Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
15 lis 2012, o 22:10 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
Witam serdecznie

Nie mam pojęcia gdzie ten temat może pasować, umieszczam tutaj, jeśli jest dla niego lepsze miejsce proszę o przeniesienie :)

Jakiś czas temu na forum przewinęła się informacja na temat update'a skryptu forum, odkurzenia go ze zbędnych tematów itd. W wolnej chwili przygotowałem moją propozycję organizacji działów forum. A, że się już tym zajmowałem na forum mojego rocznika, to wiedziałem na co zwrócić uwagę.
Ogólnie to lubię porządek i sort tematów, odpowiednie nazwy tematów i to wszystko w odpowiednich działach.

Czego mi brakuje na tym forum? A no porządku, brakuje kilku dość kluczowych działów, których brak powoduje duży bałagan. Problemem jest brak jednoznaczności. Użytkownik nie powinien się zastanawiać gdzie umieścić post. Forum ma mu zaoferować odpowiedni dział dla jego tematu.

Przydatnym zwyczajem jest nazywanie tematów w formie "[...] Nazwa tematu" np. "[Bezpieczeństwo] ulica Jałowego", "[Śródmieście] Wystające samozłomy". Tutaj jednak potrzeba większego zaangażowania moderatorów. Działanie przydatne, przynajmniej już po samej nazwie wiemy precyzyjnie (ze znacznika [...] i dalszej części nazwy) czego temat dotyczy.

Forum potrzebuje regulaminu, czegoś co będzie punktem odniesienia dla sankcji podejmowanych przez administrację. Bez tego każdy użytkownik może podważyć decyzję moderatora. Snajpero podrzucił całkiem zgrabny regulamin, wystarczyłoby go oficjalnie zaakceptować.

Można także rozważyć opcję poprzypinania ważniejszych tematów w poszczególnych działach. Dobrze by było gdyby temat z regulaminem był oznaczony/przypięty jako globalny, będzie widoczny w indeksie każdego działu.

I taka prośba ode mnie, w opcjach skryptu przełóżcie wajchę z możliwością raportowania postów do moderacji. Bardzo przydatna opcja która nie jest włączona.

To co ja tutaj prezentuję, to takie moje luźne podejście do tematu, moja propozycja, którą można podważać i zmieniać na wiele różnych sposobów.

Zawartość ukryta:

Dzięki za wytrwanie do końca :padam: proszę zgłaszajcie swoje opinie na temat tej mojej luźnej propozycji ;)

Pozdro,
Krzychu

Tytuł:
15 lis 2012, o 22:44 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
No postarałeś się Krzysiu :) Pierwsza opcja wydaje mi się super, ale mam propozycję małej zmiany:
- akcesoria i sprzęt przerzucić z rowerowej giełdy do osobnego działu "Sprzęt rowerowy", który służył by do dyskusji o wszelakim sprzęcie rowerowym,
- na to miejsce można by pomyśleć o dziale "Oddam", każdy ma dużo niepotrzebnych rzeczy, taki dział skłonił by do dzielenia się nimi z potrzebującymi ;)

Tytuł:
16 lis 2012, o 22:09 Nieprzeczytany post

Dzięki Wojtku za ciekawą propozycję. Zapraszam wszystkich użytkowników do wyrażenia swojej opinii. Mile widziana konstruktywna krytyka :)

Oto pierwsza propozycja z uwzględnieniem Wojtku Twoich propozycji. Udoskonaliłem to jeszcze, połączyłem punkt 5 i 7 - nie wiem dlaczego tego wcześniej nie zrobiłem.

Cytuj:
  1. Organizacja forum / informacje / zarządzenia
    1. Administracja - dział którego nie ma, albo go nie widzę (nie należę do grupy "Administrator") do tego działu proponuję, by dostęp mieli Administratorzy oraz moderatorzy bądź osoby odpowiedzialne za działanie forum, ułatwi komunikację pomiędzy tymi osobami, obecnie nie ma działu na prowadzenie "zamkniętych" rozmów (nie ma potrzeby by całe forum wiedziało wszystko) (:
    2. Regulamin - dział, którego nie ma, regulaminu podobnie (oczywiście oficjalnego, zaakceptowanego - Snajper zaproponował swoją wersję, warto by było ją przeglądnąć ew coś zmienić), dział widoczny dla wszystkich, można przykleić temat z regulaminem jako globalny
    3. Propozycje, uwagi, życzenia - dział do umieszczania propozycji usprawnienia forum, zgłaszania błedów, dostępny dla wszystkich userów forum
    4. Stowarzyszenie - jak nazwa wskazuje sprawy stowarzyszenia, spotkania, informacje, uchwały - dział zamknięty do pisania tylko dla osób w stowarzyszeniu, ogólnie dział widoczny dla wszystkich
  2. Inicjatywy stowarzyszenia
    1. Rzeszowska Masa Krytyczna
      1. Filmy i zdjęcia
    2. Rowerem na zakupy - na stronie rowery.rzeszow.pl jest to wpisane ;) - opcja
    3. Inne zadania - Alleycat, Patrol Rowerowy - opcja
    4. RzMK - organizacja - jako poddział kategorii "Inicjatywy stowarzyszenia" a nie jak teraz poddział "Rzeszowska Masa Krytyczna" - dział zamknięty tylko dla osób w stowarzyszeniu
  3. Forum rowerowe
    1. Bezpieczeństwo rowerzystów
    2. Znalezienia/Kradzieże
    3. Trasy rowerowe
    4. Wypady rowerowe
    5. Wyścigi / Imprezy / Maratony
    6. Filmy i zdjęcia
    7. Ogólna dyskusja - przeniesienie tematów z działu "Rower w mieście"
    8. Propozycje rozwiązań w mieście - dział w którym użytkownicy, mieszkańcy Rzeszowa mogliby umieszczać propozycje którymi można by się zająć
  4. Rowerowa giełda
    1. Kupię
    2. Sprzedam
    3. Oddam
  5. Sprzęt rowerowy
    1. Akcesoria rowerowe
    2. Ogólna dyskusja o sprzęcie - rowery i części, ale nie akcesoria, dział opiniotwórczy
  6. Inne
    1. Offtopic - rozmowy o wszystkim i o niczym, nie związane z rowerkami
    2. Śmietniczek
    3. Archiwum - opcja - jeśli forum ma być odkurzone to pytanie czy syf będzie usuwany czy się go będzie przechowywać, ten dział mógłby się przydać do tego drugiego celu - ewentualnie do przechowywania nieaktualnych tematów, których szkoda usuwać
  7. Linki - odsyłacze do stron stowarzyszenia - opcjonalne
    1. masa.rzeszow.pl
    2. http://www.facebook.com/masakrytyczna
    3. rowery.rzeszow.pl

