Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
27 kwi 2014, o 21:49 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
1. Łatwa trasa rodzinna.
http://www.traseo.pl/trasa/rzeszow-przewotne-rzeszow
2. Trasa z licznymi i ostrymi podjazdami, 95 % to asfalt i ubity szuter. Unika głównych dróg. Stopień trudności wynika tylko z przyjętego tempa jazdy. Jeśli wyjedziemy wcześnie rano i założymy że powrót wieczorem to stopień trudności ocenię na średni.
http://www.traseo.pl/trasa/do-wenecji-i-z-powrotem
3. Trasa łatwa bez większych podjazdów. W razie ryzyka deszczu łatwo o schronienie ze względu na często występujące przystanki autobusowe.
http://www.traseo.pl/trasa/petla-zachodnio-polnocna
4. Fajna trasa na rodzinną wycieczkę. Po wyjeździe z miasta tylko 30 metrów przy głównej drodze, a pozostała część bocznymi, osiedlowymi bądź polnymi. Ze względu na polne drogi łatwiejsza do przejazdu po kilku dniach bez deszczu i świecącym słonku.
http://mojrower.pl/trasa/11810/rzeszow-kladka-na-wisloku-rzeszow

Obrazek

28 kwi 2014, o 13:31 Nieprzeczytany post

Sprzęt: rower miejski
A czy moglibyście polecić jakieś fajne trasy rowerowe na Majówkę? Robię informatorek dla czytelników na długi weekend majowy i taka część rowerowa też by się tam ładnie komponowała :). Pozdrawiam.

28 kwi 2014, o 22:30 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Cross Unibike

8 maja 2014, o 09:04 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
elel "nie na temat" zasadniczo* ale tak przy okazji:
Cytuj:
...Na platformie dobrepomysly.erzeszow.pl pojawiło się kilkanaście propozycji ciekawych tras rowerowych w Rzeszowie i okolicach. Najwięcej głosów na "tak" zebrała do tej pory propozycja wycieczki wzdłuż Wisłoka na odcinku Rzeszów - Boguchwała - Rzeszów. Jej autor "Frodo907" twierdzi, że może się ona stać jedną z najbardziej malowniczych widokowo tras miejskich w Polsce. Poleca ją na rodzinne wypady - sam pokonuje ją z żoną i 8-letnią córką. Długość trasy to ok. 27 km, czas przejazdu ok. 2,5 godz. W Rzeszowie wycieczkę rozpoczynamy tuż przy budynku PGE, gdzie zjeżdżamy na ścieżkę pieszo-rowerową nad Wisłokiem i stamtąd jedziemy aż na Lisią Górę. - Od tego punktu zaczyna się ta dziksza część zalewu, oprócz popularnych łabędzi i kaczek krzyżówek można tu też wypatrzyć łyski. Co wytrwalsi mogą spotkać tu czaple, żurawia, a z drapieżnych ptaków prawdopodobnie też i błotniaka stawowego - wylicza "Frodo907". Zwraca uwagę, że tu też kończą się latarnie, więc jeśli ktoś planuje tę wycieczkę wieczorem, musi mieć dobre oświetlenie roweru. - Z prawej strony będzie widać skarpę wysoką na kilkanaście metrów. Docieramy do serii ostrych zakrętów, z mostkiem pośrodku. Za około 150 metrów mamy możliwość odbić w wąską ścieżkę w lewo, którą dotrzemy do pozostałości dawnej kładki łączącej Drabiniankę z Żabnikiem. A na wprost zobaczymy wyspę, która jest obecnie oazą dzikiego ptactwa. Ścieżka ta jest ślepa, więc musimy zawrócić. Z lewej strony będzie widać pozostałość po dawnej żwirowni, miejscu wydobywania piasku i żwiru z dna Wisłoka. Lekki podjazd pod górkę i dotrzemy do końca oficjalnej ścieżki rowerowej. Możemy zjechać z asfaltu i polną drogą pojechać prosto. Dotrzemy do potoku Lubcza, po którego drugiej stronie są budynki ujęcia wody w Zwięczycy - opisuje dalej trasę "Frodo907". I jak tu nie poczuć majówkowego klimatu? W pewnym momencie dojedziemy do niedawno wyremontowanej kładki na Wisłoku w Boguchwale, gdzie - jak radzi autor - można się spokojnie rozłożyć z kocykiem na trawce, bo jak na razie brak tam jakiejkolwiek infrastruktury typu drewniane ławy...

