Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
26 kwi 2017, o 08:10 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Myślę, że najwyższy czas na nowy wątek.
Bo pojawiają nowe koncepcje, a też informacji i zapowiedzi przybywa ...

Rzeszów będzie miał rower elektryczny?
Być może - odpowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Myślimy o tym i rozmawiamy z firmą, która ma taką ofertę - dodaje

Sezon rowerowy ruszył mimo kaprysów pogody. Rzeszowski rower miejski, który urodził się kilka lat temu faktycznie zakończył swój żywot. Miasto nie ogłosiło w tym roku przetargu na prowadzenie sieci stacji roweru miejskiego. Te stacje, które były prowadzone prze firmę Romet Rental Systems dziś raczej straszą potencjalnych klientów. Nie tylko stanem samych stacji, ale także wyglądem rowerów. Firma zapowiada, że nie wycofuje się z Rzeszowa, ale szuka nowych technologii i próbuje wzbogacić ofertę. Na razie jednak jest jak jest.

Pierwsze rozmowy z firmą
Co robi ratusz? Myśli i rozmawia na temat rowerów miejskich. Tak przynajmniej deklaruje rzecznik prezydenta. – Chcemy uruchomić w Rzeszowie wypożyczalnię rowerów elektrycznych – słyszymy od Macieja Chłodnickiego.

Podaje jeszcze jeden szczegół: – Pierwsze rozmowy z jedną z polskich firm, która wypożycza swoje rowery elektrycznie nie tylko w kraju, ale także w Europie już się odbyły – mówi.

Nie podaje jednak nazwy firmy.

– Chcemy promować ekomobilność. Stąd ten pomysł. Musimy jednak szukać innego rozwiązania niż dotychczasowe, które niekoniecznie się sprawdziło. Rower miejski nie stał się powszechnie używanym środkiem lokomocji. Szukamy więc czegoś, co dodatkowo uatrakcyjniłoby ofertę. Może będzie to właśnie rower elektryczny. Dobry dla każdego. I dla osób starszych i dla tych, którzy chcą dojechać do pracy – mówi Maciej Chłodnicki.

Będzie oferta na piśmie
Według niego sytuacja w Rzeszowie jest dość specyficzna. – Ludzie wolą korzystać z własnych rowerów, a nie wszyscy jeszcze dojrzeli do myśli, by np. przesiąść się z samochodu na rower miejski. To wymaga trochę czasu. Wiemy o tym i czekamy szukając kolejnej oferty dla mieszkańców – mówi.

Spotkanie w ratuszu z przedstawicielami firmy oferującej rowery elektryczne odbyło się w marcu. Firma zaprezentowała swoje rowery i strony rozeszły się, by ustalić szczegóły współpracy. Rzeszów ma sprecyzować swoje oczekiwania i wysłać pismo do firmy. Firma ma je skonfrontować ze swoimi możliwościami i zaproponować miastu ofertę.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... yczny.html


 
 Góra
27 kwi 2017, o 06:39 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Roweru publicznego nie będzie bo ZTM widzi w nim konkurencję dla autobusów. Wymiana prezydenta na nowszy ekologiczny model może to zmienić.

Stowarzyszenie powołało specjalny zespół który ma na celu forsować temat roweru publicznego
http://rowery.rzeszow.pl/rower-publiczny-4-generacji/
 
 Góra
27 kwi 2017, o 10:41 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 941
Lokalizacja: Szarych Szeregów
Jestem na 99% przekonany, że nic z tego nie wyjdzie. Już widzę jak Tadeo wyda kilka milionów na rowery publiczne w wersji elektrycznej.
Miasto nie wie ma pojęcia jak stworzyć system roweru publicznego w wersji standardowej, a co dopiero z rowerami elektrycznymi.


 
 Góra
19 lip 2017, o 07:34 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Rzeszów wprowadzi rowery czwartej generacji jak krakowskie Wavelo?
Rozmowy z prezydentem


Rzeszowskie rowery miejskie są w opłakanym stanie. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl ma pomysł, jak skutecznie wprowadzić rowery miejskie do Rzeszowa. Przykładem jest Kraków i system Wavelo, dzięki któremu miasto zarabia. We wtorek przedstawiciele stowarzyszenia będą o tym rozmawiać z prezydentem Tadeuszem Ferencem

Firma RowerRes, która zajmowała się obsługą rowerów miejskich nie poradziła sobie z tym zadaniem. Stacje są w opłakanym stanie, brakuje ich w ważnych miejscach, rowerów jest niewiele, a te które są – są zdezelowane. – Firma podjęła złą taktykę marketingową. Skupiła się na billboardach, rozpropagowaniu inicjatywy, jednak zabrakło im dobrej obsługi. Rowery miejskie są sporym niewypałem. Można powiedzieć, że szpecą Rzeszów, a my nie chcemy wstydzić się za miasto – mówi Daniel Kunysz ze Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Rower miejski w Rzeszowie na wzór Krakowa?
Samo stowarzyszenie ma pomysł na to, jak zmienić rowery miejskie w Rzeszowie. Idea pochodzi z Krakowa. – Chcielibyśmy zachęcić miasto do zmiany systemu. W Krakowie jest Wavelo, innowacyjny system wypożyczania, w którym działają rowery czwartej generacji. Głównym atutem tego rozwiązania jest możliwość pozostawienia jednośladu w dowolnym miejscu. Oczywiście w obszarze działania systemu – mówi Kunysz.

