014, o 12:53 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
Możesz też wspomnieć o tym konarze, którzy leży na ścieżce między Szopena i Kilara ;)

22 maja 2014, o 13:07 Nieprzeczytany post

Ok nie ma problemu, na dodatkowa propozycje zmian czekam do jutrzejszego popołudnia to jak wrócę z uczelni to się tym zajmę.

22 maja 2014, o 17:46 Nieprzeczytany post

Mając chwile czasu na szybko wy-renderowałem wersje poprawioną o sugestie.

Zostały dodane dodatkowe ujęcia z jednoczesnym skróceniem długości filmiku o 30s.

Filmik moim zdaniem układa się w spójną całość teraz, ale tak jak napisałem czekam jeszcze do jutra na dodatkowe sugestie :)

Wideo jest jeszcze przetwarzane i nie ma jeszcze dostępnej opcji 720p.

23 maja 2014, o 20:41 Nieprzeczytany post

Nie ma żadnych wniosków do nowej wersji i można uznać ją za ostateczną?
Bo cosik cicho się zrobiło.

23 maja 2014, o 22:13 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: stary zardzewiały trup
Jam parę uwag, ale jak zacznę pisać, to nieprędko skończę, a zaraz będę wychodził. Tak że jutro ;)

24 maja 2014, o 13:11 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Wstęp:

Jak już było powiedziane, tekst powinien się po prostu pojawiać na ekranie, ewentualnie najeżdżać. Efekt drgania jest cokolwiek niepoważny. Zastanawiam się, czy nie lepszy byłby tytuł "Błędy, które popełniamy [bez kropki, a z przecinkiem]".

0:15 "Prawo o Ruchu Drogowym" piszemy z wielkich liter. Do tego jakieś dziwne równanie tekstu w dalszej części.
0:38 Nie tyle droga rowerowa (żadna ścieżka!) jest zaprojektowana źle, co zła jest jej lokalizacja. Tekst do zmiany: "Zła lokalizacja drogi rowerowej powoduje, że piesi skracają sobie przez nią drogę, omijając chodnik obok"
0:48 "Niebezpieczne elementy na drogach rowerowych, takie jak szkło, czy w tym wypadku konar" Taki offtop w filmiku :D
1:23 Co konkretnie wypadałoby zmienić w przepisach? Zamieszczasz dość poważny postulat, co się za nim kryje? Pasuje wyjaśnić. Albo wyrzucić.
2:24 Nie zła strona, tylko rolkarz na części przeznaczonej dla rowerów
[kiedy oglądałem film po raz pierwszy, w tym momencie mi się znudził]
3:04 Druga scena z ddr koło RARR-u. Do wyrzucenia, po co dwa razy to samo. 20 s do przodu
3:20 Co jest głupiego w ddr koło MH?
3:42 "Pieszy znajduje się za przystankiem w miejscu niewidocznym dla rowerzysty, przez co może braknąć czasu na reakcję i dojść do niebezpiecznych sytuacji" A największy błąd to popełnił tutaj MZD projektując ddr, na której nic nie widać.
4:00 A tej uwagi to nie rozumiem. Nie ma przyłapanego rowerzysty, więc ja abym to wyrzucił. Jeśli już, to także "niezwracanie [do poprawy]" uwagi także na znaki pionowe, bo od strony "pod prąd" nie ma żadnego znaku o ddr, tak że nie można tam wjechać rowerem. Czcionka tylko biała.
4:12 "Jazda po przejściu dla pieszych"
4:15 Kiedy musisz do filmu wstawić drugi utwór, to wiedz, ze czas kończyć :D Jeśli koniecznie musi już być, to pasuje ściszyć ociupinkę.
4:26 [facepalm] Art. 26 jest o przecinaniu się ruchu pojazdów i pieszych. Cytujesz art. 33 ust. 5. i 6.
Cytuj:
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.
6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

4:48 Przecinek.
5:04 Jest dopiero maj, jakie wakacje? ;) Obrazek w załączniku. Czcionka tylko biała.

Na zakończenie:
W miejscach, gdzie komentarzem jest tylko jedno zdanie, nie stawia się kropki. Gdyby z każdej z kilkunastu scen uciąć po sekundzie albo i dwóch, to film "nagle" robi się pół minuty krótszy.

Uwaga ogólna: trzeba zawczasu przygotować wzór filmów i innych materiałów przygotowywanych przez rr.pl, bo każdy będzie robił po swojemu i zrobi się burdel.

