Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
9 cze 2017, o 07:32 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Rower miejski w opłakanym stanie. "Właściciel tego interesu, ma to gdzieś"

W piątek około godz. 21 chciałem skorzystać z roweru miejskiego ze stacji znajdującej się naprzeciwko ZUS-u w Rzeszowie. Niestety system nie działał, podobnie było przy ul. Cieplińskiego. Czy właściciel tych stacji, ma gdzieś swój interes? - pyta czytelnik "Wyborczej". - Zdajemy sobie sprawę z tych niedogodności. Prosimy o ich zgłaszanie - mówi Małgorzata Mac z firmy Romet Rental Systems, która zarządza RoweResem.


- Zastanawiam się dlaczego rowery miejskie są w tak opłakanym stanie - zaczyna rozmowę czytelnik, który zadzwonił do "Wyborczej". - Przykładowo w piątek około godz. 21 chciałem skorzystać z roweru miejskiego ze stacji znajdującej się naprzeciwko ZUS-u w Rzeszowie. Niestety system nie działał, podobnie było w środę przy ul. Cieplińskiego i Gałęzowskiego. Natomiast, dzisiaj to co zobaczyłem na stacji rowerowej przy ul. Hetmańskiej wołało o pomstę do nieba. Brudna tablica informacyjna, do stacji przypięty jeden rower, który również był brudny. Tu akurat wyświetlacz działał, ale jego monitor jest tak porysowany, że nic na nim nie widać - dodaje czytelnik i dopytuje, czy właściciel tego interesu, ma to gdzieś?

Tymczasem od Arkadiusza Turonia, prezesa Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl dowiadujemy się, że na stacji przy ul. Armii Krajowej przypięty jest rower, któremu z kolei brakuje przedniego koła.

System będzie usprawniany
Małgorzata Mac z firmy Romet Rental Systems, która zarządza RoweResem zdaje sobie sprawę, że niektóre stacje są popsute. Przypomnijmy jest ich w Rzeszowie 19, rowerów zaś około 70-90. Dziennie korzysta z nich od 100 do 200 osób.

- Zgłoszenie z ul. Armii Krajowej już przyjęliśmy. Na miejsce pojechał serwisant. Problem jest z utrzymaniem czystości stacji przy ul. Hetmańskiej ponieważ w pobliżu trwa budowa nowej inwestycji i ten cały kurz oblepia rowery. Ale tym miejscem również jak najszybciej się zajmiemy - zapewnia Mac.

Okazuje się, że RoweRes przejdzie jeszcze w tym roku drobne zmiany, te większe planowane są dopiero w następnym.

- Przymierzamy się do uruchomienia specjalnej aplikacji, żeby nie trzeba było czekać na kartę, bez której z kolei nie można było pożyczyć roweru. Taka propozycja skierowana jest do mieszkańców i turystów, którzy w weekend zwiedzają Rzeszów. W dobie internetu takie udogodnienia są potrzebne - opowiada Mac.

Od przyszłego roku firma stawia na kompletną modyfikację systemu i stacji rowerowych. - Przymierzamy się do wymiany oprzyrządowania, ulepszenia rowerów. Pojawią się też nowe stacje, na powstałych nie tak dawno osiedlach. Wszystkie te miejsca są do nas zgłaszane przez użytkowników. Poprawi się też system pożyczania rowerów. Wszystko będzie online - rejestracja, płatności czy dostęp do swojego konta - zapewnia Mac i prosi by wszelkie dewastacje rowerów czy konkretnych stacji do nich zgłaszać.

Rower miejski psuje wizerunek Rzeszowa
Innego zdania jest Arkadiusz Turoń prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow. - Popsute i niedziałające wciąż stacje rowerowe psują wizerunek miasta. Przecież turyści chcą korzystać z rowerów, a często nie można ich wypożyczyć - mówi Turoń i dodaje, że rozmawiał w czwartek podczas konferencji w G2A Arena z przedstawicielami Nextbike z Warszawy i Wavelo z Krakowa. - Rozmawialiśmy tak półoficjalnie, czy by nie można wprowadzić ich systemu w Rzeszowie - mówi Turoń.

Miasto stawia na rowerową infrastrukturę
- Jesteśmy zdania, że sprawa rowerów miejskich powinna być w rękach prywatnego przedsiębiorcy. Jako miasto inwestujemy w infrastrukturę rowerową tj. budowę ścieżek rowerowych, bezpiecznych przejazdów czy obniżania krawężników - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Według niego mieszkańcy Rzeszowa zwykle mają swoje rowery, dlatego nie potrzebują korzystać ze stacji miejskich. - Gdyby było duże zainteresowanie miejskimi wypożyczalniami, to wydaje mi się, że już zainteresowałby się tą sprawą jakiś inny przedsiębiorca - dodaje rzecznik.