Tytuł:
17 lis 2012, o 15:25 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Dobrze pomyślane :)

Można przejrzeć kilka for rowerowych i z nich czerpać inspiracje.

Obrazek

Tytuł:
17 lis 2012, o 18:03 Nieprzeczytany post

Sprzęt: nocny pogromca
według mnie bardzo dobry pomysł

Obrazek

Tytuł:
17 lis 2012, o 22:45 Nieprzeczytany post

kundello napisał(a):
Dobrze pomyślane :)

Można przejrzeć kilka for rowerowych i z nich czerpać inspiracje.

Przed utworzeniem tematu przeglądałem różne fora rowerowe. Porównałem z tymi działami które są tutaj i dostosowałem to. Uważam, że działy czysto organizacyjne powinny powstać (może są, ale ich nie widzę ;) )

28 lut 2015, o 16:18 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: stary zardzewiały trup
Moim zdaniem obecny podział forum już się wyczerpał. W dziale "Aktualności rowerowe" aktywny jest tak naprawdę jeden wątek, reszta to jednorazówki. Wątki o remontach były pomieszane między tym a "Rower w mieście".

Administracja i regulamin lądują na samym dole, bo nie są to działy pierwszej potrzeby. Oficer rowerowy przeniesiony do "Stowarzyszenia", "Rower w mieście" zmienia nazwę na "Infrastruktura i przepisy", tworzy się nowy dział (nie mam pomysłu na nazwę) dla pozostałych tematów rowerowych. Dział "Zdjęcia i filmiki" też był raczej martwy, większość wątków to "jednorazówki", dlatego wrzuciłem go do nowego działu. Nie czaję kompletnie tematów turystycznych i sportowych, dlatego zostawiłem jak jest. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, to proszę bardzo.

Zawartość ukryta:

28 lut 2015, o 17:54 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Jest ;)
1. Tak na szybko mój pomysł by połączyć działy "Wycieczki i wypady" oraz "Wyścigi | Imprezy | Maratony". Patrząc na daty ostatnich postów w tych dwóch działach to można w każdym z nich doliczyć się po kilkanaście wątków w ciągu roku. Czy potrzeba na te imprezy masowe (dwie osoby w trakcie wycieczki to już prawie masa ;)) aż dwóch działów?

2. Infrastruktura i przepisy - zapowiedzi, projekty, inwestycje; obecnie dział "Rower w mieście". Czy w tym dziale będzie można komentować zauważone niedociągnięcia w istniejącej infrastrukturze? Z przedstawionego opisu raczej nie a wydaje mi się, że w jednym miejscu powinno być to co jest zastane i to co będzie w dalszej lub bliższej wykonane. Tak więc prośba o rozszerzenie opisu działu :).

28 lut 2015, o 18:15 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

1. Jak pisałem, nie czuję tematów turystycznych i kolarskich. Niech wypowiedzą się piszący tam. Być może masz rację, a być może jakiś podział tych tematów ma sens.
2. To o czym piszesz zawiera się w nazwie działu ;) Jego tematyka pokrywa się z obecną zawartością działu "Rower w mieście".

28 lut 2015, o 19:38 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Część inwestycji jest w "aktualnościach" a część w "rower w mieście"
Pasowałoby w jednym miejscu.

Obrazek

11 mar 2015, o 02:50 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Co z tą reorganizacją? Zmieniamy czy jest dobrze jak jest? Ktoś ma jakieś pomysły?

11 mar 2015, o 21:13 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Jest ;)
korni napisał(a):
Jak pisałem, nie czuję tematów turystycznych i kolarskich. Niech wypowiedzą się piszący tam

Przy okazji zauważyłem, że w "Eskapady i wypady rowerowe" znajdują się zapowiedzi wyjazdu a sama relacja w "Zdjęcia i Filmiki". Czy nie robi się z tego bałagan? W jednym wątku powinna być zapowiedź danego wyjazdu, relacje osób i ewentualne dyskusje.

12 mar 2015, o 10:57 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
jakieś sugestie jak promować wypady rowerowe ?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Podatek na rowery 1%