Załączniki:
Komentarz: kiedy zostanie zmieniony żałosny obrazek u góry forum?
logo stowarzyszenia.jpg
logo stowarzyszenia.jpg [ 333.32 KiB | Przeglądane 6752 razy ]

24 maja 2014, o 14:37 Nieprzeczytany post

O i właśnie o takie coś mi chodziło :)

korni napisał(a):
Wstęp:

Jak już było powiedziane, tekst powinien się po prostu pojawiać na ekranie, ewentualnie najeżdżać. Efekt drgania jest cokolwiek niepoważny. Zastanawiam się, czy nie lepszy byłby tytuł "Błędy, które popełniamy [bez kropki, a z przecinkiem]".

Ale tekst na pierwszej planszy przecież najeżdża :zdziwko:
Ok druga plansza bez falowania i zmiana tytułu.

korni napisał(a):
0:15 "Prawo o Ruchu Drogowym" piszemy z wielkich liter. Do tego jakieś dziwne równanie tekstu w dalszej części.

Będzie poprawione, co mam zrozumieć przez "równanie tekstu", jeśli zły podział tzn. rozdzielenie na wiersze to starałem się tak zrobić by tekst był czytelny :)

korni napisał(a):
0:38 Nie tyle droga rowerowa (żadna ścieżka!) jest zaprojektowana źle, co zła jest jej lokalizacja. Tekst do zmiany: "Zła lokalizacja drogi rowerowej powoduje, że piesi skracają sobie przez nią drogę, omijając chodnik obok"

Polonista za mnie kiepski :P
Będzie poprawione.

korni napisał(a):
1:23 Co konkretnie wypadałoby zmienić w przepisach? Zamieszczasz dość poważny postulat, co się za nim kryje? Pasuje wyjaśnić. Albo wyrzucić.

Jest dużo głosów rolkarzy by przepisy uległy zmianie by mogli legalnie poruszać się po ścieżkach rowerowych, bo faktycznie kółka mają a figurują jako pieszy.

Jak by ktoś mógł wymyślić jakiś logiczny tekst do tego to byłbym wdzięczny.

korni napisał(a):
2:24 Nie zła strona, tylko rolkarz na części przeznaczonej dla rowerów

Będzie poprawione.

korni napisał(a):
3:04 Druga scena z ddr koło RARR-u. Do wyrzucenia, po co dwa razy to samo. 20 s do przodu

Ok będzie wyrzucone, chciałem pokazać tylko częstotliwość występowania takiej sytuacji.

korni napisał(a):
3:20 Co jest głupiego w ddr koło MH?

Ścieżka donikąd używana głównie przez pieszych i żwir na końcu :)

korni napisał(a):
3:42 "Pieszy znajduje się za przystankiem w miejscu niewidocznym dla rowerzysty, przez co może braknąć czasu na reakcję i dojść do niebezpiecznych sytuacji" A największy błąd to popełnił tutaj MZD projektując ddr, na której nic nie widać.

Zaprojektowali tak jak widać, ale jak tak już jest to niech pieszy nie pcha się tam gdzie nie powinien.

korni napisał(a):
4:00 A tej uwagi to nie rozumiem. Nie ma przyłapanego rowerzysty, więc ja abym to wyrzucił. Jeśli już, to także "niezwracanie [do poprawy]" uwagi także na znaki pionowe, bo od strony "pod prąd" nie ma żadnego znaku o ddr, tak że nie można tam wjechać rowerem. Czcionka tylko biała.

Była sugestia by umieścić taką scenę więc umieściłem, ale poszukam lepszej by było widać że rowerzysta porusza się niepoprawnie ;)

korni napisał(a):
4:12 "Jazda po przejściu dla pieszych"

Będzie poprawione.

korni napisał(a):
4:15 Kiedy musisz do filmu wstawić drugi utwór, to wiedz, ze czas kończyć :D Jeśli koniecznie musi już być, to pasuje ściszyć ociupinkę.

Ściszyć ale że co? Każdy ma regulacje głośności więc nie widzę w tym wypadku problemu, tym bardziej że nie mam pojęcia jeszcze jak to zrobić bo tak jak pisałem wcześniej pierwszy raz pracuje z tym programem i nie wiem jeszcze gdzie to wszystko jest :)

korni napisał(a):
4:26 [facepalm] Art. 26 jest o przecinaniu się ruchu pojazdów i pieszych. Cytujesz art. 33 ust. 5. i 6.
Cytuj:
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.
6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Haha a ten tekst to znalazłem na stronie rowerowej :rotfl:
Ok poprawie.

korni napisał(a):
5:04 Jest dopiero maj, jakie wakacje? ;) Obrazek w załączniku. Czcionka tylko biała.

Maturzyści już mają ale wymyśle coś innego.
Biała nie ma problemu chciałem tylko by kolor odpowiadał naszemu niebieskiemu logo :)

korni napisał(a):
Na zakończenie:
W miejscach, gdzie komentarzem jest tylko jedno zdanie, nie stawia się kropki. Gdyby z każdej z kilkunastu scen uciąć po sekundzie albo i dwóch, to film "nagle" robi się pół minuty krótszy.

