Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
26 kwi 2018, o 20:47 Nieprzeczytany post

Sprzęt: MTB - Fort, szosa - Merida
Gdzie w Rzeszowie można kupić buty MTB SPD w rozsądnej cenie?

27 kwi 2018, o 01:45 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Bottecchia107, AuthorCodex15
Jaka cena maksymalna? Obczaj te sklepy:

NSB - ul. Fredry (blisko dworca PKP)
Bikeshop - ul. Ofiar Katynia
Rojax - ul. Lubelska

Aby nie zakładać nowego wątku, podepnę się z moim pytaniem. Otóż szukam butów MTB na treningi i na maratony, które dobrze trzymają stopę, a jednocześnie są przewiewne. Zapięcie najlepiej typu BOA. Jestem pronatorem, mam dość szeroką stopę i trudno dopasować rozmiar. Mierzyłem Northwave Extreme (2 zapięcia BOA, jakość, ale na wąską stopę), SH-XC7 (też dobrze trzymają stopę, ale jak z oddychalnością), SIDI Cape / Dragon (najlepsza jakość, ale też problemy z dopasowaniem i trzeba by pokombinować z inną wkładką). Chyba zdecyduję się na XC-7.

Wcześniej byłem zdecydowany na Extreme, ale tutaj mam wątpliwości. Czy kupować buty, które pasują "na styk", to znaczy palce mocno dotykają czubka buta? Czy takie buty się rozbiją? Ciężko będzie np. podjeżdżać w zbyt ciasnych butach.

1 maja 2018, o 12:27 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Unibike Xenon GTS
Cześć, od roku użytkuję SH-XC7. Kupione właśnie w NSB na Fredry.

Obrazek

Buty bardzo dobre, warte swej ceny. Wentylację czuć zwłaszcza w chłodniejsze dni, ale jak masz ochraniacze na buty to będzie ok. W lecie daje miły powiew. Czasem zdarza się, że odczuwam jakiś dyskomfort związany z bólem stopy, być może za mocno zakręcam buty. Ogólnie nic nie uwiera, wszystko w środku jest miękkie.

5 sie 2018, o 00:07 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Bottecchia107, AuthorCodex15
Nieco zmieniły się priorytety. Potrzebuję butów na wczoraj rano.

Priorytety od najważniejszych:

1. Oddychalność - stopa ma oddychać nawet w upał - poniżej wyjaśnię, dlaczego
2. Efektywność pedałowania - czyli but ma dobrze trzymać stopę, materiał raczej sztywny
3. Preferowane zapięcie BOA, ale może być też klamra / rzepy, o ile dobrze trzymają stopę

Mam dylemat, bo... wydam dużo kasy na dobre buty i uwalę je w błocie na najbliższym maratonie. Moje doświadczenie z turystycznymi SH-MT44B jest jak najbardziej negatywne. Te buty nie nadają się do niczego. Pomimo siatki brak jakiejkolwiek wentylacji. Materiał pod siatką nie przepuszcza powietrza. Kiedy jest gorąco, stopy natychmiast się pocą i grzeją. Kiedy chwilę popada, w środku mam basen. Identycznie kiedy wdepnę w kałużę - najczęściej błotną. Ale tego w innych butach też nie unikniemy. Trzeba zwracać uwagę, aby nie chłonęły wody jak gąbka. Efektywność pedałowania marna - but jest zbyt elastyczny. Jedyną zaletą jest łatwe podchodzenie podjazdów, których nie mamy siły wyjechać (to samo dotyczy zjazdów, kiedy instynkt przetrwania radzi zbiec). Dwie sytuacje. Testy rowerów, upał, nie zdejmuję butów przez pół dnia. Pojawił się nieciekawy nalot na paznokciach (krwiak, grzyb lub infekcja pseudomonas aeruginosa). Inna sytuacja. Podczas jazdy kilka razy łapie mnie ulewa. Basen w butach mam po niecałej minucie. Specyficzny odór z butów unosi się na odległość, pranie nic nie dało. Ale: wielokrotnie te buty uwaliłem w błocie na maratonach (przeważnie w górach). Chcę uniknąć takich sytuacji z nowymi butami i nie wiem, na co zwrócić uwagę, aby nie wywalić pieniędzy w błoto. SH-MT44B to moje pierwsze i jedyne buty zatrzaskowe. Może warto kupić 2 pary - jedną na maratony, drugą do jazd asfaltowych.

Co myślicie o tych butach i czy spełniają kryteria:

SIDI Cape Air
NORTHWAVE Scorpius 3S MTB SPD
Mavic Crossmax / Sequence

Ewentualnie inne modele, jakie polecacie.

@Nero: oglądałem film Szajbajka na temat XC7 https://www.youtube.com/watch?v=YRH6KcNt0jk i nie jestem przekonany, już XC9 lepsze. A tak właściwie czekam na premierę odświeżonej wersji XC901, ale na rynku pojawią się prawdopodobnie w nowym roku:

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Podatek na rowery 1%