Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
15 maja 2013, o 01:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W związku, że 24-25 maja w Rzeszowie odbędzie po raz 3 Festiwal Przestrzeni Miejskiej, moglibyśmy wykorzystać to do rozpoczęcia „debaty” o infrastrukturze rowerowej w centrum Rzeszowa. Aktualnie brak ścieżek rowerowych w centrum miasta pozwalających w sposób wygodny i bezpieczny dostać się do centrum lub przemieszczać się po nim, oraz spójnej polityki ograniczającej ruch samochodowy na rzecz pieszych i rowerzystów (np. przez ograniczenie ilości parkujących samochodów i poszerzenie poboczy, chodników).
Wydaje mi się, że jako stowarzyszenie moglibyśmy zorganizować wystawę (oczywiście we współpracy z organizatorami festiwalu) np zdjęć z/lub opisem ciekawych rozwiązań prorowerowych, które wpisywały się w główny nurt tego festiwalu, chcącego na nowo promować ludzki wymiar przestrzeni miejskiej.
Dla tego zwracam się z prośbą o podsyłanie mi informacji, sugestii lub waszych zdjęć które moglibyśmy wykorzystać do tego celu. Najbardziej mi zależy na zdjęciach które można było wydrukować w większym formacie, były poprawne technicznie i miały to „coś” aby przyciągały uwagę, intrygowały, no i aby mniej więcej były na temat np:
Załącznik:
krak.jpg
krak.jpg [ 176.57 KiB | Przeglądane 1886 razy ]

Pozdrawiam

15 maja 2013, o 10:29 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W czasie tamtej edycji FPM rozmawiałem z Osą i Alkiem o tym żeby zrobić coś rowerowego.
Dodatkowo w styczniu rozmawiałem jeszcze raz z Alkiem, że jesteśmy gotowy "coś" zrobić
razem i to by było tyle w temacie.
Zajmijmy się swoimi sprawami (których wg. mnie nie ogarniamy), a nie pchajmy się tam gdzie nas nie chcą.

Wiem, że rower idealnie wpisuje się w nazwę FPM ale w tej formie tego festiwalu muzycznego
nas tam nie widzę.

15 maja 2013, o 11:11 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
W Ratuszu też "nas nie chcą"...

żeszuf stolica imitacji

22 maja 2013, o 12:19 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Adam Bieniasz napisał(a):
...W związku, że 24-25 maja w Rzeszowie odbędzie po raz 3 Festiwal Przestrzeni Miejskiej...
Wydaje mi się, że jako stowarzyszenie moglibyśmy zorganizować wystawę (oczywiście we współpracy z organizatorami festiwalu) np zdjęć z/lub opisem ciekawych rozwiązań prorowerowych, które wpisywały się w główny nurt tego festiwalu, chcącego na nowo promować ludzki wymiar przestrzeni miejskiej...

W tym roku jest już stanowczo za późno na jakiekolwiek działania "festiwalowe" poza jednym a mianowicie komentowaniem. Tak, duża ilość odpowiednich komentarzy w stylu: Gdzie na festiwalu miejsce na taki element przestrzeni miejskiej jakim jest rower ??? na festiwalowej stronie http://festiwalprzestrzeni.pl/o-festiwalu-2/ czy innych portalach http://www.imprezy.rzeszow.pl/imprezy/f ... -3084.html , http://clubs4u.pl/Event/12975 może przynieść taki efekt że za rok zechcą "nas". Proszę więc o apel do użytkowników forum, znajomych itp itd o zorganizowanie czegoś na wzór FlashMob'u zasypując organizatorów komentarzami i zapytaniami gdzie tylko się da o brak rowerowych klimatów podczas tego wydarzenia. Masą krytyczną Mości Panowie, masą...

żeszuf stolica imitacji

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Podatek na rowery 1%