GW Rz


 
 Góra
9 cze 2017, o 10:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Cytuj:
Według niego mieszkańcy Rzeszowa zwykle mają swoje rowery, dlatego nie potrzebują korzystać ze stacji miejskich. - Gdyby było duże zainteresowanie miejskimi wypożyczalniami, to wydaje mi się, że już zainteresowałby się tą sprawą jakiś inny przedsiębiorca - dodaje rzecznik.


ogólnie uważam że nie powinniśmy się wypowiadać w kwestii rower-resu. Szkoda na to czasu. Przypuszczalnie jest jakiś układ miasto-rower dlatego prezydent nie robi nic pomimo skarg mieszkańców.

Ale wypowiedź rzecznika woła o pomstę do nieba. Rower publiczny jest uzupełnieniem transportu publicznego i każde rozwijające się miasto ma taki działający system. Zintegrowany z kartą miejską pozwoli rozwijać transport zrównoważony. W ztm obawiają się że rower publiczny będzie konkurencją dla autobusów. Nie jest to prawdą ponieważ aby wypożyczyć taki rower trzeba będzie mieć kartę miejską lub aplikację. Co za tym idzie kasa za wypożyczenia rowerów leci na konto ZTM, to od użytkownika zależy czy wyda to na bilet w autobusie czy na rower. Oba systemy się uzupełniają.

Zmiany muszą być na najwyższym szczeblu władzy w rzeszowie żeby zaczęto to rozumieć.
 
 Góra
11 cze 2017, o 10:44 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
Widzę że otwierają się ludziom oczy, powoli ale otwierają...
W stolicy imitacji temat roweru miejskiego nie zmieni się na plus do momentu kiedy nie ustaną despotyczne rządy spalinowego Tadka. Rower, pieszy nie pasuje do wizji jego miasta. ZTMowej towarzyszce z Dynowa sprawnie działający system roweru miejskiego zabierze pasażerów MPK a co za tym idzie kasę na nowy tabor, na nie ekologiczne i nie ekonomiczne autobusy elektryczne.
Faworyzowanie czterokołowej kasty i chore marzenia żałosnego, aroganckiego starca w połączeniu z bezmyślnym zarządzaniem miastem skutecznie uniemożliwiają wprowadzenie nowoczesnego systemu roweru miejskiego.


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
23 sie 2017, o 10:43 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Stacja rower-resu pierd...eta w krzaki. Innowacja czy szaleństwo ?


Załączniki:
WP_20170821_16_14_14_Pro.jpg
WP_20170821_16_14_14_Pro.jpg [ 668.29 KiB | Przeglądane 8415 razy ]


 
 Góra
24 sie 2017, o 12:39 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
@heros gdzie to się dzieje..? Sądząc po gołej ziemi z wykopu najprawdopodobniej, to jakiś remont/awaria instalacji podziemnej...


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
24 sie 2017, o 21:26 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Park Sybiraków na os. Andersa.
MPWIK robi wymianę rur ciepłowniczych.
Sytuacja podobna jak na Hetmańskiej gdzie Hartbex buduje wieżowce niedaleko WSK.
Tam Roweres był informowany o robotach i wnioskowany o usuniecie rowerów na czas budowy.
Świadczy to tylko o podejściu operatora do biznesu.Obrazek


 
 Góra
25 sie 2017, o 08:57 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
Śmietnik oto idealne miejsce dla roweresu...


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
7 paź 2017, o 12:10 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Nowa edycja?

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,22479068,rzeszow-zdecydowany-na-rozwoj-elektromobilnosci.html#BoxLokRzeLink

Cytuj:
Wypożyczalnie elektrycznych pojazdów w Rzeszowie? Mowa o samochodach, rowerach i czterokołowcach
Marek Kruczek
06 października 2017 | 19:32
Samochody zaprezentowane na rzeszowskim rynku

Samochody zaprezentowane na rzeszowskim rynku (MAREK KRUCZEK)

To już kolejne oferty elektromobilności, które rozpatruje Rzeszów. Tym razem do ratusza przyjechali przedstawiciele PGE, którzy oferują miastu budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i wypożyczalnie samochodów. Byli też ludzie z Arcus&Romet Group, którzy zaprezentowali ofertę wypożyczalni rowerów

– Jesteśmy zainteresowani wszelkimi formami elektromobilności. Od elektrycznych samochodów osobowych, wypożyczalni elektrycznych pojazdów aż po stacje ładowania, których budowanie planujemy w Rzeszowie. Już realizowany jest zakup autobusów elektrycznych. Trwają spotkania z firmami, które oferują swoje usługi w zakresie wypożyczalni samochodów, a grupa PGE oferuje budowę stacji ładowania. Z tej drogi nie zejdziemy. Niedawno w Lizbonie podpisaliśmy deklarację o zwiększaniu i propagowaniu elektromobilności. W grupie, do której trafił Rzeszów jest 60 europejskich miast – mówił w piątek w ratuszu Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.
Propozycja PGE

A swoje oferty omawiali przedstawiciele PGE oraz konsorcjum Arcus&Romet Group i WIM System.

