Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
24 paź 2013, o 23:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Flite '09
Dziś na Okulickiego.

Załączniki:
IMG_20131024_132524.jpg
IMG_20131024_132524.jpg [ 1.5 MiB | Przeglądane 4889 razy ]

24 paź 2013, o 23:10 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Okulickiego to już standard. Powinni wstawić słupki od strony ulicy na brzegu ścieżki.
Kierowcy parkują tam, bo się da.

Obrazek

25 paź 2013, o 17:29 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country

Obrazek

ul. Sobieskiego, od strony BWA. Brak tabliczki "Dotyczy także chodnika", Jego szerokość też spełnia wymogi prawa, ale niesmak pozostaje. Nadmienię że to miejsce i jego bezpośrednie okolice zostały wymieniona jako lokalizacja nowych U-kształtnych stojaków rowerowych.

Obrazek

Renault Thalia ma włączone światła awaryjne, przed nią są jeszcze dwa samochody z takimi samymi światłami (niewidoczne na zdjęciu). Standardowa sytuacja każdego dnia roboczego gdy bogobojni rodzice odbierają swoje pociechy ze szkoły (gimnazjum Sióstr Prezentek), blokując przejazd innym rodzicom na pasie dla rowerów i powodując zagrożenie w ruchu drogowym. A wydawałoby się że szkoła o takim prestiżu uczy również poszanowania prawa, o bliźnim nie mówiąc.

Obrazek

25 paź 2013, o 17:44 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Frodo907 napisał(a):
ul. Sobieskiego, od strony BWA. Brak tabliczki "Dotyczy także chodnika", Jego szerokość też spełnia wymogi prawa, ale niesmak pozostaje.

Wg nowelizacji kodeksu z lat 2000-2003 nie ma potrzeby wywieszania tabliczki "dotyczy". Zakaz dotyczy z automatu także i chodnika. Teraz co najwyżej wiesza się, że "nie dotyczy chodnika".

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

25 paź 2013, o 20:15 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

To może ma ktoś znajomego w staży miejskiej, czy policji, dać znać to statystyki sobie podniesie i u przełożonego zapunktuje. :hyhy:

Obrazek

25 paź 2013, o 20:32 Nieprzeczytany post

Po sąsiedzku mają całą Bożniczą do obdzielenia mandatami, na Moniuszki przy Balcerku też sporo amatorów parkowania na zakazie i nie łapią się za robotę. Widocznie im się po prostu nie chce ratować budżetu miasta (SM) czy województwa (PP).

25 paź 2013, o 20:36 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
jestem za tym żeby te pasy rowerowe pomalowali na czerwono tak jak w innych miastach, może wtedy rzucały by się w oczy kierowcom

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 263.36 KiB | Przeglądane 4904 razy ]

25 paź 2013, o 23:09 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Na bożniczej czasami zdarzają się naloty i wtedy mandaty idą seryjnie :) Ale chyba im żal kierowców...
Jestem za tym, by parkowanie było płatne, ale dopiero gdy stoi się więcej niż godzinę.

Obrazek

26 paź 2013, o 09:30 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Strefa płatnego parkowania będzie ale... dziadek nie strzeli sobie w kolano wprowadzając ją przed wyborami :P Pierwsza godzina za free bardzo dobry pomysł ale jak ją wyegzekwować?

żeszuf stolica imitacji

26 paź 2013, o 14:18 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: stary zardzewiały trup
To nie jest dobry pomysł. Pierwsza godzina powinna być w cenie biletu jednorazowego. Inaczej to nie będzie działać.

28 paź 2013, o 16:53 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

W pis ten nadaje się również do postu "Rowerem do szkoły" gdyż trasę tą pokonuję 3 razy w tygodniu z 8 letnią córką, którą staram się skutecznie zaznajamiać z tajnikami przepisów o ruchu drogowym. Moje zdolności pedagogiczne jednak przegrywają z zaistniałą sytuacją. Jak mam jej wytłumaczyć że tu nie wolno parkować, skoro tam samochody parkują.

Obrazek

Brak włączonych jakichkolwiek świateł, pani gdy wyszła ze sklepu z tkaninami na moją uwagę że ty nie wolno parkować pod żadnym pozorem udałe że mnie nie widzi i nie słyszy. Sądząc z wielkości jej reklamówki z zakupami dłuższą chwilę tam spędziła.

Obrazek

28 paź 2013, o 17:03 Nieprzeczytany post

U ruskich w takim przypadku mieszkańcy mają niezłą fantazję ;)

Obrazek

28 paź 2013, o 18:16 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Mam ich kilka
to jest Rosja ;)

30 paź 2013, o 13:17 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Nowa dawka z ul. Jałowego.

Obrazek

ul. Jałowego, silnik zgaszony, światła też, kierowcy brak.

Obrazek

kierowniczka uciekła jak zorientowała się że robię zdjęcie. A chciałem jeszcze pogadankę umoralniającą strzelić.

Obrazek

Ford częściowo stoi też na trawniku, Citroen też zieleń niszczy. W tle widać uciekającą czerwoną hondę z poprzedniego zdjęcia.

Obrazek

31 paź 2013, o 15:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Miałem dzisiaj przyjemność spotkać funkcjonariusza Policji na ul. Okulickiego na przeciwko hurtowni Giewont. Zapytałem go o problem zaparkowanych samochodów na ciągu rowerowo-pieszym poniżej baru. To jest to miejsce https://maps.google.pl/?ll=50.049513,21.987797&spn=0.001025,0.002642&t=m&z=19&layer=c&cbll=50.049428,21.987694&panoid=Na7wouHbUpB2c9KkwDj2Aw&cbp=12,247.06,,0,-6.49 Ku mojemu zdziwieniu :szok: po kilku minutach rozmowy nie olał sprawy tylko zawrócił i 3 nieprawidłowo zaparkowanym samochodom wlepił mandaty :hurra: . Wcześniej polecił na przyszłość informować straż miejską lub wydział drogówki.
Takie postępowanie to lubię.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona

Podatek na rowery 1%