Co to rower czwartej generacji?
Rower czwartej generacji ma wbudowany GPS, dzięki któremu można go wypożyczyć z każdego miejsca. Można z niego korzystać poprzez wprowadzenie kodu PIN na klawiaturze, która znajduję się na bagażniku. Prąd, dzięki któremu działa komputer można uzyskać z trzech źródeł: dynama w kole, panelu fotowoltaicznego nad tylnym kołem oraz akumulatora, który gromadzi nadwyżki prądu. Rower można przypiąć za pomocą u-locka, który jest zamontowany do ramy roweru. Po wypożyczeniu roweru, system odblokowuje elektrozamki umożliwiając wysunięcie blokady. Dzięki takiemu rozwiązaniu, rower można zostawić w dowolnym miejscu.


Na rowerze miejskim zarobi miasto
System może przynosić korzyści nie tylko dla użytkowników, ale też dla miasta. – Kraków jest miastem, z którego chcemy brać przykład. Tam udało się wprowadzić rowery czwartej generacji, które oprócz tego, że służą ludziom, to są w stanie wygenerować zysk dla miasta – wyjaśnia Kunysz.
Kraków ma 1500 rowerów. Ile takich rowerów potrzebowałby Rzeszów? – Po analizie wyszło nam, że do skutecznego działania całego systemu potrzeba ich u nas około 250 – odpowiada Kunysz.

Stowarzyszenie rozmawiało na ten temat z Zarządem Transportu Miejskiego. Przedstawiciele ZTM wybrali się nawet z członkami Rowery.Rzeszow.pl do Krakowa, aby zobaczyć jak działa system roweru miejskiego czwartej generacji. – Po wizytacji byliśmy pod wrażeniem innowacyjnych rozwiązań – mówi Daniel Kunysz.

Anna Kowalska: Nowy rower miejski to melodia przyszłości
Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego mówi, że system faktycznie bardzo się podobał, jednak w tym momencie pomysłu nie da się zrealizować. – Miasto przeznacza bardzo dużo środków na infrastrukturę. Teraz na przykład ustawiamy stojaki na rowery przy przystankach. Nowy system rowerów miejskich to melodia przyszłości – stwierdza Anna Kowalska.

We wtorek odbędzie się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl z prezydentem Tadeuszem Ferencem. – Spotkanie z prezydentem będzie kluczowe dla losów tego projektu – podkreśla Kunysz.

GW Rz


 
 Góra
19 lip 2017, o 07:37 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Rowerzyści: Usunąć stacje RoweResu. Są brzydkie, brudne i śmierdzące

– Turyści pytają nas, czy te rowery to jakiś rodzaj wystawy lub sztuki współczesnej – mówi Daniel Kunysz, szef stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl. We wtorek w ratuszu złożył wniosek, by miasto usunęło stacje wypożyczania miejskich rowerów obsługiwanych przez firmę RoweRes.
Miejskie rowery obsługiwane przez RoweRes to straszaki na turystów, antyreklama miasta oraz obiekty, które nawet największego miłośnika jednośladów mogą zniechęcić do korzystania z takiej formy poruszania się po mieście.
I co gorsza, opłakany stan miejskiej wypożyczalni rowerów utrzymuje się już od kilku lat i nikt nic tym nie robi, chociaż Zarząd Transportu Miejskiego obiecuje już od roku, że chce wprowadzić nową, w pełni obsługiwaną przez miasto rowerową wypożyczalnię, a obecne straszaki chce zlikwidować.
Na obietnicach na razie się kończy, dlatego sprawę w swoje ręce postanowili wziąć działacze stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl, którzy we wtorek złożyli do Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, wniosek, aby stacje RoweResu z przestrzeni publicznej miasta zostały usunięte.