– Jesteśmy na etapie testów pojazdów, które będziemy proponować Rzeszowowi jako samochody, które mogłyby być wypożyczane w naszej sieci wypożyczalni na terenie miasta w systemie car sharingu – mówił Witold Sugalski, prezes zarządu nowej spółki PGE Nowa Energia.

Chodzi o nissana leaf, bmw i3 oraz nowego całkowicie elektrycznego vw e-golfa. Wszystkie te samochody PGE zaprezentowało przed rzeszowskim ratuszem.

Witold Sugalski omówił założenia projektu, który PGE chce zaproponować miastu. PGE proponuje ceny za wynajem od 1,2 do 1,5 zł za kilometr jazdy wypożyczonym samochodem, budowę 20 stacji ładowania pojazdów. Miasto miałoby zapewnić lokalizacje dla stacji. Oferta była omawiana z urzędnikami w piątkowe popołudnie.
A może rowery elektryczne?

Podobnie jak oferta konsorcjum Arcus&Romet Group i WIM System. – Chcemy przywrócić blask rowerowi miejskiemu i promować tę formę transportu – zapowiadał Marek Ustrobiński, a ofertę konsorcjum przedstawiła Małgorzata Mac. Firma chce odrestaurować w Rzeszowie system wypożyczalni rowerów. Proponuje rowery tradycyjne, rowery elektryczne oraz zupełną nowość - dwuosobowy, czterokołowy pojazd elektryczny. Wszystkie są produktami polskiego Rometa.

– To jest bardzo ważne, że proponujemy polskie produkty najwyższej jakości – podkreślała Małgorzata Mac. Konsorcjum chce w Rzeszowie zorganizować 30 stacji wypożyczania rowerów. Do dyspozycji mieszkańców miałoby być 300 rowerów, 50 rowerów elektrycznych oraz 20 czterokołowych pojazdów elektrycznych.
Ile to kosztuje

Na początku września w Rzeszowie byli przedstawiciele innej firmy oferującej usługi w zakresie elektromobilności. Byli to przedstawiciele rybnickiej firmy Transporters SA zajmującej się wynajmem samochodów. W tym elektrycznych. Przedstawiciele firmy przyjechali do Rzeszowa nowoczesną elektryczną teslą. Wraz z nimi pojawił się przedstawiciel Renault Polska, który zaprezentował elektryczny model renault ZOE.

Firma Transporters SA chce w Rzeszowie stworzyć system wynajmu elektrycznych samochodów w systemie car sharingu. – Proponujemy utworzenie 20 stacji ładowania i sprowadzić na początek około 40 samochodów – mówił Krzysztof Gawałek z Trnspoters SA. Docelowo mogłoby to być około 180 samochodów. Firma ma już stacje wynajmu w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Wynajęcie luksusowej tesli to koszt 3 złotych za minutę, ale już bmw i3, które firma ma w ofercie to 90 gr za minutę, a nissana leaf 80 groszy. – Płacimy tylko za ten czas kiedy samochód jest w ruchu. Więc koszty wcale nie są takie duże – zachwalali ludzie z Transpoters SA. W czasie wypożyczenia można auto bezpłatnie ładować w stacjach należących do firmy. Stacje firma chce budować na terenie Rzeszowa.
Miasto stawia na elektromobilność

– Elektromobilność to przyszłość, dlatego myślimy o tym szeroko. Już w przyszłym roku na ulice Rzeszowa trafi pierwszych 10 autobusów elektrycznych marki solaris. Już myślimy o kolejnych zakupach za pieniądze unijne. Firma taksówkarska przygotowuje się do uruchomienia taksówek elektrycznych. Car sharing będzie świetnym uzupełnieniem oferty elektrycznego transportu. Idziemy z duchem czasu. W Europie są kraje, które myślą o wprowadzeniu zakazu rejestracji samochodów spalinowych już od 2025 roku – mówi wiceprezydent Marek Ustrobiński.Obrazek


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8cron


  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|