Szkolenia MTB - czy warto? • Offtopic Forum rzeszowskich rowerzystów
Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
12 sie 2017, o 20:05 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Bottecchia107, AuthorCodex15
Za tydzień firma Kellys organizuje dwudniowe szkolenie MTB w Zakopanem. Chcę podszkolić technikę jazdy w terenie i zastanawiam się nad wzięciem udziału. Dotychczas 99% moich jazd to asfalt, pozostałe 1% lasy i teren o lekkim stopniu zaawansowania.

Koszt takiego szkolenia to 200 zł, z wypożyczeniem roweru enduro 400 zł, do tego warto dokupić kask zintegrowany i ochraniacze.

Czy ktoś brał udział w czymś takim i czy warto?

Przez 2 dni co najwyżej można poznać kilka sztuczek i trzeba będzie je ćwiczyć samodzielnie na szlakach w okolicy (najbliższe chyba 20 km od Rzeszowa, trochę łatwiejsze na południu i zachodzie miasta, choć wiele terenowych szlaków jest prywatnych).

13 sie 2017, o 09:52 Nieprzeczytany post

Sprzęt: mtb, szosa
Pytanie czy kellys robi szkolenie dla osób które dopiero zaczynają zabawę w mtb czy raczej jest ono skierowane dla tych którzy już coś potrafią. Jeśli ta druga opcja to dla Ciebie będzie to przeskoczenie kilku lekcji do przodu. Poza tym rower enduro to jest trochę inna jazda niż typowy hardtail.
Upraszczając moją myśl - "nie mam prawa jazdy ale ide na szkolenie dla rajdowców amatorów"

Może mają jakiś plan szkolenia i tematy które będą poruszać ?
A druga sprawa teoria zjazdy na rowerze ? dziwne jak dla mnie.

edit:
właśnie poczytałem trochę o tym szkoleniu, zajęcia prowadzą mistrzowie downhillu, enduro, skoków itp. myślę że tam nie dowiesz się o podstawach jazdy na HT w lekko pofałdowanych terenie. Na szkolenie są zapraszani między innymi osoby które zakupią nowy sprzęt enduro od kellysa. To mówi samo za siebie. Wolałbym kupić jedną z wielu książek na temat jazdy na MTB

14 sie 2017, o 18:12 Nieprzeczytany post

Też to mi się wydaje podejrzane. W czerwcu organizowali jednodniowe szkolenie w Rzeszowie, a uczestnicy zebrali się w... dirt parku. Potem jeździli w lasku przy św. Rocha. Najlepiej zapytać tych, którzy już tam byli. Przez FB będzie łatwo dotrzeć do takich osób.

Program jest taki:

15:15 – I blok szkolenia na terenie Guguparku (pumptrack, slalom na polanie)
17:00 – II blok szkolenia – wycieczka szkoleniowa w okolicę Doliny Białego oraz drogi pod Reglami

9:00 – Spotkanie ponownie w GuguParku i wyruszenie na wycieczkę. Trasa: GuguPark –> Gubałówka (opcjonalnie wyjazd wyciągiem) –> Witów –> Droga pod Reglami –> GuguPark.

Elementy:

- Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
- Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania rozstawionego slalomu
- „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy
- Prawidłowe skręcanie i hamowanie
- Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach
- Pokonywanie stromych zjazdów przy zróżnicowanej przyczepności terenu (trawa, sucha ziemia, mokra gleba, kamienie)

Cytuj:
Wolałbym kupić jedną z wielu książek na temat jazdy na MTB

Mam taką książkę do poczytania w pociągu, a dokładnie Brian Lopes „Jazda rowerem górskim”. Nie wszystko się zgadza z tym, co można obejrzeć w poradnikach wideo na YouTube, chociażby o optymalnym pokonywaniu zakrętów. Nic jednak nie zastąpi szkoleniowca, który wyłapie błędy i podejdzie indywidualnie do zawodnika. Z drugiej strony w 2 dni nie da się opanować techniki jazdy nawet na hardtail. Największy problem mam ze znalezieniem bezpiecznych a wymagających tras w okolicy.

No i muszę w końcu przełamać się na ostrych zjazdach.

17 sie 2017, o 11:30 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Jeśli chcesz znaleźć fajne trasy w okolicy to znamy wiele takich tras. Wcale nie są prywatne i większość jest na południu Rzeszowa. Wystarczy pojechać ze mną raz na jakiś czas to pokaże co i jak w terenie. O bardzo ciekawe trasy nie trudno ale ciężko znaleźć bo nie ma ich na żadnej mapie. To jest właśnie cechą MTB. Znajomość tras to wiedza przekazywana osobiście podczas jazdy.