– Otrzymujemy skargi od mieszkańców i turystów, że system wypożyczalni nie działa, a rowery są zdezelowane, brudne, niesprawne techniczne, zardzewiałe, bez powietrza, a stacje wypożyczalni są nieaktywne – mówi Daniel Kunysz, szef Rowery.Rzeszów.pl.
– Ponadto, brudne, śmierdzące stacje psują reklamami wizerunek naszego miasta – stolicy innowacji. Turyści pytają nas, czy te rowery to jakiś rodzaj wystawy lub sztuki współczesnej, dlatego lepiej nie mieć w ogóle roweru publicznego, niż wstydzić się za to co jest – uważa Kunysz.
Rzeszowscy rowerzyści wnioskując o usuniecie dotychczasowej stacji wypożyczalni miejskich rowerów jednocześnie staraj się o to, aby do stolicy Podkarpacia ściągnąć rower IV generacji typu „Smart-bike”, taki jaki działa w Krakowie. O jego funkcjonowaniu pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że nowoczesne, na miarę Rzeszowa – stolicy innowacji – rowery do dyspozycji mieszkańców mogły być już od połowy sierpnia w ramach programu pilotażowego. Niestety, pomysł nie wypalił, ponieważ ani miejscy radni, ani urzędnicy nie wykazali chęci by z tegorocznego budżetu miasta przeznaczyć 75 tys. zł na dostarczenie 50 rowerów w ramach pilotażu.

W wtorek odbyło się również w ratuszu spotkanie urzędników w przedstawicielami rowerowego stowarzyszenia. Miał z nim wziąć udział Tadeusz Ferenc, ale nie udało mu się dotrzeć na spotkanie.
– Gdy poruszaliśmy temat wprowadzenia rowerów IV generacji do Rzeszowa nie było widać zainteresowania tym tematem. Jedyne, co nam doradzono, to to, aby stanąć na głowie i spróbować przekonać radnych do naszego pomysłu – twierdzi Daniel Kunysz.
– Pewnie tak zrobimy, bo nie chcemy rezygnować z prowadzenia „Smart-bików” – dodaje.
Póki co, nie wiadomo jeszcze kiedy i czy w ogóle rzeszowski magistrat zdecyduje się na usunięcie stacji rowerowych RoweResu oraz czy istnieje jakakolwiek szansa na wprowadzenie nowego systemu wypożyczania jednośladów w przyszłości.

[email protected]


 
 Góra
19 lip 2017, o 09:26 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
Postkomunistyczny beton z Dynowa i Drabinianki MUSI odejść...

Sprawnie działający system roweru miejskiego to konkurencja dla i tak już nie rentownego MPK czyli jeszcze mniej głów do przewozu a co za tym idzie brak miejskich dopłat do "wozokilometra" i zwrot unijnych dopłat...
A przecież trzeba wykazywać wzrost zainteresowania jedynie słuszną formą komunikacji bo kolejne zakupy taboru się zbliżają i w papierach musi grać aby dostać kolejną lichwiarską pożyczkę...

A kto przeciwko temu to przeciwko rozwojowi Rzeszowa...


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
20 lip 2017, o 21:15 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Rower miejski to nie konkurencja, przedstawiliśmy rozwiązanie dla ZTM które jest uzupełnieniem a nie konkurencją
 
 Góra
21 lip 2017, o 14:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
@Heros rządzący w ratuszu i w ZTM to beton rodem z PZPR, arogancja i brodzik umysłowy...


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
4 wrz 2017, o 17:53 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
To jak to w końcu jest ?

FB
Janusz Płodzień A co z wnioskiem dotyczącym wypowiedzenia umowy (likwidacji) RowerResu który został przekazany p. Ferencowi chyba 2 miesiące temu ?
Arkadiusz Turoń Ferenc był za drzwiami w gabinecie ale do nas nie wyszedł.
Janusz Płodzień Czyli wniosek nie został złożony ? Bo media informowały o jego dostarczeniu.


'... działacze stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl, którzy we wtorek złożyli do Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, wniosek, aby stacje RoweResu z przestrzeni publicznej miasta zostały usunięte."


 
 Góra
7 wrz 2017, o 11:01 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
wniosek został złożony, nie otrzymaliśmy odpowedzi
 
 Góra
8 wrz 2017, o 08:00 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
heros333 napisał(a):
wniosek został złożony, nie otrzymaliśmy odpowedzi

Dzięki za odpowiedź

Właśnie przeglądam korespondencję Stowarzyszenia i chyba brak odpowiedzi na inne pismo dot włączenia Stowarzyszenia do miejskiej komisji BoRD.
Najwyższy czas napisać skargę na bezczynność ...

PS
chyba też nie ma odpowiedzi na RR/2017.05.24/ZZM/OSWIETLENIE/1 Rzeszów, 24 Maj 2017 r.


 
 Góra
8 wrz 2017, o 15:56 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
na oświetlenie odpisali

Link do pliku oraz pozostałe pisma


 
 Góra
8 wrz 2017, o 18:47 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
heros333 napisał(a):
na oświetlenie odpisali ...

Chyba jednak nie ...
Ja wskazałem wniosek do ZZM o realizację oświetlenia wzdłuż Wisłoka.

Czas pisać skargi ...

PS
szkoda , że w piśmie odn RowerResu nie było żadnej wzmianki, że firma ta od początku swej działalności nie przestrzega zapisów umowy z miastem ...


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] cron


  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|