Uwaga ogólna: trzeba zawczasu przygotować wzór filmów i innych materiałów przygotowywanych przez rr.pl, bo każdy będzie robił po swojemu i zrobi się burdel.

Ok poprawie.
Dzięki za lepszy baner końcowy, ale w tedy tekst żeby był widoczny musi być czarny lub już wtedy mógłby być niebieski.
Jak sądzisz?

Postaram się wyrobić do wtorku.

24 maja 2014, o 15:59 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Rysiu napisał(a):
Będzie poprawione, co mam zrozumieć przez "równanie tekstu", jeśli zły podział tzn. rozdzielenie na wiersze to starałem się tak zrobić by tekst był czytelny :)

Prawa strona kolumny "skacze", w tych pustych miejscach zmieściłoby się jeszcze parę słów.

Rysiu napisał(a):
Ścieżka donikąd używana głównie przez pieszych i żwir na końcu :)

Jedna z niewielu dróg dla rowerów w RZ (większość to drogi dla rowerów i pieszych), asfalt równy, a że zakończona żwirem... ona skręca w lewo.

Rysiu napisał(a):
Zaprojektowali tak jak widać, ale jak tak już jest to niech pieszy nie pcha się tam gdzie nie powinien.

Brak widoczności w ogóle jest zagrożeniem, bo co się kryje na niewidocznym fragmencie? Potencjalnie - wszystko. Ja bym o tym wspomniał.

Rysiu napisał(a):
Ściszyć ale że co? Każdy ma regulacje głośności więc nie widzę w tym wypadku problemu

Żeby było ciszej :P Drugi utwór jest wyraźnie głośniejszy od pierwszego. Ze ściszaniem problem jest taki, że jest strasznie upierdliwe.

Rysiu napisał(a):
Haha a ten tekst to znalazłem na stronie rowerowej :rotfl:

Podaj adres, trzeba ich opitolić ;) Dlatego ja ufam wyłącznie pierwotnym źródłom.

Rysiu napisał(a):
Maturzyści już mają ale wymyśle coś innego.

Ja bym w ogóle nic takiego nie dawał, film jest kompletnie o czym innym.

Rysiu napisał(a):
Biała nie ma problemu chciałem tylko by kolor odpowiadał naszemu niebieskiemu logo :)

Jeśli decydujesz się od początku na białą, to należy się tego trzymać. Inaczej robi się kociokwik.

Rysiu napisał(a):
Dzięki za lepszy baner końcowy, ale w tedy tekst żeby był widoczny musi być czarny lub już wtedy mógłby być niebieski.
Jak sądzisz?
[/quote]
Jeśli zrobisz to tak, jak ja tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=UDhcuryraks to nie dawaj nic. Zalety posiadania domeny w nazwie stowarzyszenia ;) a do forum nie ma co linkować.

Ostatnio edytowano 24 maja 2014, o 18:58 przez korni, łącznie edytowano 1 raz

26 maja 2014, o 13:45 Nieprzeczytany post

korni napisał(a):
Prawa strona kolumny "skacze", w tych pustych miejscach zmieściłoby się jeszcze parę słów.

W pliku wynikowym nic takiego nie występuje więc to wina Yt i nie mam na to wpływu

korni napisał(a):
Żeby było ciszej :P Drugi utwór jest wyraźnie głośniejszy od pierwszego. Ze ściszaniem problem jest taki, że jest strasznie upierdliwe.

Ściszyłem w programie zewnętrznym o 8db i już nie ma takiej różnicy, dodatkowo ciężko to zrobić dokładnie bo pierwszy utwór jest rockowy a drugi to skoczne Ska :)

korni napisał(a):
Podaj adres, trzeba ich opitolić ;) Dlatego ja ufam wyłącznie pierwotnym źródłom.

Nie mam zapisanej strony ale przez google się tam dostałem.

Zrobiłem 2 wersje z sentencją na końcu oraz bez. W wersji 04 uległ zmianie też napis do ddr. koło MH.
Filmik został skrócony o kolejne 25s.

Filmiki tymczasowo skonwertowałem do niższej rozdzielczości bo jak by przyszło coś jeszcze poprawiać to nie uśmiecha mi się wysyłać raz jeszcze 500MB.

03 "z"

04 "bez"

Ostatnio edytowano 26 maja 2014, o 14:39 przez Rysiu, łącznie edytowano 1 raz

26 maja 2014, o 14:34 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
dodaj wersje finalną którą mamy udostępnić , zaznaczam że musi być dostępna publicznie

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Podatek na rowery 1%