...Kto ma choć jeden dzień wolnego, powinien koniecznie wziąć rower, wsiąść do pociągu i pojechać do Jarosławia, a stamtąd ścieżką rowerową przez lasy do Radawy. - Ma ona długość ok. 13 km, rozpoczyna się za Jarosławiem, za rondem w Szówsku, prowadzi przez teren gminy Wiązownica do miejscowości wypoczynkowej Radawa. Ścieżka ma w miarę poprawną nawierzchnię, prowadzi przez wjazdy do prywatnych posesji, więc należy zachowywać dodatkową ostrożność. Od Łapajówki przed Radawą ciągnie się malowniczo wzdłuż gęstego sosnowego lasu i przebiega obok przygotowanej dla turystów ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej Nadleśnictwa Radymno. Przed wjazdem do Radawy, po lewej stronie, mijamy polecane miejsce postojowe, tj. Adrenalina Park Radawa. Meta ścieżki, czyli Radawa, to najpopularniejsza w okolicy miejscowość letniskowa, z dobrą bazą turystyczną i ofertą rozrywkową. Dobrą sławę zawdzięcza bardzo korzystnemu mikroklimatowi z dużą zawartością jodu w powietrzu. Godne polecenia są wytyczone przez gminę Wiązownica szlaki rowerowe wokół Radawy. Jest to kilka pętli o różnej długości, atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo - proponuje Anna Inglot, jedna z osób prowadzących stronę na Facebooku "Jarosław przyjazny rowerzystom".

- Jest jeden fajny szlak dookoła Rzeszowa, ma 120 km (żółty), przeznaczony dla pieszych, ale myślę, że na rower też byłby fajną opcją. To opcja bezpieczna, bo z każdego punktu tej trasy można łatwo zjechać do miasta. Ciekawą krótszą trasą na majówkę dla początkujących może też być wypad przez Kielanówkę, Niechobrz, Wolę Zgłobieńską i Iwierzyce do Sędziszowa Małopolskiego. Ale tak naprawdę na rowerze można pojechać w każdym kierunku, zwłaszcza po mało uczęszczanych, gminnych drogach - dodaje Patryk Świątek, jeden z autorów bloga "Paragon z podróży"...

Mapa tras rowerowych w gminie Wiązownica , www.parkradawa.pl

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... l#TRrelSST#ixzz316X8B8Ux

*Cerberzy ;) Admini jeśli uważacie że tekst jest nie na miejscu proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. Gdzieś Frodo907 zakładał temat z propozycjami rodzinnych tras ale nie mogę go znaleźć :wstyd:

żeszuf stolica imitacji

8 maja 2014, o 12:07 Nieprzeczytany post

Dzięki Baracuda, znam z autopsji.
Chodziło mi bardziej o to, żeby Kundello i inni hardcore'owcy faktycznie coś wrzucali, najlepiej na tym forum.
Mają chłopaki napedałowane po okolicy tyle kilometrów, co ja autem w życiu przejechałem, więc niech się dzielą wiedzą i doświadczeniem. Dla dobra tych maluczkich, niedzielnych. ;)
Im więcej podtatusiałych zgredów (jak ja) będzie mogło skorzystać z tej wiedzy i naszego forum, tym więcej będzie cyklistów na ulicach (w weekendy oczywiście ;)).
A im więcej ludzi zazna radości jazdy rowerem (choćby w niedzielę ;)), tym więcej będzie zrozumienia i życzliwości dla rowerzystów przez cały tydzień.
Amen.

jeżdżę sobie...

8 maja 2014, o 12:38 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country

Obrazek

8 maja 2014, o 13:09 Nieprzeczytany post

Na rodzinne wycieczki traski w gminie Boguchwała:
http://www.boguchwala.pl/szlaki_w_boguchwale/szlaki_rowerowe/
Śmigałem regularnie parę lat temu w tych okolicach. Trasy są oznakowane tabliczkami (trzeba uważać - w kilku miejscach podobno ich brakuje), co jakiś czas są zrobione miejsca postojowe z wywieszonymi mapkami. Większość to szutry i polne drogi, trasy są łatwe i dostępne praktycznie dla każdego. Wyjątkiem jest dość stromy (ale krótki) podjazd na czerwonej, przed krzyżem i bardzo stromy i śliski fragment (raczej do podejścia) przy dawnym stoku narciarskim w Niechobrzu (trasa niebieska).
Nie polecam na wielkie upały (chyba, że ktoś lubi się opalać ;)) ponieważ większość biegnie otwartym terenem.
W południowej części łączą się ze szlakiem czudeckim:
http://www.babica.czudec.pl/index.php?strona=szlakturystyczny

Poza tym co na mapkach i opisach polecam zwiedzanie okolicy szutrami, których sporo w okolicy (niektóre widać na mapce z Boguchwały). Jak ktoś się lubi pościgać z sarnami, albo pokazać dzieciakom w jakich warunkach ludzie żyją o krok od nas bez dostępu do fejsa...

jeżdżę sobie...

8 maja 2014, o 20:56 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Mam problem z podaniem trasy, bo w opisach tras nie jestem biegły i trudno mi powiedzieć co da się przejechać z łatwością a co nie;)
Mogę podać jedynie ślad gps na mapce, typ nawierzchni (potrzebny rower) i dystans. Więcej chyba nie trzeba. Jest bardzo dużo tras koło Rzeszowa, ale wielu ścieżek i dróżek nie ma na mapie. Ciężko nawet wytłumaczyć. Warto po prostu się z nami wybrać i potem zrobić to samo z rodziną, ale wolniej ;)
Spróbuję coś napisać, a tymczasem obczajcie moje trasy: http://www.bikemap.net/pl/user/kundello ... #gsc.tab=0 Typ nawierzchni w przewadze terenowo albo pół na pół z asfaltem.
Jeszcze postaram się opisać cos ciekawego.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Podatek na rowery 1%