Obrazek

18 sie 2017, o 18:23 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Haibike Impact 29 SE
Organizujesz jakies wyprawy MTB Kundello ? ;) Sam troche analizowalem Twoich tras i na ich podstawie staralem sie "cos" jezdzic w terenie. Chetnie bym że znajomym kiedys dolaczyl do takiej mniej wymagającej (dla testu) trasy ;)

18 sie 2017, o 19:04 Nieprzeczytany post

Jeździmy razem z http://forum.rowery.rzeszow.pl//memberlist.php?mode=viewprofile&u=1928 ostatnio częsciej wieczorne lub nocne jazdy. Często też popołudniowe, ale do ogarnięcia w 3-4 godziny, bez zabójczego tempa.
Można by się omówić we wtorek, bo niestety pogoda jutro, w niedzielę i poniedziałek nie będzie dobra do jazdy.

Obrazek

18 sie 2017, o 19:57 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Haibike Impact 29 SE
No to na czasie się odezwę. W przyszłym tygodniu jak najbardziej, czekam tylko na zamówiony rower (mam nadzieje, że dojdzie do wtorku). Odezwę się tu jak będę/sprzęt będzie gotowy.

Pozdrówki

24 sie 2017, o 15:40 Nieprzeczytany post

Jakby coś, to mogę jutro około 17. Miejsce startu do ustalenia.

Obrazek

26 sie 2017, o 19:03 Nieprzeczytany post

Jutro o 8 start do jazdy w terenie. Miejsce zbiórki do ustalenia tutaj na forum. W przypadku braku odpowiedzi, startujemy z przystanku na skrzyżowaniu raclawowki i niechobrza.

Obrazek

2 paź 2017, o 07:49 Nieprzeczytany post
Mogę się tutaj jeszcze dopytać jaki jest orientacyjny koszt szkolenia? Bo sam sie nad tym zxastanawiałem, ale nie wiem w sumie czy byłbym w stanie sobie pozwolic finansowo na taką akcję ;)

19 maja 2018, o 15:35 Nieprzeczytany post

W najbliższym czasie wyjdę z inicjatywą wspólnych weekendowych treningów MTB na poziomie początkujący. Na początek łatwe trasy bez skoków i ekstremalnych zjazdów. Chodzi o to, aby ćwiczyć technikę i przełamywać bariery, ale nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Kto jest zainteresowany takimi wypadami?

Do ustalenia forma treningów:

1. Wycieczki łączące asfalt i teren - np. po trasach maratonów
2. 100% techniki - pump track, single tracki, stromy zakręty, zjazdy, piach, później można rozszerzyć o hopki, manual, ogółem 3D

Najlepszy sposób, aby nauczyć się techniki, to udać się w konkretne miejsce i ćwiczyć trudniejsze odcinki, np. w lasku na św. Rocha. Nie chcę jednak narzucać takiej formy, więc niech zainteresowani wypowiedzą się, czy wolą turystykę (opcja nr 1), czy ćwiczenia w promieniu 5 km (opcja nr 2). Nie ma przeszkód, aby jeździć na zmianę na wycieczki w terenie, a w inny dzień popracować nad elementami techniki.

31 maja 2018, o 00:42 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Vitus dominer 2
witam jestem tu nowy z chęcią bym sie wybrał na taki trening

31 maja 2018, o 14:04 Nieprzeczytany post

Wystartowały wypady rowerowe. Część będzie po asfalcie, część w terenie. O kolejnych będę informował na FB i na forum.

Natomiast treningi MTB to nie taka prosta sprawa. Potrzeba dobrego mentora. Ze względu na małe doświadczenie w jeździe terenowej nie podejmę się tego zadania. Oczywiście można pośmigać po lasach, zawsze jakieś doświadczenie się zdobędzie, ale złe nawyki pozostaną.

31 maja 2018, o 15:43 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Vitus dominer 2
spoko pisze się na jazde po lasach daj znac kiedy i gdzie:)

31 maja 2018, o 16:36 Nieprzeczytany post

Wstępnie myślałem o niedzieli, ale wtedy jest Kross Test Tour i nie wszystkim może pasować. W czerwcu kolejny wolny termin to niedziela 17 czerwca. Jeśli w lasach będzie w miarę sucho, to przygotuję trasę terenową.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Podatek na rowery 1%